Sprawiedliwy remis

lechgornikW wyjazdowym meczu 2. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1 (1:0). Kolejorz grał swoją piłkę tylko do 20 minuty. Później mocno spuścił z tonu i rzadko podkręcał tempo, więc nie potrafił utrzymać prowadzenia i ostatecznie stracił dwa punkty.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Początek dla Lecha, ale wszystko zepsuł złym mocnym podaniem Trałka.
3 min. – Z dobrą akcją wyszedł Lech, jednak sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było. Popełnił spory błąd w tej sytuacji po której mógł paść gol.
5 min. – Wrzutka Szymka z prawej strony i mocny strzał głową Teo kapitalnie broni Steinbors.
7 min. – Lech zamknął Górnika na jego połowie. Przed chwilą trzy stałe fragmenty gry, ale bez zagrożenia bramki gospodarzy.
9 min. – Pawłowski przelobował bramkę. Mimo wszystko sędzia i tak pokazał spalonego. Tym razem słusznie.
12 min. – Na razie Górnik jest podobnie tłamszony jak w czwartek Kalju.
13 min. – Celny, ale za lekki strzał Pawłowskiego po ziemi.

17 min. – Pierwsza akcja Górnika skrzydłem i za wysoki strzał Kosznika.
19 min. – Kolejna akcja Lecha i gol! Teodorczyk zszedł z piłką do środka i mocnym strzałem z lewej nogi po długim rogu zdobył gola. 1:0 dla Lecha!
23 min. – Główka Augustyna po rogu nad bramką.
25 min. – Dobra wrzutka Luisa i w ostatniej chwili piłkę głową wybił obrońca.
30 min. – Po bramce Lech trochę spuścił z tonu i na więcej pozwala teraz Górnikowi.

34 min. – Groźne wstrzelenie piłki Gancarczyka. Piłka minęła jednak bramkę.
36 min. – Lech stracił kontrolę, którą miał od początku meczu i teraz więcej z gry ma Górnik.
37 min. – Ogromny tłok pod bramkę Lecha, ale gola nie ma. Wszystko uratował Luis Henriquez. Poznaniacy muszą wrócić do tego, co prezentowali na początku.
43 min. – Od pięciu minut gra się wyrównała. Lech już nie dopuszcza do tak groźnych sytuacji.
45 min. – Strzał Jevticia z 25 metra broni Steinbors.
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi 1:0.

48 min. – Groźny korner dla Górnika i wybija Burić.
50 min. – Obie ekipy nie kalkulują. Grają otwarty futbol.
54 min. – Gancarczyk sfaulował przed polem karnym Kownackiego. Karnego brak…
58 min. – 1:1. Wstrzelenie Kosznika po ziemi i piłkę przy słupku pakuje Zachara.

62 min. – Dobra akcja Górnika i zły strzał Jeża z bliska.
67 min. – Lech zupełnie stracił kontrolę. Gra słabo.
68 min. – Techniczny strzał Gergo minął bramkę.
71 min. – Seria zablokowanych strzałów przez obrońców Lecha.
71 min. – Gergo do Kownasia i ten mając pustą bramkę nie sięgnął piłki nogą.
75 min. – Lech sprawia wrażenie jakby trochę brakowało mu sił.

79 min. – Strzał Gergela z woleja broni Burić.
83 min. – Lech w końcówce próbuje jeszcze zaatakować.
87 min. – Mocny strzał Pawłowskiego świetnie broni Steinbors.
90 min. – Spokojna końcówka w wykonaniu obu ekip.
90+2 min. – Rzut wolny zepsuł Gergo.
90+4 min. – Koniec 1:1.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: 58.Zachara – 19.Teodorczyk

Żółte kartki: Sadzawicki, Augustyn, Danch – Arajuuri, Henriquez, Kędziora, Trałka

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 3000

Górnik: Steinbors – Sadzawicki, Augustyn, Gancarczyk, Kosznik – Sobolewski, Danch – Madej (90.Gwaze), Jeż (73.Łuczak), Gergel – Zachara (83.Plizga)

Rezerwowi: Kuchta, Mańka, Małkowski, Gwaze, Plizga, Ćerimagić, Łuczak.

KKS Lech: Burić – Kędziora (78.Wołąkiewicz), Arajuuri, Kamiński, Henriquez – Trałka, Jevtić – Pawłowski, Kownacki, Keita (60.Lovrencsics) – Teodorczyk (59.Hamalainen).

Rezerwowi: Gostomski, Wołąkiewicz, Wilusz, Hamalainen, Formella, Lovrencsics, Ubiparip.