W pełni zasłużone zwycięstwo

lechlechiaW meczu 4. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:1 (0:1). Kolejorz przegrywał w tym spotkaniu 0:1, grał słabo, jednak zdołał wyrównać, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Dawida Kownackiego. Od 45. minuty gospodarze grali w „10” co goście wykorzystali. Początkowo Wielkopolanie długo bili głową w mur, lecz w końcówce strzelili dwa gole za sprawą dżokera Łukasza Teodorczyka i zgarnęli w prestiżowym pojedynku całą pulę.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Mecz od ataków zaczął Lech, ale pierwsze dośrodkowanie Kownackiego od razu złapał bramkarz.
2 min. – Kompletnie bezsensowny i zły strzał Gergo z daleka.
4 min. – Błąd Kamińskiego i Wołąkiewicz na dwa razy musiał wybijać piłkę.
5 min. – Fatalny błąd obrony. Janicki minimalnie chybił po rożnym.
6 min. – Strzał Vranjesa głową po wrzutce z lewej strony minął bramkę.
11 min. – Nic Lech nie gra. Nie ma chęci.
13 min. – Zablokowany strzał Vranjesa przez Kamińskiego. Znów było groźnie.

17 min. – Kownacki zagrał prostopadle do Hamy i niewiele brakowało, by ten zdobył gola.
19 min. – Tym razem chybił kompletnie niekryty Makuszewski.
24 min. – Rzygać się chce jak się na to patrzy.
27 min. – Kamiński dobrze włączył Gergo, jednak jego dośrodkowanie wyłapał Trela.

32 min. – Mało akcji od paru minut. Jest za to sporo fauli. Gra toczy się głównie w środku pola.
35 min. – Karny po faulu Wołąkiewicza.
36 min. – Gol dla Lechii po strzale Vranjesa.
39 min. – Lech wyrównał prawidłowo, jednak sędzia gola nie uznał. Żadna niespodzianka. Zostaliśmy okradzeni.
44 min. – Czerwona kartka dla Sadajeva.
45 min. – Niecelna główka Kownackiego.
45 min. – Koniec I połowy. Złodziej z gwizdkiem nas okradł, więc nie ma czym się ekscytować.

48 min. – Kolejny fatalny błąd obrońcy Lecha, z piłką biegł sam na sam Makuszewski, ale nie trafił w bramkę.
50 min. – Strzał Gergo broni Trela
51 min. – Uderzenie Jevticia z prawej nogi zatrzymało się na poprzeczce.
56 min. – Lech bije teraz głową w mur jak ze Stjarnanem.
59 min. – Niecelna główka po dośrodkowaniu Lovrencsicsa.

61 min. – Główkę Kownasia wyłapał Trela. Jeszcze 30 minut bicia głową w mur…
67 min. – Kompletnie nic się nie dzieje. Dno.
71 min. – Kontry Lechii są groźniejsze niż akcje Lecha…

78 min. – Nadal to samo. Powtórka ze Stjarnanem.
80 min. – No wreszcie! Wrzutka z prawej strony Kędziory i Teo głową zdobył gola.
83 min. – Lech próbuje iść za ciosem.
85 min. – Znów wrzutka Kędziory z prawej strony i Teo zdobywa gola! 2:1!
90 min. – Lech w końcówce próbuje obronić wynik.
90+3 min. – Strzał Możdżenia z wolnego broni Kotorowski.

KS Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 1:2 (1:0)

Bramki: 36.Vranjes – k. – 80 i 85.Teodorczyk

Żółte kartki: Sadajev, Możdżeń – Ubiparip, Trałka, Kownacki, Teodorczyk

Czerwone kartki: 44 min. – Sadajev (Lechia) – za brutalny faul

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 25529

KS Lechia: Trela – Możdżeń, Tiago Valente, Janicki, Leković – Borysiuk, Łukasik (55.Pietrowski) – Makuszewski, Vranjes (75.Buksa), Grzelczak (86.Pawłowski) – Sadajev.

Rezerwowi: Bąk, Pietrowski, Bougaidis, Dźwigała, Kacajev, Pawłowski, Buksa.

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Jevtić (90+1.Formella) – Lovrencsics (74.Douglas), Hamalainen (66.Teodorczyk), Kownacki – Ubiparip.

Rezerwowi: Gostomski, Arajuuri, Bednarek, Douglas, Wilusz, Formella, Teodorczyk.