Wiosna Nasza – KKSLECH.com – KKS Lech Poznań – Największy i najpopularniejszy nieoficjalny serwis Kolejorza

Wiosna Nasza

W meczu 30. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 3:0 (2:0). Kolejorz wygrał dziś na boisku rywala pierwszy raz od listopada i w grupie mistrzowskiej powalczy o główne trofeum. Wielkopolanie w siedmiu ostatnich spotkaniach będą starali się odrobić 5-punktową stratę do lidera.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Początek meczu bardzo spokojny.
4 min. – Lekki strzał Teo broni Kasprzik.
7 min. – Szybka akcja Lecha środkiem boiska, jednak zabrakło strzału.
10 min. – Uderzenie Gergo z lewej nogi. Piłka obok bramki.
12 min. – Strzał Olkowskiego broni Kotorowski.
15 min. – Strasznie wolna gra Lecha i denerwująca na razie.

17 min. – Dwie dobre akcje prawym skrzydłem i górnicy ratują się wybiciem.
22 min. – Kocioł w polu karnym po wolnym Górnika, lecz nie ma strzału.
28 min. – Coraz gorzej wygląda Lech.

31 min. – 1:0 dla Lecha! Podanie Gergo z prawej strony i Teodorczyk na raty z bliska zdobywa gola!
33 min. – 2:0! Wrzutka z lewej strony i Hamalainen pakuje piłkę głową do siatki.
35 min. – Odpowiedź Górnika, jednak Iwan chybił.
38 min. – Bomba Kosznika z powietrza nad bramką.
42 min. – Teo zwlekał ze strzałem i został zablokowany będąc w dobrej sytuacji.
45 min. – Gergo znalazł się tuż przed bramkarzem, ale strzału nie oddał.
45 min. – Lech gra gorzej niż ostatnio, jednak wynik jest w porządku.

47 min. – Lech czeka w tej połowie bardziej na kontry.
52 min. – 3:0! Prostopadła piłka do Hamalainena, a ten spokojnym strzałem praktycznie zakończył emocje w tym meczu.
54 min. – Karny dla Górnika po ręce Możdżenia, lecz Iwan nie trafił.
58 min. – Strzał Linettego z dystansu. Obok słupka.
60 min. – Zamieszanie po rogu pod bramką Kasprzika, ale żaden z poznaniaków nie oddał strzału.

65 min. – Strzał Zachary z bliska i broni Kotorowski.
69 min. – Górnik śmielej atakuje, Lech dobrze się broni.
71 min. – Teodorczyk strzelił gola ręką i dostał kartkę.
74 min. – Płaskie uderzenie Nakoulmy obok bramki.

78 min. – Strzela Łuczak. Broni Kotor po raz kolejny bardzo dobrze.
83 min. – Kownacki wyszedł sam na sam i fatalnie zepsuł. Wielka szkoda.
86 min. – Bomba Teo i w ostatniej chwili uderzenie z daleka broni Kasprzik. Byłby cudowny gol.
90 min. – Lech gra na wielkim spokoju.
90+1 min. – Gergo sam na sam i lepszy Kasprzik.
90+3 min. – Koniec. Powalczymy w grupie mistrzowskiej o majstra.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: 31.Teodorczyk 33 i 52.Hamalainen

Żółte kartki: Sobolewski, Iwan – Teodorczyk, Wołąkiewicz, Claasen

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 3000

Górnik: Kasprzik – Olkowski, Danch, Sobolewski, Kosznik – Gwaze, Łuczak (88.Małkowski) – Nakoulma, Jeż (57.Zachara), Madej (62.Majtan) – Iwan.

Rezerwowi: Witkowski, Łukasiewicz, Wełnicki, Mańka, Małkowski, Majtan, Zachara.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez (28.Kędziora) – Trałka, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen (80.Kownacki), Pawłowski (65.Claasen) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Kędziora, Claasen, Injać, Formella, Kownacki.

Kapitanowie: Danch – Wołąkiewicz

Trenerzy: Robert Warzycha – Mariusz Rumak

Pogoda: +12°C, słonecznie

komentarzy 195

1. Kępno napisał(a):

Undertheskin- mnie też wkurwiają to ich wyłączyłem!

2. aliz napisał(a):

@ czuk91
    przedwieczorna sjesta w Zabrzu… ale jeśli takie „sjestowe” granie ma prowadzić do wygranej to czemu nie :-)) zobaczymy co będzie po przerwie. Optymalnie dołozyć trzeba by było jeszcze co najmniej jedną i szykujemy sie do świąt, a potem prawdziwe granie.
    A tak poważniej to mecz grany na pół gwizdka, jak na razie Górnik nie stawia mocnych warunków, a nasi dwa ciosy i tra la la…

6. S2 napisał(a):

Komentatorom, jak sami powiedzieli, jest bardzo niewesolo ;-)

11. aliz napisał(a):

co tam się stało??? nic nie widziałam – widocznie nic – oliwa sprawiedliwa….

12. badelj napisał(a):

tak jest !!

13. Gorac napisał(a):

Na wyjazdach mogą tak grać.
    Przyczajony tygrys, konterka i ukryty smok powala. ;))

14. JMBfan(koniec koszmaru) napisał(a):

Wegrzyn!? Ten pan to jest kurwa kpina!

15. undertheskin napisał(a):

Możdżeń kompletnie nieatakowany zagrywa ręką. Nonsens. Bez obrazy, ale błąd ośmiolatka.

16. Anfil napisał(a):

Ale sie chłopaki przejechały na wycieczkę ja rozumiem ze rywal słaby jest ciepło ale trzeba grać !!!

17. lukasz napisał(a):

sedziowie robia wszystro zeby lechowi zaszkodzic

18. badelj napisał(a):

No na razie taka typowa wyjazdowa gra , ale wynik jest !!!

19. Kępno napisał(a):

jJMBfan- już ich kurwa dawno wyłączyełm -palanty!

20. aliz napisał(a):

@ JMB
    przecież Węgdzyn pryszczy dostaje na samo słowo LECH.
    A nasi luuuzik :-)) Karol nie pozwala Nakulmie pograć hehehe…

21. 4o napisał(a):

Kotor do interwencji kolejki :)

22. S2 napisał(a):

Brawo Kotor !!!

23. aliz napisał(a):

W grodzie Przemysłąwa, grzie koziołki bodą się
    Jest taka druzyna co sie zwie poznański Lech….

24. aliz napisał(a):

Każdy z nas to wie… co w zyciu liczy się…
    Tylko poznański Lech, niebiesko-biały herb…
    W żyłach szlachetna krew…
    Będziemy razem z nim… Do końca naszych dni…
    Duma i wiara w nas… Nic nie powstrzyma nas…
    Na mistrza przyjdzie czas…

25. Gorac napisał(a):

Czekam na naszego wonderkida. :D:D

26. aliz napisał(a):

NO CHŁOPAKI BUDZIMY SIĘ!!!!!!!!!!!

27. Classic napisał(a):

Znowu muszę ich zjebać. Kurwa mać, ruszcie pizdy i na górników! Murowanie wybitnie nam nie wychodzi.

28. Kępno napisał(a):

spokojnie,jest 3-0 na wyjezdzie!

29. cuba napisał(a):

Kaminski to obraz nedzy i rozpaczy kopacz. Stoi jak widly w gnoju. Zero zwrotnosci i walki! Gosc chyba za mocno odlecial. Wynik super!!!

30. Gorac napisał(a):

Mam wrażenie że od 30 minut jest delikatny druczek w tym meczu. :///

31. low napisał(a):

Aliz ;-) przykład prawdziwego kibica :-)

@ low
    :-) przeciez pisałam wcześniej, że komentatorów mam wyłaczonych a meczu oglądąć „na cicho” sie nie da. więc puszczam sobie przyspiewki, a mto nie mecz tylko sjesta więc te pioseneczki akurat pasują :-))

Ale Kownaś na speeda…

35. aliz napisał(a):

OJJJJJJJ nie poszło młodemu… szkoda

36. tomasz1973 napisał(a):

Mecz taki, że można o nim zapomnieć. Ważne 3 pkt. Po świętach utrzymać tę grę i gonić, gonić i jeszcze raz gonić, a może, może….
    Dzisiaj tylko wyniku w Lubinie szkoda, 5 pkt, to mimo wszystko dużo.

37. undertheskin napisał(a):

Sędzia lubi swoje żółte kartoniki jak widzę.

38. undertheskin napisał(a):

No i po wszystkim. Górnik & komentatorzy – Lech 0:3, zaś Zagłębie – legia & sędziowie 1:3

39. fox napisał(a):

qurwa komentarze popieprzonego Iwana.Brrrr

40. matiKKS napisał(a):

Ładne zachowanie piłkarzyków względem Kiboli, którzy pojechali do Zabrza.

41. 4o napisał(a):

Cholera…
    Pasy przegrały z Koroną.
    Wisła żniw gra padakę i do tego ten zmarnowany karny.

42. PWR napisał(a):

A ja jestem wkurzony, bo ten śmieszny ruch hożuf (celowo) wygrał na wyjeździe z zawiszą i jest na trzecim miejscu. Naprawdę nie wiem jakim cudem oni to robią mając I-ligowy skład. Cieszy wynik w Krakowie zwisła – Podbeskidzie 0:1, ale martwi zwycięstwo ślunska, porażka Cracovii oraz zwycięstwo ległej i śledzi :/

43. fan,fan,fan napisał(a):

44. DivusGomesz napisał(a):

Szału nie było, ale są 3 bramki i 3 punkty. Chłopaki już chyba myślami w rundzie finałowej. Kotorowi i Kędziorze chyba przerwa dobrze zrobiła – obaj dzisiaj pozytywnie mnie zaskoczyli. Może i dobrze, że Kownaś nie trafił. Za dobre miał wejście i mogło go to troszkę uśpić.

45. czuk91 napisał(a):

@aliz – bramkę dołożyli, aczkolwiek według mnie do przebudzenia było baaardzo daleko. Słaba gra, wynik cieszy. Szkoda, że Robak ustrzelił dzisiaj bo Teo miałby już 1 gola straty do króla strzelców tylko. 5 pkt straty do lidera, oby było pięknie za kilka tygodni ;)

46. MP napisał(a):

Przy tej drugiej bramce był ten gwizdek czy nie?

47. Damian napisał(a):

Kownacki dobra zmiana, wszedł na boisko i dodał coś od siebie. A, że nie wykorzystał to może i dobrze, jeszcze w dupie się chłopakowi poprzewraca. Strzeli na ległej

48. fan,fan,fan napisał(a):

Qtas Qtas Węgrzyn wszystko go boli, a najbardziej się uśmiałem jak kilku kibiców Lecha zaspiewało na koniec, a tenże qtas stwierdził, że być może przy 3 bramce to kibic Lecha użył gwizdka.

49. PrzemekCMG napisał(a):

Tak jak przewidywałem szału nie było, ale są ważne 3 pkt. Rundę finałową zaczynamy od meczu z Wisłą u siebie. Szkoda Cracovii

50. Fabler napisał(a):

Kownacki na bardzo duży plus. Zrobił co musiał a pudło? Bardzo dobrze że nie trafił. Kownaś potrzebuje takich sytuacji aby nabierał doświadczenia i w przyszłości takie sytuacje będzie wykorzystywał z zimną krwią. Przecież kiedyś musiał nie trafić. Bardzo dobry mecz Kolejorza. Oby więcej takich meczy.

51. Anfil napisał(a):

Moze ktoś rozpisać mecze jak gramy !!!

52. Gorac napisał(a):

@Damian Tak samo pomyślałem.
    Niech podpisze new contract i wtedy zacznie sie bal. ;))

Legia – Lech

Nie jest źle, powiedziałembym jest idealnie!!!!

54. kufel4 napisał(a):

2 połowa na stojąco, ale liczy się wynik. Brawo Lech. Kedziora świetnie zagrał.

55. Classic napisał(a):

Fabler – też na chłodno myślę, że taka zmarnowana sytuacja może dać więcej Dawidowi niż ewentualny gol. To było by wręcz nienaturalne, co kopnie to wpada.

56. damt610 napisał(a):

Ważna wygrana. 1 połowa do strzelenia bramek trochę niemrawa ale Górnik praktycznie nie istniał. Po 3 bramce nasi już chyba byli myślami w autokarze. Szkoda sytuacji Kownackiego ale potwierdza to, że jeszcze dużo pracy przed nim. Bardzo dobrze, że Śledzie przyjadą na naszą twierdzę Bułgarską. Oczekuję rewanżu, mam nadzieje, że piłkarze wyjdą na ten mecz na pełnej k…. i ich zamiotą.

57. PWR napisał(a):

Mamy zajebisty terminarz w rundzie finałowej.

58. Dula napisał(a):

Już czekam za pogonią

59. JMBfan(koniec koszmaru) napisał(a):

Następnym razem jak was komentatorzy wkurwiaja włącznie radio Merkury. Emocje są nawet bez telewizorni.
    Sprawdza sie w 100%.

60. Poznaniak napisał(a):

Stilic i Murawski na Bułgarskiej …

61. MP napisał(a):

Szkoda że z Legią nie w Poznaniu

62. ArekCesar napisał(a):

Rozkład jazdy mamy fajny. Najważniejsze, ze wygraliśmy i utrzymujemy kontakt z liderem. Szkoda, że nie było podziału punktów w bydgoszczy i szczecinie, bo Visniakovs miał idealną szansę na 1-1. No, ale na pocieszenie Wisła znów baty.

Przed meczem pisałem, ze to będzie ciężki mecz, ale Górnik okazał się cieniutki jak całą tą rundę. Mimo to awansowali i na powtórkę z nimi czekamy na Bułgarskiej.

63. aliz napisał(a):

@JMB
    radio Merkury u mnie nie sięga – zbyt „blisko” mieszkam jakieś 400 km :-))

64. ArekCesar napisał(a):

A ja po 2 bramce poleciałem do młodego do drugiego pokoju z radochy i jak wyj.. w narożnik stołu kolanem to myślałem, że się posram. Mam nadzieję, że do meczu z Wisłą ból minie.

65. Scypion napisał(a):

Wisła na nas nie ma obrony, więc sytuacja jeszcze lepsze. Obawiam się wyjazdu na Zawiszę, tam się nam trudno grało jesienią. Ale ogólnie rozpiska wygląda pięknie, idealnie na to by w Wawie lać się o mistrza.

66. damt610 napisał(a):

Tak sobie na szybko przeleciałem nicki komentujących i praktycznie sami stali użytkownicy. Trzeba przywyknąć bo Kolejorz się rozpędza :)

67. Mouze napisał(a):

No 3 pkt i dobra pozycja wyjściowa do ataku na Legie,która niestety tez łapie formę.Nasza gra raczej średnia ale liczy się wynik a ten jest dobry.Plus ze Kotor jeszcze nic nie zawalił(choć to tylko kwestia czasu),dobra forma Kaspra i wejscie Kedziory,który pokazał ze są alternatywy,i nie trzeba za wszelka cenę stawiać na starych,wypalonych piłkarzy.

68. pyra fan kks z breslau napisał(a):

poprawnie ale KAMYK DNO

69. aliz napisał(a):

trzeba pilnować włąsnego tyłka i własnego domu – czort z tęczowymi. W grupie mistrzowskiej jest kilka druzyn, którym zależec będzie na ich oskubaniu. Najgorsze jest to, że rybia ferajna tez gra i znów odda punkty tęczowym, a na nas spina będzie jak byk. Dobrze, że przyjeżdżają do nas bo w tym syfiarskim kurniku grac sie nie da…
    Za dwa tygodnie startujemy na poważnie.Żarty sie skończyły….

70. low napisał(a):

@aliz ja zawsze przed tv śpiewam:-) też mam 400km pozdrowienia z Mazowsza. Hej Lech. To tylko 5pkt do boju Kolejorz! !!!!!!!!!!!

71. 07;) napisał(a):

3 / na 4 ważnych spotkań gramy w Poznaniu. Szansa jest pod warunkiem, że nadal Bułgarska zostanie twierdzą i przypomnimy sobie jak fajnie się punktuje na wyjazdach….

72. cuba napisał(a):

Dobry wynik i tyle. Tak sie gra na wyjazdach. Kaminski niech sie obudzi. Co ten gosc prezentuje to poziom A klasy.

73. tylkoLech napisał(a):

Myślę, że niektórzy przesadzają z tym słabym meczem. Pierwsze 30 minut było trochę nijakie, ale później Lech miał mecz pod kontrolą, może bez fajerwerków, ale jednak. Nie wymagajmy na razie, żeby każdy mecz wygrywali 6:0. Dzisiaj nawet w C+ chwalili Kolejorza, trenera i budowanie drużyny. Przyznali też, że karny dla legii z d…Na odbiór meczu wpływają też komentatorzy, przecież tego Kazka słuchać się nie da, cały czas jakaś krytyka i to chyba udziela się kibicom.

74. tylkoLech napisał(a):

Najważniejsze 3 pkt i wygrana na wyjeździe. Brawo, oby tak dalej.

75. Lucas z powiatu gostyńskiego napisał(a):

wynik super, a gra już nie

76. paprykarz napisał(a):

Lech ? co ? Robak ! hehehe

już za miesiąc będziecie spoglądać w tabeli na nasze stoczniowe dupska !

77. Giacore napisał(a):

Dobry mecz Lecha była skuteczność statystyki podobne jak w poprzednich meczach widać powtarzalność. Po bramce na 3:0 wyraźnie odpuścili i się rozluźnili. Dobrze mimo wszystko, że w tym meczu nie wszystko wychodziło, gdyż łatwiej będzie pracować i mobilizować drużynę przez te 2 tygodnie.

78. tomasz1973 napisał(a):

Paprykarz
    Arboleda wam już w Poznaniu nie pomoże, a dzień robaka sie nie powtórzy. jadąc na Bułgarską, zaopatrzcie sie w wielki wór, bo wasze 5-1, będzie pobite.

79. Pszczółka napisał(a):

zrobiliśmy swoje i trzy punkty zasłużone,ale to co się stało w Lubinie utwierdza mnie w przekonaniu że legła ma mieć mistrza!!Karny kurwa nie wiem skąd i czerwona wypatrzyły wynik meczu.Będzie ciężko przeciwstawić się sędziom,warszawce i mediom.Te kurewki mają wygrać i tyle.