Oceny za rewanż z Kalju. Oceń po swojemu

ocenyW czwartkowym meczu piłkarze Lecha Poznań wygrali 3:0 i w pewnym stylu awansowali do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. W meczu z Kalju Nomme wielu graczy tylko potwierdziło swoją formę.

6 – świetnie

Jasmin Burić – Nie miał zbyt wiele interwencji. Wyłapywał po prostu wszystko co miał.
Nasza ocena: 4
[polldaddy poll=8204668]

Tomasz Kędziora – Dobry występ z przodu jak i z tyłu. Quintieri sobie nie pograł, a „Kendi” z przodu i owszem. Jego dośrodkowania sprawiały rywalom wiele problemów.
[polldaddy poll=8204669]

Hubert Wołąkiewicz – Pewny stoper. Tak powinien grać zawsze.
[polldaddy poll=8204670]

Marcin Kamiński – Solidny występ, ale trzeba przyznać, że miał mało pracy.
[polldaddy poll=8204671]

Luis Henriquez – Dostaje od nas piątkę za grę… z przodu, bo tak naprawdę pełnił rolę lewego pomocnika. Luis jest w formie i to zarówno sportowej jak i fizycznej. Bardzo nas cieszy jego postawa.
Nasza ocena: 5
[polldaddy poll=8204673]

Łukasz Trałka – Tak drugiego walecznego i skutecznego defensywnego pomocnika w Polsce nie ma. Bardzo dobry występ Trałki, który Estończykom nie pozwalał w środku pola dosłownie na nic!
[polldaddy poll=8204851]

Darko Jevtić – Przyzwoity występ Szwajcara na „8”. Miał spory ciąg na bramkę i szkoda, że nie zdobył gola.
[polldaddy poll=8204853]

Gergo Lovrencsics – „Gery” ruszył na Kalju jak rozjuszone zwierze. Potem trochę oklapł, ale generalnie nie było źle. Jego gra była dziś widowiskowa, lecz trochę mniej efektywna.
[polldaddy poll=8204856]

Kasper Hamalainen – Strzelił ważnego gola na 2:0 i zanotował przyzwoity występ. Wywiązał się ze swojej roli.
[polldaddy poll=8204859]

Szymon Pawłowski – Grał z wielką pasją w pierwszych 45 minutach kręcąc na lewej stronie niemiłosiernie. Po przerwie trochę zgasł.
[polldaddy poll=8204862]

Vojo Ubiparip – Gola nie zdobył, ale zagrał dobrze. Miał sporo groźnych strzałów i dobrych podań. Nie tracił piłek i wygrał wiele pojedynków 1 na 1. Jest w formie.
[polldaddy poll=8204866]

Zmiennicy:

Dawid Kownacki – Grał od 67. minuty. Zdobył gola, ale zmarnował też jedną 200-procentową okazję.
[polldaddy poll=8204661]

Muhamed Keita – Przyzwoita zmiana. Nieźle się rozumiał z Luisem Henriquezem na lewej stronie. Mógł zanotować asystę, jednak Dawid Kownacki w jednej sytuacji nie trafił z dwóch metrów.
[polldaddy poll=8204665]

Łukasz Teodorczyk – Cieszy jego powrót, jednak grał za krótko, by go ocenić.

6 – świetnie, rezerwowi nie zawiedli i taktyka była odpowiednia

Lech miał pierwszy raz w historii awansować przy wyniku 0:1 w pierwszym spotkaniu i to zrobił. Cel został wykonany.

[polldaddy poll=8204659]

Ocena pracy sędziego Constantin Coltescu, Rumunia (Lech – Kalju)

1 – fatalnie, sędziował pod rywala
2 – słabo, był zbyt drobiazgowy
3 – przeciętnie, gubił się na boisku
4 – dobrze, nie popełnił większych błędów
5 – bardzo dobrze, rzadko używał gwizdka
6 – świetnie, był kompletnie niewidoczny

Tacy sędziowie jak on powinni być w Polsce! Bardzo dobry mecz arbitra z Rumunii, który prowadził te zawody stanowczo, obiektywnie i przede wszystkim BEZBŁĘDNIE! do teraz jesteśmy pod wrażeniem.

[polldaddy poll=8204658]

Wyniki głosowania przez użytkowników serwisu ogłosimy w osobnym newsie wraz z ocenami za meczem z Górnikiem Zabrze we wtorek, 29 lipca.

Skład Lecha Poznań w meczu z Kalju Nomme:

Burić – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Jevtić – Lovrencsics, Hamalainen (67.Kownacki), Pawłowski (74.Keita) – Ubiparip (85.Teodorczyk).

19 komentarzy

1. JRZ pisze:

Dla mnie graczem meczu Trałka.

2. KKSczyliJA pisze:

Najsłabszy Hama i Pawłowski…
    Kasper był całkowicie niewidoczny i nie brał ciężaru gry na sibie, a Szymek zgasł całowicie po 1 połowie i do minuty w której go zmieniono oddychał rękawami i ciągnął noge za nogą

3. sp pisze:

Przecież Keita zanotował asystę przy golu Kownasia, w jeden nie ale w drugiej tak.

4. arek pisze:

Gdyby nie Tralka to awans nie bylby taki pewny. Gra Lecha to jeszcze nie jest to ale to poczatek rozgrywek i z czasem powinno byc lepiej.

5. kksiak pisze:

Keita i tak mial asyste – przy golu Kownasia na 3

6. Pawelinho pisze:

Najlepszy i to zdecydowanie był Trałka. Również jestem zdania, że najsłabszy na boisku był Pawłowski co do reszty piłkarzy to przyzwoity bardzo solidny występ.

sp

Dokładnie (widziałem retransmisje na Lech tv) i było widać, że przy bramce Kownackiego na 3:0 asystę zaliczył nie kto inny jak właśnie Muhamed Keita.

7. Jarecki pisze:

@KKSczyliJA, sorki kolego ale dla Ciebie Hama najsłabszy ????? Oglądałeś ten mecz czy słuchałeś w Merkurym ?? Co do Pawłowskiego masz rację – to nie był jego dzień, ale dla mnie właśnie Hama dostał jako jedyny 5 ! Według mnie zagrał bardzo dobrze, nie mówiąc o bramce którą strzelił.

8. Pawelinho pisze:

Jaracki

Owszem, Hamalainen zagrał bardzo dobre spotkanie, ale wg mnie zapomniałeś o Trałce, który także był jednym z naprawdę wyróżniających się piłkarzy Lecha w tym meczu.

9. Kosi pisze:

Keita nie zaliczyl asysty. Kownas bieg z pilka ladnych kilkanascie metrow

10. aliz pisze:

Dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie i dwie bramki, a mogło byś więcej. Na konfie prawdę trener powiedział, nerwy dawały znać. I nie ma się co dziwić – to młody zespół i nie ma do końca „chłodnej głowy’ i rozwiniętego „instynktu zabójcy” – takiego jaki mają druzyny niemieckie czy angielskie. Czyli wyjściowa ocena dla każdego to 4. Na niżsżą ocenę NIKT nie zasłużył. Szymek Pawłowski „wyjechał” się w pierwszej połowie (był najszybszy na boisku), dostał zmianę. Wolę takie rozwiązanie niżby miał udawać, że gra. Hama niby niewidoczny, ale swoje zrobił i dobitkę też. Dawid mimo bramki dostanie też 4 – brak doświadczenia robi swoje (kolejna taka sytuacja niewykorzystana) – najważniejsze, że gra i grać będzie, a potrafi wiele. Co prawda poprawił się też w ostatniej akcji meczu (trochę podobna podobna tylko dalej od bramki) i ograł bramkarza w 1na 1.
    Teraz wyróżnienia:
    Dla mnie graczem meczu Trałka – miał utrudnione zadanie, bo nasi boczni obrońcy pełnili praktycznie rolę skrzydłowych, a przy takiej grze NIE MOŻNA przegrać środka pola i Łukasz to zrobił – czyścił wszystko co tylko szło w tę stronę i jeszcze asekurował po obu stronach boiska! – czyli 6.
    na 5 zasłuzyli: Vojo – waleczny, trzymający piłkę i grający z kolegami, co prawda bez gola, ale siejący popłoch oraz obaj boczni byli bardzo uważni i na pędzie wracali gdy szła akcja w nasza stronę, a Kendi dodatkowo bramka.
    Trener – tez 5 – bardzo chciał i to zrobił – brawo. Zmiany całkiem trafione – nie wytrzymał nerowowo końcówki :-))
    Sędzia 5 – bardzo dobrze poprowadzony mecz. Chociaż do naszych sędziów międzynarodowych (jest ich tylko siedmiu) nie ma sie o co czepiać – tez zbierają bardzo dobre oceny od obserwatorów z UEFA i prowadzą coraz to ważniejsze mecze. W lidze idzie im różnie…

11. Marcin2 pisze:

Trałka graczem meczu i to bezdyskusyjnie. Hama i Pawłowski kiepsko jak dla mnie. Nota Hamalainena była by wyższa gdyby w końcu zaczął wykorzystywać swoje sytuacje a trochę ich na początku meczu miał. Strzelił bramke na 2-0 bo musiał strzelić, nie dało się tego nie zrobić. Owszem chwała mu za to, że tam się znalazł ale mówie gdyby wykorzystał to co miał wcześniej to do 20 minuty już by było po meczu. Poza tym za dużo kombinuje w polu karnym przeciwnika. Szymon to samo jakby to nie On.

12. kuba pisze:

Trałka najlepszy na boisku, brawo:)

13. J22 pisze:

Cieszę się, że doceniacie Trałkę, bo robota, którą wykonuje jest bardzo niewdzięczna. Przerywanie akcji przeciwnika i odbiór piłki nie jest tak widowiskowe jak strzelanie bramek ale równie ważne. Cieszy mnie jeszcze postawa Kędziory. Chłopak zrobił ogromny postęp, za wczorajszy mecz ma u mnie 5. Z Jevtica też będzie duży pożytek.

14. matisg1 pisze:

Wg mnie najlepszy na boisku był Jevtic, ale to może taka subiektywna opinia. Zaliczył wiele bardzo dobrych podań, często otwierających drogę do bramki lub stworzenia groźnej sytuacji, miał kilka odbiorów, walczył, miał ciąg na bramkę. Do gry bez piłki raczej też bym się nie przyczepił bo był zawsze tam gdzie powinien być, a najbardziej wyróżniał się dokładnością i jakością podań, do tego szybsza niż u innych graczy zmiana kierunku gry i umiejetność wyjścia w środku pola z sytuacji „1 na 2”. Może to subiektywna opinia bo zawsze uważniej przyglądam się grze nowych nabytków w pierwszych meczach niż starych wyjadaczy.

15. matisg1 pisze:

Apropo Kędziory, słabo zaczął bo zaliczył dwie straty, faulował, a potem ratował się wślizgiem. Gol go uskrzydlił i zaczął grać dużo lepsze zawody.

16. totek1973 pisze:

Też uważam że Trała robi krecią robotę w obronie niedoceniony w większości meczy krytykowałem go wiele razy za cofanie piłki brak podań do przodu ,ale ostatnio coś drgnęło ,bardzo podobają mi się podania prostopadłe Jevticza i przegląd pola było widać ,że potencjał drzemie w tym chłopaku trochę brakuje zrozumienia ,ale myśle że to przyjdzie z czasem