Kolejorz odpalił na szóstkę + 73 zdjęcia z meczu

W meczu 29. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2014, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok aż 6;1 (3:0). Kolejorz grający dzisiaj przede wszystkim skrzydłami zanotował zawody na szóstkę i udowodnił, że cały liczy się w walce o Mistrzostwo Polski. Na dodatek pierwszego hat-tricka w barwach Lecha Poznań zdobył Łukasz Teodorczyk.

73 zdjęcia z sobotniego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto ze stadionu! Witamy oczekując dziś od Lecha wygranej.

19:06 – Poniżej wyjściowy skład Lecha. Kotor w bramce i debiut Arajuuriego.

19:07 – Na dwóch poziomach Kotła zostanie dziś ukazana oprawa. Są już porozkładane elementy.

19:08 – Na spacer po murawie wyszli właśnie gracze obu drużyn. Na stadionie są także pierwsi kibice Lecha.

19:13 – Na murawie trwają pogaduchy obu drużyn. Jest tam aż 3 Finów – Arajuuri, Perovuo, Hamalainen.

19:15 – Chłodno dzisiaj na stadionie i do tego powiewa wiatr. Jest znacznie zimniej niż na poprzednich dwóch meczach.

19:19 – Całe niebo zachmurzone, ale mimo to, padać raczej nie powinno.

19:21 – Niektóre elementy oprawy są żółtego koloru.

19:23 – Dobra, klubowa muza leci dzisiaj na stadionie. Ostatnio mocno odświeżyli.

19:25 – Jaga spadła już na 10. miejsce, ale mało realne jest, by grała otwartą grę. Zapewne Stokowiec zamuruje tak jak jesienią czy rok temu, gdy Polonia wygrała tutaj po golu z dystansu w 6. minucie.

19:28 – Lech musi więc szybko strzelić na 1:0, bo wtedy cały plan Jagi pójdzie się j… pójdzie do śmieci.

19:28 – Kibiców powitał właśnie spiker, ale te powitanie dzisiaj takie mało energiczne było.

19:30 – Fotki trybun damy dziś w trakcie meczu albo w czasie przerwy tradycyjnie w środkowym panelu na górze, ale ze względu na oprawę będą również w osobnym newsie.

19:36 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

19:45 – Bramkarze Jagi już się rozgrzewają. Czekamy na Lecha.

19:50 – Poniżej skład Jagi.

19:51 – Jaga zgodnie z przewidywaniami – totalnie cofnięta.

19:52 – Na stadionie brawa. Widzew wygrał bowiem z Wisłą 2:1. Nikt nas w tej kolejce już nie dogoni, za to my możemy odskoczyć.

19:54 – W Kotle widoczna część oprawy – „Kolejorz w końcu”.

19:56 – Oba zespoły są już na rozgrzewce.

20:00 – Na trybunach pojawi się dziś ponad 20 tys. ludzi. Jaga oficjalnie ma zakaz.

20:06 – W Kotle dzisiaj będzie komplet.

20:15 – Lech szlifuje na rozgrzewce grę skrzydłami.

20:16 – Stadion zapełnia się wolno. Wielu przyjdzie na mecz na ostatnią chwilę.

20:17 – Gostomski normalnie broni na rozgrzewce. Dziwne, że nie gra…

20:20 – Jeszcze 10 minut i zaczynamy. Na razie swój występ ma KG.

20:22 – Kolejne elementy oprawy się odsłaniają.

20:24 – Spiker czyta skład. Zaraz hymn Lecha i jazda.

20:27 – Wychodzą. Lech na niebiesko-biało, Jaga na zólto-czerwono.

20:30 – Lech zmienił stronę. Zawsze atakował najpierw na IV. Zły znak?

21:22 – Jest już news z fotkami oprawy. Zaraz będzie film.

21:34 – Film też już jest. Na dole albo w osobnym newsie.

21:39 – W Kotle teraz dodatkowo flagowisko.

4 min. – Początek dla Lecha. Kolejorz stara się atakować skrzydłami.
7 min. – 1:0! Wrzutka z lewej strony i Hamalainen wchodzący w pole karne zamknął akcję strzałem głową.
14 min. – Kolejna akcja skrzydłem! Dośrodkowanie Gergo i Teo zdobywa gola! 2:0.

17 min. – Kontra Jagi i strzał po ziemi broni Kotorowski.
21 min. – Znów kontra Jagi i po raz kolejny lepszy Kotor.
22 min. – Kolejorz kontroluje ten mecz. Dwa szybkie gole szybko ustawiły mecz.
24 min. – 3:0! Znów dośrodkowanie z prawej strony, piłka trafia na głowę Teo, który pakuje ją tuż przy słupku.
26 min. – Dwa uderzenia Szymka i obok bramki.

31 min. – Jaga nadziewa się już na kontry. Lech wyszedł 4 na 2, ale jakoś gościom udało się nie stracić gola.
36 min. – Strzał z dystansu i Kotor ucierpiał w tej sytuacji.
40 min. – Szymek lobuje bramkarza, jednak chybia.
44 min. – Główka Kamyka po wolnym i poprzeczka.

48 min. – Słupek Arajuuriego.
51 min. – Lech bawi się z Jagą.
54 min. – Sam na sam wyszedł Teo i… 4:0! Hat-trick napastnika Kolejorza.
57 min. – Dwa strzały Linettego i Szymka, ale niecelne.
59 min. – Strzał Teo z bliska broni Baran.

63 min. – Jaga całkowicie oddała środek. Lech robi co chce.
66 min. – Indywidualna akcja Claasena i Ukah prawie strzelił samobója.
71 min. – Znów Lech, jednak tym razem Możdżeń i tylko boczna siatka.
74 min. – Kontra Jagi i strzał z ostrego kąta broni Kotor.

77 min. – 5:0! Wrzutka Gergo z prawej strony, zgranie przez Claasena i Kownacki pięknym wolejem z lewej nogi i z bliska zdobywa gola.
78 min. – Szóstka! Podanie z lewej strony i Gergo zdobywa gola pięknym strzałem!
83 min. – Strzał Plizgi z daleka minął nieznacznie bramkę.
88 min. – Zamieszanie w polu karnym po rogu i karny dla Jagi.
89 min. – Kotor wyczuł intencję, ale jest gol. Quintana i 6:1.
90 min. – Koniec. POGROM.

KKS Lech Poznań – BKS Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)

Bramki: 7.Hamalainen 14, 24 i 54.Teodorczyk 77.Kownacki 78.Lovrencsics – 89.Quintana – k.

Żółte kartki: Tralka – Tosik, Teodorczyk

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 17681

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Arajuuri, Kamiński, Wołąkiewicz – Trałka, Linetty (76.Kownacki) – Lovrencsics, Hamalainen (81.Injać), Pawłowski (60.Claasen) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Henriquez, Injać, Kownacki, Claasen, Formella.

BKS Jagiellonia: K.Baran – Tosik (46.Dżalamidze), Ukah, Baran, Popchadze – Perovuo, Pazdan, Dźwigała (65.Rajalakso) – Gajos (46.Plizga), Quintana – Balaj.

Rezerwowi: Drągowski, Waszkiewicz, Michalski, Drażba, Rajalakso, Plizga, Dżalamidze.

3. Pan Jaga pisze:

Bójcie się poznańskie chamy bo po Wasze flagi przyjeżdżamy!

4. tylko tyle pisze:

Patrząc na wczorajszy wynik Cracovi z Górnikiem można dojść do wniosku że Jaga potrzebuje tu jednego punktu by być dalej w grze o pierwszą ósemkę, a to oznacza, jest bardzo prawdopodobne, że zaczną bardzo ostrożnie i się zamurują licząc na kontry.
    A wiec autobs , który trzeba przewrócić w ciagu 1 połowy.

5. El Companero pisze:

mam nadzieje ze dzis Kownacki zagra w ataku kolo Teodorczyka, tyle ze to dzis Teo ma asystowac mlodemu a nie czekac na dokladne podania i oklaski…

6. undertheskin pisze:

O samą grę jestem spokojny. Niepokoi mnie postawa defensywy, bo kontry Jagi będą groźne. No i ta skuteczność.

7. inoroz pisze:

El Companero
    raczej posadziłbym Teo na ławie i pokazał, że nie jest takim pewniakiem w drużynie za jakiego się uważa. Kownacki od 1 min i zobaczmy co z tego wyjdzie.

8. sas pisze:

Dzisiaj mój syn ma urodziny i bedzie wychodził z piłkarzami na boisko więc oprócz normalnej chęci zwycięstwa Kolejorza chcę aby ten mecz był nie tylko wygrany ale wygrany w ładny i przekonywujący sposób aby ten przyszły fanatyk miał jak najlepsze wspomnienia. Tylko Zwycięstwo

9. szczurek pisze:

śniło mi się dzisiaj że Teo dzisiaj rozegra swój mecz życia i wygramy mocno!!!

10. hubson1986 pisze:

Pisałem przed chwilą do CANAL+ i do Rosłonia na Facebooku zeby siedzieli dzisiaj cicho jak kibicebeda spiewac hymn Lecha,bo jak śpiewają hymn najczęściej Wisły badz Legii to nawet zasmarkac im się nie chce:) Tylko choj wie czy to odczytają:)

11. seniorka pisze:

sas
    Niech się spełni Twoje życzenie – dla synka i nas wszystkich.
    Na marginesie: też jestem spod znaku Barana. Ciekawa jestem, czy synuś daje Ci czasem „popalić”, bo ten znak charakteryzuje się rogatą duszą.
    Pozdrawiam

12. legolas pisze:

Mój skład:
    Gostomski-Możdżeń, Kamiński, Araajuri, Wołąkiewicz – Linetty, Trałka – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski – Teodorczyk

13. seniorka pisze:

Zaczynam się denerwować. Czeka nas ciężki mecz. Jaga chcąc utrzymać 8 miejsce zrobi wszystko, żeby z nami wygrać. Tym bardziej, że Cracovia już ich wyprzedziła o 1 pkt., a dzisiaj gra jeszcze Lechia z Zagłębiem i raczej ten mecz wygra.
    Wierzę jednak w to, że Kolejorz zagra tak, jak z Ległą, tyle, że wpadną wreszcie jakieś bramki.
    Kolejorz – wygraj!!!!

14. J22 pisze:

Właśnie wróciłem z meczu rezerw. Nie dali szans Włocłavii i wygrali pewnie 3:1. Teraz obiadek i jazda na Bułgarską. Tylko zwycięstwo, Kolejorz tylko zwycięstwo!

15. sas pisze:

Seniorka
    Dziękuje za życzenia i sądzę że najlepszym prezentem będzie dobra i zwycięska gra Kolejorza. A co do mojego syna to wdał się w mamę ( na szczęście ) więc żadnych z nich problemów nie mam grzecznie dopinguje na rodzinnym gdy jego ojciec zdziera sobie gardło na Kotle

16. S2 (z tel.) pisze:

Dzis bedzie 4:1.

17. KKS pisze:

A mnie cieszy to co zaobserwowalem przed i w trakcie wyjazdu do Wawy czyli powrot entuzjazmu naszego srodowiska poznanskich kiboli. Nawet jak pilkarze graja piach musimy dawac z siebie maxa w dopingu, a potem rozliczac innych. TU JEST POZNAN! LECH POZNAN TO MY!!!

18. Bib pisze:

Hej koledzy. Ma ktoś może wolny voucher na dzisiejszy mecz? W razie czego mój mail bojako5@wp.pl

19. Bolek pisze:

Dzisiaj meczyk z Bułgarskiej. Tylko zwycięstwo! Mój skład jak u legolasa.

24. ArekCesar pisze:

Dobra spadam na mecz, dzisiaj tylko wygrana.

25. Shizerr pisze:

Kotor w pierwszym składzie. Ja pierdole.. Dobrze że Paulus nareszcie w pierwszym.

26. fan pisze:

Kurwa, Kotor.. Co z tym Gostomskim się dzieje, coś poważniejszego?

27. ramirez pisze:

jak to co?

KLĄTWA KOTORA wciąż w akcji.

heh. bójta się!

28. 07 pisze:

Luis pod nieobecność Douglasa nie załapał się do pierwszej 11 więc w rankingu lewych obrońców spadł na miejsce 3 przy czym tylko 2 potrafi sprawie operować lewą nogą…. 😉 Kolejny kandydat do pamiątkowej koszulki i zegarka….

29. Ferion pisze:

Kotorowski w bramce oznacza kłopoty w dzisiejszym meczu.

33. ArekCesar pisze:

2 piętra kotła niemal wypełnione, na reszcie trwa wypełnianie.

34. Sadami pisze:

Nie płakać Kotor zazwyczaj dobrze wypada w meczach gdy wraca na bramkę po paru meczach przerwy.

35. 4o pisze:

Oby to odblokowało Fina.

36. 4o pisze:

Apropos, Hamę próbował w ostatniej chwili popchnąć Pazdan.

37. badelj pisze:

2-0 !!

38. jero12 pisze:

kto komentuje mecz na nc+?

39. tomasz1973 telefon pisze:

Pojechałem w ostatniej chwili i coś mi się wydaje że zobaczę jedno z większych zwycięstw Lecha.Oby tylko tak grali do końca

43. Scypion pisze:

Spokojnie, nie chwalmy dnia przed zachodem, oby tak to wyglądało, poskaczemy ze szczęścia jak będzie zwycięstwo na koniec 😀

44. legolas pisze:

Świetna oprawa, świetna gra, świetny Teo i cały zespół.

45. arek pisze:

Jak strzela czwarta to juz bede spokojny.

46. Shizerr pisze:

3:0 piękny wynik. Oby cisnęli dalej po przerwie. NIECH WEJDZIE KOWNAŚ! Najlepiej za Szymka bo szuka na siłę gola i irytuje… A jeśli się bardzo chce to rzadko się udaje.

47. siwus89 pisze:

hubson1986 Masz lajka umnie hehe 😀

48. ArekCesar pisze:

Tomasz1973 witaj na stadionie.
    Kurde gramy …marzenie jaak na razie, mogło być z 7-0 no może 7-1. Były przecież strzały jeszcze Szymka, Teo, Gergo i w poprzekę. Oby tak dalej.

49. ArekCesar pisze:

Ara w obronie też całkiem nieźle.

50. kibic007 pisze:

Co tu dużo pisać, pięknie ;).

51. Kuba pisze:

Daylon gra może 5 min i już mnie wkurza…
    facet wogole nie czuje gry… nie umie sie ustawić… nie czuje dystansu…

54. kibic007 pisze:

Gdyby dwa gole oddać wcześniejszemu meczowi. Ech… Niesprawiedliwość.

55. arek pisze:

Ten dzieciak jest cudowny.

56. RobertLech pisze:

Cóż za mecz ,masakra 😀 6:0 :X

57. tomasz1973 telefon pisze:

Mecz na pełnej qrwie, doping na jeszcze większej,wynik zajebisty.
    Jak wrócę do domu posypią się bardzo dobre oceny.

58. kibic007 pisze:

No nie, teraz karny z dupy…

59. fan pisze:

Karny chyba raczej z dupy, ale na pocieszenie niech mają tę bramkę.

60. arek pisze:

Widac, ze z naszego drugiego 'finczyka’ bedzie duzy pozytek.

65. 4o pisze:

Najważniejsze teraz utrzymać skuteczność.
    Oby nie powtórzyła się sytuacja po Cracovii. Wynik ten sam, a potem dalej nierówno…

Nie ma co… dzisiaj było pięknie 🙂
    Trybuny odpaliły, drużyna też!

66. Majkelos pisze:

Nooooo Panowie świetnie!!!!!
    🙂

67. jero12 pisze:

Super, cudownie, a jak oni zagrali !!!!!!!!!!!!!!

68. gruh pisze:

To był mecz perfekcyjny. Idealna taktyka na Jagę idealnie wykonania przez każdego jednego zawodnika w Kolejorzu!! Bomba! 🙂 Arajuuri dobry, tego nam brakowało siły, wysokości i pewności w obronie.

69. DARO pisze:

Dzięki chłopaki .Piekny mecz dla takich chwil warto żyć.

70. Alcatraz pisze:

Paulus Arajuuri on ma k…. grać w kolejnych meczach!!! Wreszcie ktoś dyrygował cała obroną. Kamińskiego nakrył czapką.

Druga rzecz to pan sędzia, od 3 gola dla Lecha próbował wyrównać szanse i wszystkie sporne sytuacje gwizdał pod Jagę, aż w końcu wydrukował karnego, żenada!

Mariusz Rumak gratulację za cały mecz, ale czemu wszedł Injac a nie na przykład Bednarek? Nie rozumiem tego po prostu.

Przed meczem z pogonią trener mówił o dominacji nad przeciwnikiem, dziś to zobaczyłem.

CHAPEAU BAS!!!

71. tolep pisze:

Lech nie tak dawno wygrywał Fair Play. Teraz w meczu wygranym 6:1 faule 23-9. Mają ambicję chłopaki.

72. Ja pisze:

Karny jak najbardziej prawidłowy. Proszę nie komentowac decyzji arbitra.

79. RobertLech pisze:

Mecz idealny każdy praktycznie oprócz sędziego na 6.

83. szczurek pisze:

panowie a nie mówiłem TEO zagrał mecz życia. Mój sen się spełnił!!!

84. gruh pisze:

@szczurek – byłem ciekawy czy Twój sen się sprawdzi 🙂

85. tylkoLech pisze:

Na taki mecz czekałam, jednak marzenia się spełniają. Brawo Kolejorz, brawo Trenerze
    Zawsze w Pana wierzyłam. Hubert zawsze powinien grać na boku.

86. ejber pisze:

to ja chyba innego fińczyka oglądałem. dyrygował może ok. wślizgi też fajne. ale jak dla mnie koleś strasznie elektryczny i kiepski w rozegraniu. większość wywalał „na chaos”, a przy rozegraniu miedzy obrońcami zamiast sie pokazywać tylko pokazywał żeby podać do Kotora. jestem lekko zawiedzony.

87. sla pisze:

kolejorz!!!!!!!! słowa nie ogarną mojej radosci !!:)

88. 4o pisze:

@tylkoLech
    „Woło” grał już na tej pozycji w Lechii.

89. PWR pisze:

Właśnie wróciłem z meczu. Powiem tak: BYŁO ZAJEBIŚCIE!!! Atmosfera na stadionie była fenomenalna i ta oprawa… cudo! A gra… Przez chwilę miałem taką nadzieję, że ten mecz się nigdy nie skończy, że ten mecz będzie trwał do końca świata… Niestety mecz się już skończył, ale nastrój jest świetny, a humor jeszcze lepszy. Oby jak najwięcej takich meczów. I jeszcze jedno: Wielkie brawa dla dla Teodorczyka i Kownackiego!!! HEJ LECH!!!

90. Piasek pisze:

Brawo! Brawo! I jeszcze raz Brawo! Świetny mecz w wykonaniu piłkarzy, raczej najlepszy za Rumaka. Na takie coś właśnie czekałem. Żeby tylko piłkarze nie osiedli na laurach i pracowali mocno do końca sezonu, a marzenia o mistrzostwie jeszcze naprawdę mogą się ziścić. Już się nie mogę doczekać kolejnych spotkań i majowego meczu na żywo z Bułgarskiej! 🙂

91. inoroz pisze:

Wstać, klaskać i gardło zdzierać.

92. wielkikks pisze:

Brawo. Pokazaliśmy siłę, na co stać ten zespół. Jaga została zmasakrowana. To chyba tyle.

inoroz – Klaszcz, klaszcz 🙂 Teo pozdrawia 🙂

93. strejlal pisze:

Zbigniew Boniek na twitterze: „Race są synoninem buractwa” Coś czuję, że niedługo będzie to wróg kiboli. A taki był kiedyś spoko gościu. No właśnie kiedyś, jak widać przy stołku ludzie się zmieniają.

94. Anonim pisze:

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo za grę i wolę walki od początku spotkania do samego końca. Pod koniec spotkania nawet i Jagiellonii nie było mi żal. Frajerów tak właśnie się goli, dobrze o tym pamiętam po meczu z Pogonią. Frajera trzeba cisnąć do końca i tak też zagrali nasi dzisiaj. Oby udanie zakończyć sezon zasadniczy w Zabrzu i hej do przodu na play offy.

95. babol pisze:

96. babol pisze:

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo za grę i wolę walki od początku spotkania do samego końca. Pod koniec spotkania nawet i Jagiellonii nie było mi żal. Frajerów tak właśnie się goli, dobrze o tym pamiętam po meczu z Pogonią. Frajera trzeba cisnąć do końca i tak też zagrali nasi dzisiaj. Oby udanie zakończyć sezon zasadniczy w Zabrzu i hej do przodu na play offfy.

97. cuba pisze:

Juz dawno bylo wiadomo ze Zaba to boczny obronca. Wroci Barry to Zaba na prawo. Mozdzen na zmiane z Gergo i Szymkiem. Lecha, gryzacego trawe, chce zawsze ogladac. Brawo Panowie!

98. inoroz pisze:

wielkikks
    widać, że jesteś zauroczony na punkcie tego piłkarza bo ja ani słowa o nim a sam wyrywasz się przed szereg. Kończę ten temat bo mamy dwie różne opinie, które już wszyscy stali bywalcy znają.
    Mimo wszystko gratuluję pierwszego w życiu hat-tricka:)

99. wielkikks pisze:

Zauroczony to jestem tymi bzdetami, które pisałeś przed rozpoczeciem sezonu 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

100. KKS pisze:

Redakcjo nie podzielalem Waszego entuzjazmu dotyczacego przyszlosci Clasena w Lechu, ale dzisiaj zagral naprawde dobry mecz. Optocz tego bardzo dobry mecz Teo i juz tradycyjnie „wejscie smoka” Kownasia! Rosnie nam prawdziwa perla w koronie i oby sie u nas pieknie rozwinal… Hama i Gergo tez duzo lepiej niz z przyjaciolka zagrali, wiec nasza sila ofensywna wzrosla znaczaco. Mysle, ze Paulus zagral bardzo przyzwoicie, a sam karny nie powinien byc odgwizdany. Oby tak dalej grali i bedzie dobrze:))