Wygraliśmy z sędzią!

W meczu 32. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 2:1 (1:0). Kolejorz od początku spotkania miał te zawody pod kontrolą, jednak w 83. minucie uaktywnił się arbiter z Warszawy. Paweł Raczkowski podyktował kontrowersyjny rzut karny i nie wiadomo za co wyrzucił z boiska kapitana, Huberta Wołąkiewicza. Był to kolejny po wydarzeniach z Gdańska dowód na to, że „niebiesko-białym” niezwykle ciężko będzie zdobyć mistrzostwo z polskimi sędziami biegającymi po boiskach.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Początek meczu i już szybka gra Lecha. Dośrodkowanie z lewej strony wyłapuje Kaczmarek.
5 min. – Lech od początku meczu gra atakiem pozycyjnym. Zawisza mocno cofnięty.
10 min. – Strzał Linettego z daleka broni Kaczmarek.
12 min. – Uderzenie Drygasa z wolnego po ziemi broni Kotorowski.

17 min. – Zawisza jest na razie bardzo dobrze ustawiony i nie odpuszcza. Lech nie może przedostać się pod bramkę.
25 min. – Lech próbuje atakować, jednak dziś ma bardzo mało miejsca. Zawisza dobrze się broni rzadko kontrując.
28 min. – Było groźnie pod bramką poznaniaków po rzucie rożnym.

32 min. – Gra się wyrównała i trochę zaostrzyła. Jest sporo walki, ale mało jakości.
38 min. – 1:0 dla Lecha! Miękka wrzutka z lewej strony i Hamalainen trafia głową po długim rogu.
42 min. – Dwa strzały Carlosa. Najpierw broni Kotor, po chwili blokuje obrońca.
44 min. – Po bramce dla Lecha więcej z gry ma teraz Zawisza.
45 min. – Do przerwy 1:0. Kolejorz gra dobrze pressingiem, jest waleczny, ale z przodu brakuje dziś jakości.

47 min. – Groźna akcja Szymka, jednak Gergo nie oddał po niej strzału.
48 min. – Świetna sytuacja, ale Kowacki zamiast strzelać dryblował i wszystko popsuł.
55 min. – Kolejna sytuacja i Kownacki nie trafia w piłkę na pustą bramkę z metra!
58 min. – 2:0! Wrzutka Gergo z rożnego i piękny gol Kędziory z główki!
60 min. – Kolejna szansa dla Lecha, lecz po podaniu na środek nie było w polu karnym nikogo, kto zamknąłby akcję.

62 min. – Dwie groźne akcje, jednak na końcu Hama uderza niecelnie.
65 min. – Sprytny strzał Wójcickiego tyłem głowy. Piłka przeleciała obok słupka.
68 min. – Groźny rajd Lewczuka i podanie na środek. Wybijają obrońcy.
69 min. – Lekki strzał Claasena łapie Kaczmarek.

75 min. – Obie drużyny są już raczej pogodzone z wynikiem. Mało się dzieje.
80 min. – Nieprzyjemny strzał Szymka broni Kaczmarek.
83 min. – Sędzia zaczął robić szopkę. Rzut karny dla Zawiszy, dwie kartki dla lechitów w tym jedna czerwona.
83 min. – Pada gol Gevorgyana. 1:2.
88 min. – Jest gorąco na boisko. Sędzia zrobił swoje.
90+4 min. – Koniec! Mimo przeciwności udało się Lechowi wygrać!

WKS Zawisza Bydgoszcz – KKS Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 83.Gevorgyan – k. – 38.Hamalainen 58.Kędziora

Żółte kartki: Micael, Drygas, Alvarinho – Kędziora, Kotorowski

Czerwone kartki : 70 min. – Nawotczyński (za faul taktyczny) – 83 min. – Wołąkiewicz (za nieodpowiednie zachowanie)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 3500

WKS Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Nawotczyński, Micael, Ziajka – Hermes (73.Skrzyński), Drygas – Luis Carlos (78.Wojciechowski), Wójcicki, Alvarinho – Jorge Kadu (64.Gevorgyan).

Rezerwowi: Witan, Skrzyński, Sochań, Ciechanowski, Dudek, Wojciechowski, Gevorgyan.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka, Linetty – Lovrencsics (90.Formella), Hamalainen, Pawłowski (85.Arajuuri) – Kownacki (63.Claasen).

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Henriquez, Bednarek, Injać, Claasen, Formella.