Czwórka do zera Kolejorz żegna naiwnego frajera + 63 zdjęcia

W meczu 36. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań sprał na Bułgarskiej chorzowski Ruch aż 4:0 (2:0). Tym razem Kolejorz nie grał przez 45 minut tak jak w sobotę tylko przez pełne 90 minut pokazując, kto jest zdecydowanie lepszy. „Niebiescy” przed tym spotkaniem marzyli o wicemistrzostwie, ale zostali dziś sprowadzeni na ziemię w bardzo zdecydowany sposób.

63 zdjęcia ze środowego meczu Lech – Ruch:

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie, ale już ostatnim przedmeczowym i meczowym raporcie prosto z Bułgarskiej! Witamy oczekując od Kolejorza wygranej, gry przez 90 minut, a nie przez 45.

19:02 – W Kotle zostanie dziś ukazana oprawa. Efektowna na dwa poziomy.

19:03 – Po murawie spacerują właśnie zawodnicy obu drużyn.

19:04 – Na stadionie nie ma jeszcze kibiców, ale niedługo powinni zacząć wchodzić.

19:05 – Od rana w Poznaniu mocno lało. W tej chwili tylko lekko siąpi i tak może być przez cały mecz.

19:10 – Poniżej skład Lecha.

19:10 – Na stadion wchodzą pierwsi kibice Lecha.

19:11 – Jeszcze w sobotę było lato, a teraz… wieje i nie ma nawet 10 stopni. Jesień normalnie.

19:12 – Całe niebo w chmurach w tej chwili. Za chwilę będzie ciemno. Jupitery świecą jednak pełnym blaskiem.

19:14 – Na naszym mikroblogu w śmietniku kibica daliśmy fotkę murawy. Nie zalało jej. Trochę wody co prawda jest, jednak jakoś to mocno nie rzuca się w oczy.

19:17 – Oprawa w Kotle naprawdę będzie dziś efektowna. Na dole zawisł niebiesko-biały materiał.

19:23 – Poniżej także skład Ruchu. Na prawej obronie za Szyndrowskiego zagra… lewonożny Sadlok.

19:34 – Rezerwy Kolejorza wygrały dziś z Nielbą Wągrowiec 5:2. To pierwsza dobra wiadomość dzisiejszego dnia.

19:35 – Ruch dostał dziś licencję na puchary, więc ma luz właściwie. Brakuje jemu punktu do 3. miejsca tak jak Lechowi do 2.lokaty.

19:37 – Mimo wszystko oczekujemy od Lecha wygranej i gry przez 90 minut, a nie jak ostatnio przez 45 minut.

19:38 – Kibiców powitał właśnie spiker. Na stadionie pustki z wyjątkiem Kotła.

19:38 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

19:38 = Dziś miało zasiąść na trybunach jakieś 18000 tysięcy, ale ze względu na pogodę sukces będzie jeśli przyjdzie z 15000 tysięcy.

19:41 – Środek tygodnia i 20:30 to nie jest dobra pora. W dodatku ta pogoda… listopad pełną gębą.

19:47 – Kibiców Ruchu wciąż nie ma.

19:48 – Dziś mecz sędziuje Japończyk. Mamy nadzieję, że nas nie przekręci. W końcu Azjata 🙂

19:48 – Ostatni mecz z Japończykiem Lech wygrał i to wysoko. Było to bodajże w 2008 roku z Górnikiem 3:0, ale na 100 procent nie jesteśmy pewni.

19:48 – Bramkarze obu drużyn już się rozgrzewają.

19:50 – Jest też cały Lech. Początek rozgrzewki przy nucie Calvin Harris – Sweet Nothing ft. Florence Welch.

19:52 – Ruch także w komplecie na rozgrzewce. Generalnie po murawie ciężko na razie chodzi ta piłka…

20:00 – 30 minut przed meczem wszystkie trybuny świecą pustkami. Kocioł pełen w jakiś 50 procentach.

20:02 – Tradycyjnie wielu przyjdzie na mecz na ostatnią chwilę albo po 1 gwizdku. Oby jednak zapelniły się boki Kotła, bo oprawa tam nie wyjdzie.

20:10 – Ruchu wciąż nie ma.

20:12 – Trawa pod samą bramką pod IV trybuną jest znacznie lepsza niż po drugiej stronie.

20:13 – Dziś Lech rozgrywa 21 domowy mecz w tym sezonie, ale 19 ligowy. Dotychczasowy bilans to 15-4-1. Remisy z Legią, Pogonią, Zagłębiem i Cracovią oraz porażka z Pogonią we wrześniu.

20:16 – KG obchodzi dziś 10. rocznicę powstania. Właśnie trwa jubileuszowy występ.

20:19 – Oba zespoły już po rozgrzewce. Na stadionie wciąż mało ludzi.

20:24 – Przed meczem zostają pożegnani Dima i Manu, którzy odchodzą z Lecha. Kibice nagradzają ich brawami.

20:26 – Piękne pożegnanie Dimy i Arboledy. Im byli bliżej trybun tym oklaski były coraz głośniejsze. Z trybun głośne – „dziękujemy”.

20:26 – obaj piłkarze obeszli cały stadion dookoła.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Na stadion dotarła też na razie mała grupka Ruchu.

20:29 – Oba zespoły są już na murawie. Lech na niebiesko, Ruch na biało.

20:30 – Ruchu jest w tej chwili z kilkaset osób góra.

20:45 – Daliśmy już panel z fotkami trybun. W menu na górze tradycyjnie.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Od początku piłkę prowadzi Lech i atakuje.
5 min. – Kombinacyjna akcja Szymka, jednak piłka nie doszła do Teo.
6 min. – Kolejna szybka akcja i spalony.
10 min. – Wszystkie akcje Lecha jeszcze bez groźnego strzału. Ruch rzadko wychodzi poza swoją połówkę.
15 min. – Strzał Teo z 20 metra łapie Kamiński.

17 min. – Lech wrzuca dzisiaj dużo piłek za plecy. To jest jakiś sposób na Ruch, lecz na razie piłka często ucieka.
25 min. – Nic się nie dzieje od paru minut.
25 min. – Teo do Hamy, a ten… nie trafia w piłkę stojąc na 8 metrze! Co za kiks! wystarczyło dołożyć nogę.
29 min. – Akcja lewą stroną i w ostatniej chwili Szymka zatrzymał jeden z obrońców.
30 min. – Strzał Ruchu z dystansu i słupek.

31 min. – Strzał Gergo z lewej nogi wysoko nad bramką.
34 min. – Kolejna zepsuta akcja przez Teo.
35 min. – Wrzutka z prawej strony, Szymek dostawia nogę w polu karnym i piłka wpada tuż przy krótkim słupku! 1:0!
38 min. – Miękka wrzutka Henriqueza i na długim słupku akcję zamknął głową Hamalainen! 2:0.
42 min. – Dośrodkowanie Kędziory i niewiele brakowało, by akcję zamknął Teo.
45 min. – Do przerwy 2:0. Pełna kontrola, zasłużone prowadzenie.

56 min. – Początek drugiej połowy pod dyktando Lecha.
57 min. – Rzut wolny dla Ruchu bez żadnego zagrożenia.
60 min. – Strzał Surmy obok słupka.

67 min. – Dynamiczne wejście w pole karne, podanie na środek i Teo z bliska zamyka akcję. 3:0!
71 min. – Lech ma dziś pełną kontrolę. Na dodatek zbyt wiele się nie męczy.
74 min. – Groźna akcja Ruchu. Piłka minęła jednak bramkę Kotorowskiego.

77 min. – Prostopadła piłka do Claasena, ten wszedł w pole karne jak w masło, podciął piłkę i… 4:0!
82 min. – Lech dąży do kolejnej bramki.
87 min. – Uderzenie Kuśiwka trafia w boczną siatkę.
90+2 min. – Koniec. Lech sprał Ruch i został wicemistrzem.

KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów 4:0 (2:0)

Bramki: 35.Pawłowski 38.Hamalainen 67.Teodorczyk 77.Claasen

Żółte kartki: Lovrencsics, Injać

Sędzia: Minoru Tojo (Japonia)

Widzów: 14053 (406 kibiców Ruchu)

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Linetty (75.Injać) – Lovrencsics, Hamalainen (72.Claasen), Pawłowski (80.Formella) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Możdżeń, Injać, Claasen, Kownacki, Formella.

Ruch: Kamiński – Sadlok (75.Smektała), Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Surma, Babiarz (88.Urbańczyk) – Włodyka (75.Gigolaev), Starzyński, Zieńczuk – Kuświk.

Rezerwowi: Buchalik, Mrowiec, Urbańczyk, Janik, Gigolajev, Smektała, Jankowski.