Piękne gole ozdobą wieczoru. Wolnym mur przebili! + 44 zdjęcia

W meczu 26. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0). W tym spotkaniu było wszystko. Walka, ambicja, ofensywna gra Lecha, defensywna Podbeskidzia, błędy sędziego, piękny gol Pietruszki z dystansu i przede wszystkim piękna bramka Mateusza Możdżenia w 95. minucie gry! Dzięki cudownemu trafieniu z rzutu wolnego Kolejorz przebił bielski mur i zdobył bardzo cenne trzy punkty!

44 zdjęcia z piątkowego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś od piłkarzy wygranej.

19:10 – Na stadionie są już pierwsi kibice. We wnątrz obiektu jest lekka mgiełka pod jupiterami, ale mniejsza niż ostatnio na meczu z Piastem.

19:12 – Lechici są już po przedmeczowym spacerze na murawie.

19:12 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu ekip.

19:12 – Poniżej skład Lecha. Bardzo ofensywny.

19:17 – Na spacer po murawie wyszło właśnie Podbeskidzie.

19:17 – Na nasz mikroblog w śmietniku kibica daliśmy fotkę murawy.

19:20 – Idealnie nad III trybuną na środku jest pełnia księżyca 🙂 fajnie to wygląda.

19:25 – Poniżej też skład Podbeskidzia… trochę dziwny z wyjątkiem obrony.

19:26 – W środku za Łatkę zagra Sokołowski. Ponadto Pietruszka… cudownie ozdrowiał i dziś debiutuje w barwach TSP.\

19:36 – Wygrywając dzisiaj z TSP przesuniemy się na 2. miejsce i będziemy tam co najmniej do niedzieli. Wygrana to obowiązek.

19:37 – Natomiast ostatni raz pokonaliśmy tu TSP w maju 2012 roku po golu Rudnevsa z karnego w końcówce. Awansowaliśmy wtedy do LE.

19:38 – Ciekawe nuty dziś nas przywitały na Bułgarskiej. Było m.in. Eye of the tiger 🙂

19:39 – Kibiców powitał właśnie spiker i poinformował, że może paść rekord frekwencji gimnazjalistów.

19:44 – Na rozgrzewkę wyszli właśnie bramkarze TSP.

19:45 – Na 45 minut przed emczem stadion niemal pusty. Puściutka III trybuna i prawie pusty Kocioł.

19:45 – Jest piątek, więc wiele osób przyjdzie na ostatnią chwilę. Ma być z gimnazjalistami ponad 20000 widzów.

19:47 – Bramkarze Lecha też już się rozgrzewają.

19:51 – Oba zespoły w całości na rozgrzewce. W Kotle są już wywieszane pierwsze fany.

19:52 – TSP dzisiaj osłabione. Nie zagra Arboleda…

19:52 – „Biegać, walczyć i się starać” – krzyczy Kocioł.

19:53 – W pierwszym meczu 26. kolejki Korona – Zawisza 1:1.

19:57 – Kibiców TSP na razie nie ma. Nawet jak będą to w porywach z kilkadziesiąt osób.

19:59 – 30 minut przed meczem nadal mało osób. Jak wszyscy przyjdą na ostatnią chwilę będzie niezły tłok pod bramkami.

20:06 – Gimnazjaliści są porozrzucani po całym stadionie. Na różnych trybunach i w różnych miejscach.

20:09 – Arboleda rozgrzewa się aktualnie indywidualnie… inni rezerwowi grają w dziadka.

20:13 – Linetty i Gergo na rozgrzewce ładnie kopią lewą nogą. Oby tak na meczu.

20:14 – Zdjęcia trybun damy tradycyjnie w przerwie meczu albo w trakcie meczu. Tam gdzie zwykle, czyli w środkowym menu na górze. Pojawi się automatycznie jak będą fotki.\

20:15 – Kawałki z Definicji Kibol II lecą dziś na rozgrzewce.

20:19 – Kocioł pełny w jakiś 70 procentach. Inne trybuny zapełniają się coraz intensywniej.

20:22 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę zaczynamy. Albo zwycięstwo albo kompromitacja i Rumak goodbye. Innej opcji nie ma.

20:24 – Górne rzędy III trybuny dzisiaj mocno wypełnione.

20:24 – Kibiców gości na razie nie ma.

20:25 – Urodziny mają dziś Możdżeń i Kownacki. Od nich m.in. zależy, czy sprawią sobie prezent.

20:26 – Kocioł pełny w jakiś 90 procentach.

20:27 – Wychodzą. Lech na niebiesko, TSP na czerwono.

20:47 – Jest już panel z fotkami trybun.

2 min. – Ostry początek Lecha. Claasen do Kownackiego i ten minimalnie chybił.
6 min. – Dwa rożne dla Lecha, ale bez zagrożenia.
11 min. – Sporo niedokładności w szeregach Lecha.
15 min. – Kolejorz utrzymuje się przy piłce i niewiele z tego wynika. Goście postawili autobus.

18 min. – Pierwszy celny strzał. Uderza Gergo po ziemi i broni Zajac.
20 min. – Kontra TSP i Wołąkiewicz zatrzymuje piłkę niemal na linii.
25 min. – Błąd TSP, Kownacki do Claasena i ten trafia w boczną siatkę.
30 min. – Faulowany Kownacki i karny.

31 min. – Wołąkiewicz pewnie i jest 1:0 dla Lecha.
36 min. – Po golu Lech znów spuścił z tonu. Podbeskidzie ma groźne stałe fragmenty.
41 min. – Akcja TSP i w ostatniej chwili strzał blokuje Douglas.
44 min. – Ładne zgranie Kownasia i bombę Linettego zatrzymuje obrońca.
45 min. – Do przerwy 1:0, ale gra mocno, mocno przeciętna. Podbeskidzie zamurowane.

47 min. – Teo świetnie wyłożył piłkę Douglasowi, a ten chybił w kompromitujący sposób. Tu musiał być gol…
50 min. – Podbeskidzie gra na razie bardziej otwarcie.
55 min. – Podbeskidzie coraz częściej nadziewa się na kontry Lecha. Dla Kolejorz ich otwarta gra może być plusem.

63 min. – Fantastyczny strzał z daleka Pietruszki. Cudowny gol. 1:1.
67 min. – Lech musi się obudzić, bo ten wynik to kompromitacja.
68 min. – Strzał Teo z powietrza nad bramką.
71 min. – Kontra gości i Malinowskiego zatrzymuje Gostomski.
73 min. – Wrzutka Douglasa i Teo trafia w poprzeczkę.
74 min. – Główka Kownackiego po rogu. Nad bramką.

83 min. – Lech atakuje z furią! Dwa strzały Gergo z bliska! nie ma gola.
83 min. – Kamiński obok słupka.
89 min. – Coraz mniej czasu. Lech atakuje, jednak niewiele z tego wynika.
90+4 min. – Lech wciąż atakuje…
90+5 min. – Możdżeń !!! ależ gol !!!! 2:1 po wolnym.

KKS Lech Poznań – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)

Bramki: 31.Wołąkiewicz – k. 90+6.Możdżeń – 64.Pietruszka

Żółte kartki: Wołąkiewicz, Henriquez, Hamalainen – Sokołowski, Sloboda

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Widzów: 18923 (12 kibiców Podbeskidzia)

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas (75.Henriquez) – Linetty, Hamalainen – Lovrencsics, Kownacki, Claasen (58.Formella) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Bednarek, Arboleda, Henriquez, Injać, Formella.

TS Podbeskidzie: Zajac – Górkiewicz (75.Kupczak), Pietrasiak, Telichowski, Adu Kwame – Sokołowski, Sloboda – Stąporski (61.Blazek), Iwański, Pietruszka – Bartlewski (46.Malinowski).

Rezerwowi: Rybansky, Konieczny, Chmiel, Blazek, Kupczak, Malinowski, Kołodziej.