Byli lechici w Górniku

gornikJutro pod wieczór Lech Poznań zagra na wyjeździe z Górnikiem. W zabrzańskim zespole występuje obecnie aż czterech byłych piłkarzy Kolejorza, ale zawodników, którzy występowali w obu klubach jest znacznie więcej.


Zimą do Zabrza na rok z opcją transferu definitywnego został wypożyczony 21-letni środkowy pomocnik, Szymon Drewniak, który jutro przeciwko Kolejorzowi nie zagra ze względu na zapis w umowie. Nie wystąpi też 33-letni lewy lub środkowy obrońca, Seweryn Gancarczyk, który cztery lata temu wraz z Lechem Poznań sięgnął m.in. po Mistrzostwo Polski oraz awansował do 1/16 Ligi Europy.

Większe szanse na grę przeciwko Kolejorzowi ma za to 31-letni golkiper, Grzegorz Kasprzik, który z różnych względów nie wybił się przy Bułgarskiej oraz 32-letni skrzydłowy, Łukasz Madej, który w „niebiesko-białych” barwach wywalczył Puchar i Superpuchar Polski w 2004 roku. Natomiast nieco wcześniej w Górniku grali też inni piłkarze mający w przeszłości okazję występować w drużynie Kolejorza.

Do takich graczy zalicza się m.in. Błażej Telichowski, Przemysław Pitry, Jarosław Białek, Dariusz Stachowiak czy Tomasz Augustyniak. Cała czwórka miała na Roosevelta mniejsze lub większe epizody, a jeszcze przed nimi w Zabrzu grał np. Kazimierz Moskal, Marek Szemoński oraz Jerzy Brzęczek. W Górniku przed laty grali także zawodnicy z Poznania, którzy barw Lecha nie reprezentowali, ale już w koszulce Olimpii czy Warty występowali.

Mowa tu przede wszystkim o Adamie Stachowiaku i Adrianie Świątku czy nawet o Grzegorzu Mielcarskim. Obecny ekspert Canalu Plus co prawda z Poznania nie pochodzi, lecz występował niegdyś w Olimpii, zaś parę lat temu przebywał jeszcze na testach w Lechu. Piłkarzy Kolejorza reprezentujących Górnika mogło być oczywiście więcej gdyby nie data założenia zabrzańskiego klubu. Powstał on w 1948 roku, czyli 26 lat po Lechu Poznań.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


1 Komentarz

  1. poky pisze:

    zeby tylko Kasprzik nie mial jutro dnia konia