Aż 10 piłkarzy wyjeżdża kadrę. Nowy trener zobaczy pustki

polskaPo niedzielnym meczu z Cracovią Kraków drużynę Lecha Poznań czekają blisko dwa tygodnie przerwy od kolejnego spotkania o stawkę. Wszystko przez pierwszą z trzech tej jesieni przerw na kadrę.

Na wrześniowe mecze reprezentacji narodowych zostało powołanych aż 10 piłkarzy z pierwszego zespołu Lecha Poznań w tym aż 7 zawodników na kadry młodzieżowe. Najpóźniej zaprezentują się Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński i Karol Linetty, bo dopiero we wtorek, 9 września, ale za to rozegrają niezwykle ważną konfrontację z Grecją w eMME U-21.

Po jednym pojedynku, aczkolwiek w niedzielę, 7 września czeka natomiast reprezentację Finlandii (Kasper Hamalainen i Paulus Arajuuri) oraz Węgier (Gergo Lovrencsics). Co ciekawe obie kadry są w tej samej grupie eliminacyjnej Mistrzostw Europy 2016.

Mało prestiżowe dwumecze czekają we wrześniu z kolei Dawida Kownackiego, Jana Bednarka i Dariusza Formellę. O co grać ma za to kadra Szwajcarii U-21 do której nominację otrzymał Darko Jevtić. Wyjazd aż 10 graczy na reprezentację oznacza, że przez dwa najbliższe tygodnie na wszystkich treningach obecnych będzie tylko 13 zawodników.

Na dodatek 4 piłkarzy wciąż leczy urazy, ale jeśli nie wydarzy się nic złego, to wszyscy za 7-10 dni powinni już ćwiczyć na pełnych obrotach. Przypomnijmy, że po niedzielnym meczu z Cracovią Kraków ekipa Kolejorza kolejne spotkanie ligowe zaliczy w sobotę, 13 września o 18:00. Wtedy naszym rywalem na wyjeździe będzie Jagiellonia Białystok.