Wiosna Nasza

W meczu 30. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 3:0 (2:0). Kolejorz wygrał dziś na boisku rywala pierwszy raz od listopada i w grupie mistrzowskiej powalczy o główne trofeum. Wielkopolanie w siedmiu ostatnich spotkaniach będą starali się odrobić 5-punktową stratę do lidera.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

3 min. – Początek meczu bardzo spokojny.
4 min. – Lekki strzał Teo broni Kasprzik.
7 min. – Szybka akcja Lecha środkiem boiska, jednak zabrakło strzału.
10 min. – Uderzenie Gergo z lewej nogi. Piłka obok bramki.
12 min. – Strzał Olkowskiego broni Kotorowski.
15 min. – Strasznie wolna gra Lecha i denerwująca na razie.

17 min. – Dwie dobre akcje prawym skrzydłem i górnicy ratują się wybiciem.
22 min. – Kocioł w polu karnym po wolnym Górnika, lecz nie ma strzału.
28 min. – Coraz gorzej wygląda Lech.

31 min. – 1:0 dla Lecha! Podanie Gergo z prawej strony i Teodorczyk na raty z bliska zdobywa gola!
33 min. – 2:0! Wrzutka z lewej strony i Hamalainen pakuje piłkę głową do siatki.
35 min. – Odpowiedź Górnika, jednak Iwan chybił.
38 min. – Bomba Kosznika z powietrza nad bramką.
42 min. – Teo zwlekał ze strzałem i został zablokowany będąc w dobrej sytuacji.
45 min. – Gergo znalazł się tuż przed bramkarzem, ale strzału nie oddał.
45 min. – Lech gra gorzej niż ostatnio, jednak wynik jest w porządku.

47 min. – Lech czeka w tej połowie bardziej na kontry.
52 min. – 3:0! Prostopadła piłka do Hamalainena, a ten spokojnym strzałem praktycznie zakończył emocje w tym meczu.
54 min. – Karny dla Górnika po ręce Możdżenia, lecz Iwan nie trafił.
58 min. – Strzał Linettego z dystansu. Obok słupka.
60 min. – Zamieszanie po rogu pod bramką Kasprzika, ale żaden z poznaniaków nie oddał strzału.

65 min. – Strzał Zachary z bliska i broni Kotorowski.
69 min. – Górnik śmielej atakuje, Lech dobrze się broni.
71 min. – Teodorczyk strzelił gola ręką i dostał kartkę.
74 min. – Płaskie uderzenie Nakoulmy obok bramki.

78 min. – Strzela Łuczak. Broni Kotor po raz kolejny bardzo dobrze.
83 min. – Kownacki wyszedł sam na sam i fatalnie zepsuł. Wielka szkoda.
86 min. – Bomba Teo i w ostatniej chwili uderzenie z daleka broni Kasprzik. Byłby cudowny gol.
90 min. – Lech gra na wielkim spokoju.
90+1 min. – Gergo sam na sam i lepszy Kasprzik.
90+3 min. – Koniec. Powalczymy w grupie mistrzowskiej o majstra.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: 31.Teodorczyk 33 i 52.Hamalainen

Żółte kartki: Sobolewski, Iwan – Teodorczyk, Wołąkiewicz, Claasen

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 3000

Górnik: Kasprzik – Olkowski, Danch, Sobolewski, Kosznik – Gwaze, Łuczak (88.Małkowski) – Nakoulma, Jeż (57.Zachara), Madej (62.Majtan) – Iwan.

Rezerwowi: Witkowski, Łukasiewicz, Wełnicki, Mańka, Małkowski, Majtan, Zachara.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez (28.Kędziora) – Trałka, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen (80.Kownacki), Pawłowski (65.Claasen) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Kędziora, Claasen, Injać, Formella, Kownacki.