Wiosna będzie nasza + 66 zdjęć z meczu

W meczu 27. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał w obecności ponad 22 tysięcy widzów na trybunach Lechię Gdańsk 2:1 (1:0). Kolejorz był dziś szalenie nieskuteczny, ale swój cel wykonał i został wiceliderem tabeli. Z kolei lechiści będący tylko tłem dla gospodarzy mogą się cieszyć, że nie wyjechali z Bułgarskiej z bagażem kilku goli.

66 zdjęć z sobotniego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

17:02 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto z Bułgarskiej! Witamy mając nadzieję na 5 wygraną z rzędu u siebie i awans na 2. miejsce!

17:04 – Przed chwilą spacer po murawie odbyli nasi piłkarze.

17:05 – Muza Aviciego przywitała nas dzisiaj na stadionie. Zapowiada się ciekawie 🙂

17:05 – Na stadionie są już pierwsi kibice obu drużyn. Lechiści wchodzą coraz szybciej.

17:08 – „Lechia Gdańsk kurwa szajs” z trybun, bowiem na murawę wyszli gracze gości.

17:10 – Poniżej skład Lecha. Szymek za Daylona.

17:13 – Na naszym mikroblogu w śmietniku kibica pojawiła się aktualna fotka murawy.

17:14 – W dzisiejszych meczach Lech z CLJS wygrał z Polonią Leszno 4:0, a rezerwy pokonały Noteciankę Pakość na wyjeździe 3:2. Teraz czas na zwycięstwo pierwszej drużyny.

17:17 – Kibiców powitał właśnie spiker przypominając o jubileuszowym meczu z okazji 92. rocznicy powstania Lecha.

17:23 – Od rana słońce się przebijało, ale tym razem jednak go nie ma. Są chmurny z których jednak nie powinno padać. Temp ok. 17 stopni w tej chwili i w środku stadionu bezwietrznie. Wiosna! idealne warunki do gry.

17:25 – W pierwszym sobotnim meczu Jaga – Korona 1:1.

17:31 – Lechia w sektorze już w kilkaset osób. Na razie spokój i bez fan.

17:35 – Pierwsze fany pojawiają się za to w Kotle.

17:37 – Na telebimach lecą dziś materiały klubowej telewizji przygotowane z okazji 92-lecia Kolejorza.

17:40 – Przypomnijmy, że Lech ma na swoim koncie 7 domowych triumfów nad Lechią z rzędu i nie przegrał z tym rywalem w Poznaniu od 48 lat. Każda passa się kiedyś kończy, ale lepiej nie dziś…

17:41 – Na dole Kotła nieopodal podestu zawisła dziś fana Cracovii – „Andrychów”.

17:43 – Jest jeszcze jedna fana zgodowa z Arką i Arki – „Kuźnica”. Generalnie fany są dziś inaczej porozwieszane niż choćby ostatnio.

17:45 – Pierwsza fany są też w sektorze Lechii.

17:45 – Elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn są już porozkładane. Na razie na murawę wyszli bramkarze gości.

17:47 – Lecha też już są.

17:48 – Na razie stadion prawie pusty, ale ma dziś być ponad 20 tysięcy ludzi w tym pełen Kocioł i sektor gości.

17:50 – Kolejorz już na rozgrzewce. Czekamy na Lechię.

17:54 – Kawałki z Definicji Kibol II znów lecą z głośników.

17:57 – Taki remix wszystkich kawałków leci. Dobre to.

17:58 – Fotki trybun damy tradycyjnie w przerwie meczu albo w I połowie jeszcze. Środkowy panel na górze. Jak będą fotki, to automatycznie się pojawi.

18:00 – Lechia w sektorze już właściwie w komplecie. Siedzą na krzesełkach.

18:00 – Kocioł pełen w jakiś 70 procentach. Inne trybuny zapełniają się bardzo wolno. Znów wielu przyjdzie na ostatnią chwilę.

18:01 – Lechia wyszła na rozgrzewkę dopiero teraz. Została powitana odpowiednio.

18:07 – Czarne chmury nadciągają…. niestety może popadać trochę.

18:10 – Zrywa się też lekki wiatr…

18:12 – Jeszcze niecałe 20 minut do meczu. Kocioł prawie pełen, sektor gości także. Inne trybuny na razie przeciętnie.

18:18 – Festiwal wzajemnych „pozdrowień” na stadionie.

18:21 – Bardzo liczny występ PG trwa na murawie.

18:21 – Na murawie są też chłopcy z flagami Lecha z dawnymi herbami.

18:22 – Sektor gości oczywiście pełen, ale wizualnie prezentuje się przeciętnie.

18:24 – „Lechia Gdańsk kurwa szajs” – niesie się po całym stadionie.

18:27 – Głośno dzisiaj na stadionie. Zapowiada się świetnie pod każdym względem.

18:28 – Zaczęło lać na stadionie. Mecz odbędzie się w deszczu.

18:30 – Petarda dzisiaj będzie. Jest MOC na stadionie. Oba zespoły też już są na murawie.

18:30 – Odgłosy lokomotywy rozpoczęły mecz. Z głośników oczywiście.

18:48 – Panel z fotkami trybun już jest.

19:22 – Punktualnie o 19:22 kibice raz jeszcze odśpiewali hymn Lecha. W 1922 roku powstał bowiem Kolejorz.

20:01 – Lechia właśnie zaprezentowała „biało-zieloną” sektorówkę.

20:03 – Jest piro. Lechia odpaliła pod sektorówką. Są stroboskopy i race.

2 min. – Pierwszy rzut wolny dla Lechii, ale gracz gości faulował Gostomskiego.
4 min. – Strzał lechisty z daleka obok słupka.
5 min. – Strzał Gergo z lewej nogi także niecelny.
10 min. – Lech zaczął przejmować inicjatywę.
15 min. – Tempo meczu szybkie, lecz brakuje sytuacji.

20 min. – Niewiele dzieje się na murawie. Lech rzadko strzela, choć prowadzi grę.
22 min. – Lech dużo gra środkiem, a akurat tam Lechia mocno zagęszcza i nie pozwala na zbyt wiele.
25 min. – Szymek podaje ze skrzydła na środek do Teo, a ten uderzając lewą nogą minimalnie chybił.
30 min. – Trójkowa akcja Lecha po błędzie. Płasko i po długim rogu strzelał Hama, lecz nie trafił.

32 min. – 1:o! Szymek przedarł się lewą stroną i uderzył jak Messi. Piękny gol!
34 min. – Znów ładna akcja lewą stroną, jednak strzał fatalny.
38 min. – Bomba Gergo prosto w bramkarza! byłby piękny gol.
45 min. – Do przerwy 1:0 dla Lecha. Lechia praktycznie w ogóle nie atakowała, natomiast Kolejorz ze spokojem prowadził swoją grę i zasłużenie prowadzi.

48 min. – Drugą połowę śmielej zaczęli goście.
49 min. – Hama do Teo i ten znów chybił. Znów zabrakło centymetrów…
49 min. – Akcja Lechii i broni Gostomski.
51 min. – Lech znów jest nieskuteczny. Powinno być już wyższe prowadzenie.
55 min. – Lechia coraz mocniej gubi się gubi przy akcjach, a sama liczy tylko na kontry.
60 min. – Kolejorz mocno przeważa, jednak brakuje jemu drugiej bramki dla uspokojenia meczu.

62 min. – 2:0! Rzut rożny, trochę zamieszania i Teo na raty zdobywa gola.
66 min. – Główka Hamy po rożnym obok słupka.
70 min. – Lech dąży do zdobycia trzeciego gola.
75 min. – Mecz został przerwany na chwilę ze względu na piro Lechii.

82 min. – Strzał Grzelczaka trafia w słupek.
84 min. – Dwie akcja Lecha i za każdym razem zabrakło wykończenia.
87 min. – Kolejna zmarnowana sytuacja Lecha. Skuteczność jest fatalna.
90 min. – Bąk w ostatniej chwili zatrzymał Claasena.
90+4 min. – 2:1. Błąd Lecha przy wyprowadzaniu akcji i gol Tuszyńskiego.
90+7 min. – Koniec. Lech wygrał, choć za nisko.

KKS Lech Poznań – KS Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Bramki: 32.Pawłowski 62.Teodorczyk – 90+4.Tuszyński

Żółte kartki: Linetty, Douglas – Dawidowicz

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 22497 (1250 kibiców Lechii)

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (72.Claasen) – Lovrencsics (90.Formella), Hamalainen, Pawłowski (90.Kędziora) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Arboleda, Arajuuri, Kędziora, Claasen, Injać, Formella.

KS Lechia: Bąk – Oualembo (64.Stolarski), Janicki, Bieniuk, Leković – Pietrowski (46.Sadajev), Dawidowicz, Vranjes – Makuszewski, Tuszyński, Wiśniewski (71.Grzelczak).

Rezerwowi: Rosa, Stolarski, Zyska, Garbacik, Grzelczak, Frankowski, Sadajev.