Przewidywane wykolejenie na luz w końcówce

W meczu 33. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:2 (1:2). Kolejorz nie zagrał dziś słabo, ale w niektórych sytuacjach zabrakło mu po prostu szczęścia. „Niebiesko-biali” tym wynikiem praktycznie zakończyli swoją walkę o Mistrzostwo Polski. Teraz Wielkopolanom pozostały trzy sparingowe spotkania, które mogą potraktować jako dobre przygotowanie do europejskich pucharów.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Błąd Linettego, pierwsza akcja Lechii lewą stroną i piłkę wybija Kamiński.
4 min. – Przerwa w grze. Wiśniewski po starciu z Wołąkiewiczem na chwilę stracił przytomność.
6 min. – Strzał Makuszewskiego z ostrego kąta broni Kotorowski.
7 min. – Błyskawiczna odpowiedź Lecha. Hama podaje do Szymka i ten fatalnie przestrzelił.
11 min. – Dobra akcja Lecha skrzydłem, lecz Pawłowski przeszkodził Teodorczykowi. Obaj lechici niemal na siebie wpadli.
15 min. – Lechia na razie częściej atakuje lewą stroną.

20 min. – Lech nie może przejąć inicjatywy. Gospodarze mają bardzo groźne stałe fragmenty.
22 min. – Długa piłka do Sadajeva. Arajuuri zgubił napastnika gospodarzy, który zdobył gola. Nie popisał się z interwencją Kotorowski.
26 min. – Prostopadłe podanie Teo do wchodzącego w pole karne Możdżenia. Ten uderzył płasko i po długim rogu! 1:1!
28 min. – Bomba Sadajeva nad bramką.

32 min. – Z piłką po wybiciu Kotorowskiego przedzierał się Pawłowski, jednak nie przepchnął obrońcy rywala.
33 min. – Kolejna świetna akcja Lecha! Luis wstrzelił piłkę do Teo, lecz ten z bliska nie zamknął sytuacji… wielka szkoda.
36 min. – Teraz Lech przejął inicjatywę i zaczął prowadzić grę.
40 min. – Możdżeń nie sięgnął piłki, Grzelczak dośrodkował w pole karne i akcję zamknął Sadajev. 2:1 dla Lechii.
43 min. – Kolejna akcja Lechii. Grzelczak nie trafił w dobrej sytuacji.
45 min. – Podanie Gergo z prawej strony na środek. Tam nie było nikogo kto zamknąłby akcję.
45 min. – Koniec I połowy. W drugiej połowie Lech musi się rzucić, bo nie ma już nic do stracenia.

47 min. – Znów długa piłka do Grzelczaka, który oddał niecelny strzał celując w długi róg.
50 min. – Od początku II połowy więcej z gry ma Lechia, choć to Lech powinien atakować.
57 min. – Nic się nie dzieje na boisku. Oba zespoły grają bardzo niedokładnie.
58 min. – Bomba Szymka z dystansu w rękach Bąka.
60 min. – Wolej Grzelczaka zatrzymany przez Kotora.

63 min. – Główka Arajuuriego po wrzutce Szymka z wolnego. Nad bramką.
66 min. – Strzał Gergo z bliskiej odległości. Węgier fatalnie zepsuł tą akcję.
68 min. – No nie mamy szczęścia… dwa słupki Teo w jednej akcji.
75 min. – Lech sprawia wrażenie jakby już dał sobie spokój. Mnóstwo szarpanych akcji.

79 min. – Dobra wrzutka Henriqueza z wolnego, główka Teo, ale sędzia odgwizdał spalonego.
82 min. – Niecelna główka Sadajeva z bliska.
85 min. – Zablokowany strzał głową jednego z lechitów.
87 min. – Kotłuje się pod bramką Lechii, lecz nie ma z tego zagrożenia.
90+1 min. – Nic już się nie zmieni. Poznaniacy stracili wiarę.
90+3 min. – Koniec. 1:2 i Lech ma luz do końca sezonu.

KS Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:1 (2:1)

Bramki: 22 i 40.Sadajev – 26.Możdżeń

Żółte kartki: Sadajev, Pietrowski, Makuszewski, Leković – Kownacki

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 16628 (1180 kibiców Lecha)

KS Lechia: Bąk – Deleu, Janicki, Dawidowicz, Leković – Pietrowski, Vranjes – Makuszewski (82.Frankowski), Wiśniewski (71.Tuszyński), Grzelczak – Sadajev.

Rezerwowi: Szokaluk, Oualembo, Pazio, Stolarski, Jagiełlo, Frankowski, Tuszyński.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Arajuuri, Kamiński, Henriquez – Wołąkiewicz (77.Kownacki), Linetty – Lovrencsics (68.Claasen), Hamalainen, Pawłowski (81.Formella) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Bednarek, Injać, Claasen, Kownacki, Formella.