Łomot Lechii w trzecim sparingu

grodziskW sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 11:00 na stadionie Dyskoboli w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze Lecha Poznań pokonali Lechię Gdańsk 3:0 (1:0). Kolejorz przez całe spotkanie miał sporą przewagę i gdyby był bardziej skuteczny mógł zaliczyć o wiele bardziej okazałe zwycięstwo.

Obie drużyny rozpoczęły środowy mecz z dużym spokojem i na luzie, ale z czasem inicjatywę zaczął przejmować Lech, który grał szybciej, składniej i częściej utrzymywał się przy piłce. Poznaniacy największe zagrożenie stwarzali po akcjach skrzydłami. W 30. minucie po jednej z takich sytuacji gola z bliska ładnym i precyzyjnym strzałem zdobył Darko Jevtić, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego. Kolejorz po tej bramce poszedł za ciosem, jednak w pierwszej połowie nie zdołał drugi raz trafić do siatki.

W przerwie trener rywala wymienił całą jedenastkę, lecz to nie zmieniło przebiegu gry. Wręcz przeciwnie – Lech Poznań miał jeszcze większą przewagę i w 57. minucie nie mogąc zdobyć gola z akcji strzelił bramkę po rzucie rożnym. Po tym trafieniu Kolejorz nadal intensywnie atakował i kontrolował te zawody, jednak był nieskuteczny. W końcu w 80. minucie gry po kolejnej akcji Szymona Pawłowskiego, który rozegrał świetny zawode do siatki trafił Vojo Ubiparip. Wielkopolanie dążyli do jeszcze wyższej wygranej, ale ostatecznie musieli zadowolić się zwycięstwem 3:0.

Dzisiejszy mecz był trzecim towarzyskim spotkaniem Lecha Poznań tego lata i przy okazji przedostatnim w trakcie przygotowań do rundy jesiennej. Z kolei dla Lechii przebywającej na obozie w Grodzisku Wielkopolskim była to druga kontrolna konfrontacja tego lata. Formalnie gospodarzem tego sparingu byli gdańszczanie, zatem odbył się on bez udziału publiczności.

Środowe starcie zakończyło zgrupowanie Lecha Poznań w Opalenicy. Dziś w drużynie Kolejorza nie zagrał kontuzjowany Kebba Ceesay, narzekający na lekki uraz Dawid Kownacki oraz rekonwalescenci Łukasz Teodorczyk, Muhamed Keita i Barry Douglas. Ostatnia dwójka jak i „Kownaś” ma być do dyspozycji sztabu szkoleniowego na mecz z FK Teplice, który odbędzie się w środę, 9 lipca w Legnicy.

Jak padły bramki?

30 min. – Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego ładnym strzałem z około 11 metra wykończył Darko Jevtić. Bramkarz Lechii w tej sytuacji nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.
57 min. – Rzut rożny wykonywał Gergo Lovrencsics, który idealnie dośrodkował piłkę na głowę Tomasza Kędziory, a ten podwyższył prowadzenie Kolejorza.
80 min. – Kombinacyjna i szybka akcja Lecha. Piłkę otrzymał Vojo Ubiparip i z bliska umieścił ją w siatce. 3:0.

KKS Lech Poznań – BKS Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
Bramki: 30.Jevtić 57.Kędziora 80.Ubiparip
Skład Lecha: Kotorowski (46.Gostomski) – Kędziora (85.Bednarek), Wołąkiewicz (81.Arajuuri), Wilusz (46.Kamiński), Henriquez – Trałka, Linetty (70.Formella) – Lovrencsics, Jevtić, Pawłowski – Hamalainen (64.Ubiparip).
Rezerwowi: Gostomski, Kamiński, Arajuuri, Bednarek, Zgarda, Formella, Ubiparip.
Skład Lechii (I połowa): Trela – Pietrowski, Janicki, Polczak, Leković – Łukasik, Vranjes – Makuszewski, Aleksić, Grzelczak – Ribeiro.
Skład Lechii (II połowa): Podleśny – Stolarski, Janicki, Polczak, Leković – Borysiuk, Dźwigała – Frankowski, Wiśniewski, B.Pawłowski – Buksa.
Pogoda: +23°C, pogodnie