Czwórka do zera i Kolejorz ma lidera!

lechpiastW meczu 1. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań rozgromił przy pustych trybunach Piast Gliwice 4:0 (2:0). Kolejorz zagrał dziś w mocno eksperymentalnym i rezerwowym składzie, ale jakość gry nie ucierpiała. Hat-trickiem popisał się Vojo Ubiparip i m.in. dzięki Serbowi poznański Lech został liderem Ekstraklasy,

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

14:20 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto z Bułgarskiej! Witamy dziś z pustego stadionu…

14:21 – Murawa:
IMAG0585

14:22 – Ogromny skwar i duchota panuje w środku stadionu i ogólnie w mieście. W tej chwili w Poznaniu jest +35 stopni.

14:22 – Przed stadionem zbierają się pierwsi kibice. Telebim średnich rozmiarów zawisł na IV trybunie. Trochę za nisko, ale dobrze wszystko widać.

14:23 – Poniżej skład Lecha. Bardzo eksperymentalny. Nie wiadomo co tam Rumak kombinuje. W każdym razie nigdy tak Lech nie grał.

14:24 – Dziś debiut Keity. W kadrze jest tylko 17 zawodników. Nie ma Pawłowskiego i Wołąkiewicza.

14:27 – Lech ostatni raz w takim upale grał rok temu z Termcalią w PP. Wygrał wtedy 4:0, ale tamten mecz odbył się na wyjeździe.

14:28 – Dziś na stadionie jest naprawdę duszno. Wiatru 0.

14:29 – Mimo słońca jupitery świecą pełnym blaskiem. Stewardzi też są na trybunach, choć kibiców nie ma. I gra muzyka, więc przynajmniej do meczu nie zaśniemy.

14:33 – Z ciekawostek warto dodać, że mecz Lech – Piast to 1500 spotkanie Kolejorza w Ekstraklasie.

14:33 – Ostatnie mecze z Piastem? 4-0-0, gole: 13:0 w tym dwa zwycięstwa po 4:0 na Bułgarskiej. Niestety nasz dzisiejszy skład trochę niepokoi.

14:37 – Na stadionie nie będzie dziś nikogo prócz dziennikarzy, obsługi stadionu i paru vipów. Ciekawe czy Florek będzie…

14:41 – Piłkarze Piasta na murawę nie wyszli, ale mały spacer po murawie zrobił hiszpański trener tej drużyny.

14:44 – Bramkarze Piasta są już na rozgrzewce.

15:45 – Golkiperzy Lecha również już są.

14:48 – Na telebimach mamy aktualny obraz sprzed stadionu.

14:50 – Cały zespół Lecha na rozgrzewce.
IMAG0587

14:54 – Generalnie to fotorelacji dziś raczej nie damy. I tak nie ma co fotografować. Zdjęcia normalnie będą z czwartkowego meczu.

14:56 – 90 procent murawy jest w słońcu.

14:58 – Piast także na rozgrzewce. Typowy piknik się zapowiada bez kibiców.

15:01 – Lech powinien w I połowie atakować tak jak zwykle – na IV. To będzie spore ułatwienie.

15:03 – Jednym zawodnikiem, którego słychać teraz na stadionie jest prowadzący rozgrzewkę Jerzy Cyrak.

15:04 – Pod stadionem jest w tej chwili w porywach z 400 osób.

15:12 – Dziś nawet spiker nie przemawia. Typowy sparing, ale zwycięstwo w nim bardzo ważne.

15:13 – Jeśli Lech wygra dziś dwiema bramkami zostanie liderem Ekstraklasy 🙂

15:17 – W tej chwili nad stadionem zrobiło się bezchmurne niebo. Słońce praży… strona pod IV w całości w słońcu.

15:15 – Oba zespoły pomału kończą rozgrzewkę, które i tak nie była zbyt intensywna.

15:21 – Pod stadionem jest w porywach z 1000 osób.

15:22 – Zapomnieliśmy jeszcze poruszyć składu Piasta. Bez niespodzianek, ale za to dość ofensywny.

15:27 – Hymn na stadionie, pod stadionem okrzyk kibiców Kolejorz i achtung.

15:29 – Kibice na telebimach przed meczem:
IMAG0588
IMAG0589

15:31 – Kibiców pod stadionem bardzo dobrze słychać.

15:32 – „Zawsze i wszędzie” – krzyczą kibice.

15:35 – Pod stadion wciąż schodzą się kibice.

15:37 – Telebim ma małe opóźnienie pod stadionem. Około 10 sekund.

IMAG0596

1 min. – Pierwszy atak lecha i pierwsza niecelna wrzutka Kownackiego.
3 min. – Dośrodkowanie Podgórskiego i fatalny strzał zawodnika Piasta.
4 min. – Akcja Lecha prawą stroną i bardzo słabo uderzył Keita.
8 min. – Jak na pogodę tempo gry jest na razie naprawdę niezłe.
10 min. – Trzy stałe fragmenty gry w wykonaniu Lecha i dwukrotnie było groźnie.
13 min. – Dobre uderzenie Keity z 10 metra z problemami broni Hiszpan.
14 min. – Znów akcja Lecha i znów łapie bramkarz.

17 min. – Bomba Keity obok słupka.
18 min. – Niebezpieczna sytuację Jurado wyjaśnił Burić.
20 min. – 1:0! Wrzutka z lewej strony Henriqueza i piłkę z bliska do siatki pakuje Ubiparip!
23 min. – Krótka przerwa na picie obu zespołów.
25 min. – Akcja Kownackiego, jednak Keita stracił piłkę.
27 min. – Lech dobrze utrzymuje się przy piłce i nie pozwala gościom na żadne akcje.
30 min. – Zła kontra Piasta. Goście na początku grali otwarty futbol, lecz od kilkunastu minut są mocno cofnięci.

32 min. – Złe uderzenie Ubiparipa z daleka.
37 min. – Składna akcja Lecha, podanie na lewą stronę, dośrodkowanie Henriqueza i Kownacki piękną główką podwyższa prowadzenie. 2:0!
39 min. – Mocną wrzutkę Kędziory zatrzymują obrońcy.
41 min. – Silny strzał Podgórskiego broni Burićć. Najgroźniejsza sytuacja gości.
44 min. – Niecelna główka Jurado.
45 min. – Jurado walczył z Wiluszem, jednak wmieszał się to Burić i złapał piłkę.
45 min. – Do przerwy 2:0.

47 min. – Dwie akcje z obu stron. W sytuacji gości Docekal próbował wymusić rzut karny.
50 min. – Szybka akcja Lecha, którą złym przyjęciem popsuł Formella.
53 min. – Niebezpiecznie było po wolnym dla Piasta, z piłką minął się piłką, ale wszystko wyjaśnił Wilusz.
54 min. – Znów groźna wrzutka i znów dobrze Wilusz.
57 min. – Jurado sam na sam i lepszy Burić!
60 min. – Lech mocno spuścił z tonu. Stara się kontrolować te zawody.

61 min. – Bombę Ubiparipa zatrzymuje obrońca.
63 min. – Strzał Ubiparipa nad bramką.\
67 min. – Lechici od czasu do czasu nieźle klepią, lecz za każdym razem czegoś brakuje.
69 min. – Druga przerwa na picie w tym meczu.
72 min. – W drugiej połowie Lech pozwala Piastowi na wiele, jednak ten nie umie tego wykorzystać. Poznaniacy umiejętnie się ustawiają czekając na koniec spotkania.
72 min. – Dośrodkowanie z lewej strony wyłapuje Burić.
74 min. – Lekki strzał Kędziory łapie Hiszpan.

78 min. – Strzał Jevticia z wolnego z kłopotami broni Cifuentes.
83 min. – Lech się bawi. Spokojnie sobie podaje piłkę na własnej połowie.
84 min. – 3:0! Cóż za akcja Ubiparipa! przedryblował, nawinął obrońcę i potężną bombą z lewej nogi zdobył gola.
87 min. – Strzela Ubiparip i broni bramkarz!
90 min. – Pełen luz na boisku.
90+2 min. – Hattrick! Vojo trafia w słupek, ale dobija piłkę i zdobywa gola!
90+3 min. – Koniec. Mamy lidera!

KKS Lech Poznań – GKS Piast Gliwice 4:0 (2:0)

Bramki: 20, 84 i 90+2.Ubiparip 37.Kownacki

Żółte kartki: WIlusz, Kownacki, Kędziora

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: bez udziału publiczności

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Wilusz, Henriquez – Trałka, Linetty (77.Jevtić) – Formella (69.Hamalainen), Kownacki, Keita (61.Lovrencsics) – Ubiparip.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Bednarek, Jevtić, Lovrencsics, Hamalainen.

GKS Piast: Cifuentes – Klepczyński, Horvath, Polak, Brożek (85.W.Kędziora) – Martinez – Podgórski, Hanzel (59.Murawski), Wilczek (46.Docekal), Badia – Jurado.

Rezerwowi: Szmatuła, Osyra, Hałgas, Murawski, Izvolt, W.Kędziora, Docekal.