Dwie różne połowy. Wynik i gra obrony – kompromitacja + 52 zdjęcia z meczu

lechwislaW meczu 3. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań niespodziewanie przegrał z Wisłą Kraków 2:3 (2:2). Pierwsza połowa w wykonaniu Kolejorza była tragiczna. Lechici grali dobrze tylko przez 10 minut, a potem prosili się o stratę bramek. Ostatecznie stracili dwie i za odrabianie strat wzięli się dopiero w drugiej odsłonie. Poznaniakom udało się doprowadzić do wyrównania, jednak w końcówce po kolejnym fatalnym będzie obrony „niebiesko-biali” stracili trzeciego gola i jeden punkt. Dla Wielkopolan to kompromitacja.

Fotorelacja z meczu Lecha – Wisła 2:3 (52 zdjęcia):

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

16:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! W tej chwili stadion spłynął wraz z nami. Jest prawdziwa ulewa.

16:36 – Tylko kilku piłkarzy zdecydowało się na spacer po murawie. Większość pod parasolami z wyjątkiem Gergo.

16:38 – Nad Poznaniem właśnie przechodzi burza. Zastała ona wielu kibiców idących na stadion.

16:43 – Poniżej skład Lecha. Sporo zmian. Rotacja po prostu.

16:46 – Poniżej fotka murawy:
IMAG0622

16:50 – Przez ten deszcz warunki do gry zrobiły się idealne. Jest rześko.

16:53 – Na murawie są porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

16:55 – Jest to trzeci domowy mecz Lecha na Bułgarskiej w tym sezonie, ale pierwszy z udziałem Kotła. Fany są dziś wywieszane wyjątkowo szybko.

17:02 – W Kotle trwa próba nowego nagłośnienia.

17:02 – Przypominamy, że jeśli Lech dziś wygra, to co najmniej do jutra będzie liderem.

17:14 – Poniżej także skład Wisły.

17:15 – Na murawie rozgrzewają się już bramkarze obu ekip.

17:15 – Kibiców Wisły dzisiaj nie będzie. Bednarz nie zamawia im biletów.

17:17 – Mocno się ochłodziło po tej ulewie. Temp. spadła z 34 na zaledwie 23 stopnie.

17:24 – Trwa już rozgrzewka Lecha.

17:24 – W dwóch dzisiejszych meczach Śląsk wygrał z Zawiszą 2:1, a Podbeskidzie z Ruchem aż 3:0.

17:25 – Wisła również już się rozgrzewa. Spore gwizdy na stadionie.

17:31 – Stadion zapełnia dziś bardzo wolno. Kocioł nie jest pełen nawet w połowie.

17:39 – Najpóźniej w przerwie meczu damy w górnym i prawym menu fotki trybun. Fotorelacja z meczu też będzie szybciej niż ostatnio.

17:44 – Mimo deszczu murawa jest bardzo dobrze przygotowana. Woda nigdzie nie stoi.

17:48 – Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę. W tej chwili na Bułgarskiej jest z kilkanaście tysięcy ludzi.

17:54 – Kibice Lecha już ćwiczą doping. Za chwilę zaczynamy.

17:55 – Na dole Kotła zawisł trans „Warszawa ’44 Pamiętamy”.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

17:57 – Frekwencja podobna jak na Kalju. Może ciut mniejsza.

17:58 – Lech zagra na niebiesko, Wisła na czerwono.

18:50 – Na murawie zostali nagrodzeni juniorzy młodsi, którzy w czerwcu zdobyli MPJM.

18:54 – Juniorzy młodsi po ceremonii podeszli pod Kocioł. II trybuna głośne – „Mistrz, Mistrz Kolejorz”.

18:57 – Młodzi zrobili jeszcze rundę honorową dookoła stadionu.

1 min. – Rzut wolny wykonany przez Douglasa został zablokowany.
2 min. – Arajuuri w polu karnym w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę Wisły.
2 min. – Zablokowana bomba Jevticia.
5 min. – Lech wyszedł 2 na 2. Hamalainen podał do Gergo, ten przełożył obrońcę, ale strzelając lewą nogą posłał piłkę nad bramką. To powinien być gol.
8 min. – Tempo gry szybko spadło.
12 min. – Zablokowany strzał Keity po rożnym.
15 min. – Szybka akcja Lecha, jednak Douglas dwukrotnie źle dośrodkował.

16 min. – Wrzutka z lewej strony i Brożek nie sięgnął piłki.
16 min. – No i się zemściło… Stilić podał do Burligi, ten uderzył, jego strzał odbił Burić, ale źle. Do piłki dopadł Garguła i mocnym strzałem zdobył gola.
20 min. – Dobra wrzutka Douglasa, jednak żaden z lechitów nie dał rady zamknąć akcji. W polu karnym było dwóch.
24 min. – Niebezpieczne dośrodkowanie z prawej strony do którego nie doszedł Brożek.
26 min. – Strzał Gergo z wolnego złapał Buchalik.
27 min. – Mocny strzał Jevticia nad bramką.
29 min. – Lech zostaje rozklepany paroma podaniami. Wołąkiewicz nie dał sobie rady z prawej strony i piłka trafiła na środek. Tam z bliska do siatki wepchnął ją Garguła.

33 min. – Źle to dziś wygląda. Szczególnie w obronie.
36 min. – Niecelny strzał Sadloka z daleka.
37 min. – Trałka stracił piłkę na środku, Brożek był sam na sam, ale nie trafił.
37 min. – Podanie Boguskiego z prawej strony źle zamknął Brożek. Dno totalne gra Lech.
42 min. – Znów błąd Lecha. Stilić zakręcił Trałką, lecz strzału nie oddał.
45 min. – Pierwsza połowa to jakaś kompromitacja. Nie dość, że wynik kompromitujący to jeszcze gra.
45 min. – Koniec tej męczarni. Wynik jak wynik, ale ta gra to hańba.

47 min. – Od początku drugiej połowy ostro ruszył Lech.
48 min. – Fatalny strzał Szymka.
52 min. – Płaski i lekki strzał Jevticia łapie Buchalik.
57 min. – Strzał z daleka wypluł Buchalik, próbować dobić chciał Trałka, ale został sfaulowany. Karny!
59 min. – Wołąkiewicz pewnie i jest już 1:2.
60 min. – Kownacki podał do Keity, a ten nie zdołał oddać strzału… tu już powinien być remis.

64 min. – Dobrą akcję Lecha fatalnym dośrodkowaniem zepsuł Pawłowski.
68 min. – Gra Lecha znów się nie klei.
70 min. – Keita wziął obrońcę na zwód, ale nic z tego.
70 min. – Główka Kownackiego nad bramką.
74 min. – Brożek sam na sam z Buriciem i lepszy Bośniak!

79 min. – W końcu dobra akcja. Hama do Keity i ten nieznacznie chybił.
82 min. – Cudowny strzał Douglasa z wolnego i mamy remis!
87 min. – Kolejny błąd obrony. Piłka trafia do Guerriera i jest 2:3. Obrona gra dziś tragicznie.
90+2 min. – Nic już się raczej nie zmieni.
90+5 min. – Koniec. Kompromitacja.

KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 2:3 (0:2)

Bramki: 59.Wołąkiewicz – k. 82.Douglas – 16 i 29.Garguła 87.Guerrier

Żółte kartki: Wilusz – Buchalik, Burliga, Głowacki

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 16264

KKS Lech: Burić – Wołąkiewicz, Arajuuri (68.Kamiński), Wilusz, Douglas – Trałka, Jevtić – Lovrencsics (46.Pawłowski), Hamalainen, Keita – Teodorczyk (46.Kownacki).

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Kamiński, Henriquez, Pawłowski, Kownacki, Ubiparip.

TS Wisła: Buchalik – Burliga, Głowacki, Dudka, Sadlok – Uryga – Garguła, Jankowski, Stilić (90+4.Zając), Boguski – Brożek (77.Guerrier).

Rezerwowi: Bieszczad, Żemło, Kuczak, Lech, Guerrier, Czekaj, Zając.