Nieskuteczny ostatni sparing (akt.)

lechzaglebieW sparingowym meczu rozegranym dziś o godzinie 18:00 w Lubinie, piłkarze Lecha Poznań przegrali na wyjeździe z Zagłębiem 0:1 (0:0). Kolejorz był w czwartek szalenie nieskuteczny, a w końcówce stracił jeszcze bramkę w kuriozalnych okolicznościach.

Dla Kolejorza było to czwarte i ostatnie towarzyskie spotkanie w trakcie przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2014/2015. W dzisiejszym meczu z powodu kontuzji nie zagrali Kebba Ceesay. Zabrakło też rekonwalescentów, a zatem Łukasza Teodorczyka, Muhameda Keity oraz Barrego Douglasa.

Czwartkowy sparing rozpoczął się od dominacji w środku pola Lecha Poznań, który grając piłką zmuszał Zagłębie Lubin do biegania za futbolówką. Kolejorz grał jednak za wolno, by zaskoczyć „Miedziowych”, którzy na dłużej poza własną połowę wyszli dopiero w 18. minucie. Lechici na szczęście szybko wrócili do gry z początku spotkania, ale dobre strzały Szymona Pawłowskiego, Gergo Lovrencsicsa oraz Darko Jevticia nie znalazły drogi do siatki. Do przerwy poznaniacy remisowali więc 0:0.

Obraz gry drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwszej odsłony. „Niebiesko-biali” mieli sporą przewagę, ale dobre sytuacje marnowali na potęgę. Fatalną skutecznością imponował przede wszystkim Kasper Hamalainen, który grając na nietypowej dla siebie pozycji pudłował w najprostszych sytuacjach. W końcu Fina zmienił Vojo Ubiparip, który w 76. minucie zdobył bramkę, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W 85. minucie na murawie leżał jeden z lechitów, lecz Zagłębie zamiast zachować się fair play i wybić piłkę kontynuowało grę. Poznaniacy nie zareagowali, Jasmin Burić strzału nie bronił, a do siatki trafił Krzysztof Piątek. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz przegrał 0:1.

Jak padła bramka?

85 min. – Na murawie leżał jeden z lechitów, ale Zagłębie zamiast zachować się fair play i wybić piłkę kontynuowało grę. Poznaniacy nie zareagowali, Jasmin Burić strzału nie bronił, a do siatki trafił Krzysztof Piątek.

Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: 85.K.Piątek
Żółte kartki: Trałka
Skład Lecha: Burić – Kędziora (70.Arajuuri), Wołąkiewicz (87.Bednarek), Wilusz, Henriquez (61.Kamiński) – Trałka, Linetty (75.Kownacki) – Lovrencsics (61.Formella), Jevtić, Pawłowski – Hamalainen (70.Ubiparip).
Rezerwowi: Gostomski, Bednarek, Arajuuri, Kamiński, Formella, Kownacki, Ubiparip.
Pogoda: +25°C, pochmurno, parno