Nieudany stjarnan Wisły + 59 zdjęć z meczu

lechwislaW meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2:0 (0:0). Wielkopolanie od początku spotkania mieli miażdżącą przewagę, ale długo nie potrafili przebić muru, który nie tak dawno postawił Stjarnan Gardabaer i przyniosło to skutek. Tym razem Kolejorz znalazł receptę na ścianę postawioną przez rywala i w kolejnej fazie zagra z Chrobrym Głogów lub Jagiellonią Białystok.

59 zdjęć z pucharowego meczu z Wisłą:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy i chcemy dzisiaj awansu do 1/8 PP!

19:37 – Obie drużyny są już po przedmeczowym spacerze.

19:37 – Na każdej z trybun są już pierwsi kibice. Natomiast za stadionem wybuchają achtungi.

19:37 – Poniżej skład Lecha. Jest mała rotacja.

19:41 – Najwięcej zmian jest w linii obrony, gdzie Maciej Skorża miał najwięcej możliwości.

19:42 – Kibiców Wisły na razie brak. W Kotle są już wywieszane pierwsze fany.

19:42 – Warunki do gry idealne. Pogoda też nie najgorsza. Co prawda jest chłodno (ok. 11 stopni w tej chwili, ale nie wieje):
IMAG0817

19:46 – Poniżej także skład Wisły. Same rezerwy i młodzież. Ewidentnie odpuszczają…

19:47 – Na środku murawy rozkładana jest płachta z logiem PP. Standardy jak w Ekstraklasie.

19:50 – W bramce gości dzisiaj Bieszczad, który swego czasu nie łapał się w Lechu nawet na 4 bramkarza. Lech oddal go do IV-ligi skąd wzięła go Wisła.

19:55 – Bramkarze Lecha już się rozgrzewają.

19:55 – Rumak nadal się ośmiesza. Było 2:4 i 2:6, a teraz wiadomo już, że Zawisza nie obroni pucharu. Przegrał 0:2 z Podbeskidziem.

19:57 – Dzisiaj odbyło się wiele innych meczów PP. Wczoraj męczył się Piast i Śląsk, ale oba kluby przeszły. Dziś po męczarniach awansował dalej GKS, Cracovia i Pogoń. Skompromitowała się natomiast Lechia i Ruch.

19:59 – Pod stadionem trwa festiwal achtungów.

20:00 – Czekamy na wyjście na rozgrzewkę obu drużyn.

20:01 – Przypomnijmy, że w razie przejścia Wisły pod koniec października w 1/8 zagramy z Chrobrym lub Jagą. Jeśli z Jagiellonią, to mecz odbędzie się w Poznaniu.

20:02 – Jeśli chodzi o ćwierćfinał, to naszym najsilniejszym rywalem jest Zagłębie, a w półfinale Cracovia o ile oczywiście tam dotrze tak samo jak my. Lech ma naprawdę łatwą drogę do finału na Narodowym.

20:05 – Lechici są już na rozgrzewce.

20:11 – Pierwsza próba dopingu dzisiaj. Na początek przyśpiewka: „Waszym ojcem, Joseph Fritzl, w mieście nie znaczycie nic”.

20:13 – Przypomnijmy, że Lech to 5-krotny zdobywca PP, a Wisła 4-krotny. Lech ostatni raz zdobył to trofeum w 2009 roku, zaś Wisła w 2003. Kolejorz ostatni raz zagrał w finale w 2011 i ograł go wówczas… Maciej Skorża.

20:16 – Do meczu niecałe 30 minut. Stadion świeci na razie pustkami.

20:21 – Kibiców Wisły nadal nie ma. Mieli tu przyjechać autokarami.

20:22 – Coraz chłodniej robi się na Bułgarskiej. Miejmy nadzieję, że Lech rozgrzeje dziś wszystkich swoich grą, strzeli kilka goli i pewnie awansuje dalej. PP jest dla wszystkich bardzo ważny.

20:24 – Lech gra dziś właściwie 1-4-1-4-1. Z kolei Wisła bez ofensywnego pomocnika, ale za to aż z trzema defensywnymi.

20:30 – Frekwencja będzie podobna jak w sobotę.

20:34 – Wisła dojechała na stadion. Są mocno schowani na sektorze. Jest ich ze 150 w porywach.

20:36 – W Kotle mniej więcej tyle samo wiary co ostatnio. Na prostej na razie trochę mniej. Zresztą zdjęcia trybun damy tradycyjnie w przerwie najpóźńiej.

20:37 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Niebawem zaczynamy bój o awans do 1/8 PP!

20:40 – Wisła próbuje dopingować, ale w tym kącie na IV słabo ją słychać.

20:42 – W Kotle zawisł trans „Derby dla Pasów”.

20:44 – Obie drużyny już na murawie. Lech zagra na niebiesko, Wisła na czerwono.

20:45 – Trałka znów kapitanem !!! i tak ma być.

21:37 – Trybuny dzisiaj

1 min. – Początek meczu i już pierwszy celny strzał. Piłkę po uderzeniu z lewej nogi Sadaeva łapie Bieszczad.
4 min. – Bieszczad dobrze wypiąstkował piłkę po rzucie wolnym.
6 min. – Trzy rzuty rożne dla Lecha i na końcu niecelny strzał Gergo.
8 min. – Lech zamknął Wisłę na połowie.
9 min. – Faul w polu karnym na zawodniku Lecha, lecz sędzia nie podyktował karnego. Mocno w tej sytuacji ucierpiał Sadaev.
11 min. – Był karny na Sadaevie w tamtej sytuacji… trzeba się jednak przygotować przed sobotą, bo tam karny może być, ale nie dla nas.
15 min. – Niestety Sadaev musiał zejść. Oby to nie było nic poważnego.

17 min. – Koronkowa akcja Lecha i Keita trafia w poprzeczkę! Wisła jest stłamszona jak szczur.
19 min. – Płaskie podanie Gergo z lewej strony i Keita trafia z paru metrów prosto w bramkarza! To była 300 procentowa okazja!!!
20 min. – Pierwsza kontra Wisły, a konkretnie Sarkiego i było szalenie groźnie!
21 min. – NIESAMOWITE! TO JUŻ TRZECIA SETKA! Tym razem w sytuacji sam na sam nie trafił Hamalainen.
24 min. – Żeby tylko te szanse się nie zemściły… już powinno być dawno po meczu.
30 min. – Ten mecz wygląda jak ze Stjarnanem…

33 min. – Seria rzutów rożnych. Już trzeci z rzędu i na końcu celna główka Kędziory.
37 min. – No w końcu! Rajd Gergo na prawej stronie i karny po faulu.
38 min. – Jevtić nie trafia…
39 min. – A teraz Szymek przenosi piłkę nad bramką.
40 min. – Strzał Gergo z rzutu wolnego świetnie broni Bieszczad.
43 min. – Za to Gostomski tam zamarznie. Nie miał żadnej interwencji, bowiem Wisła nastawiła się na obronę Częstochowy.
43 min. – Hamalainen przewrócił się z piłką tuż przed bramkarzem.
45 min. – W końcu Wisła wyszła za połowę, jednak Sarki nie opanował piłki.
45 min. – Do przerwy remis. Tyle akcji, tyle strzałów, niewykorzystany karny i 0:0…

48 min. – Plaski strzał Kamyka z wolnego wyłapał bramkarz.
49 min. – Słabe i niecelne uderzenie Gergo z lewej nogi.
51 min. – Początek II połowy identyczny jak cała pierwsa.
53 min. – Głęboką wrzutkę Gergo wyłapał Bieszczad.
55 min. – Płaski strzał Gergo minimalnie obok słupka.
57 min. – Wisła wyszła za połowę i miała róg.
60 min. – Wrzutka Kędziory i spalony po strzale Hamalainena.

63 min. – Lech musi przyspieszyć te swoje akcje. Inaczej będzie nadal bił głową w mur.
66 min. – Bombę Gergo broni Bieszczad!
67 min. – Kolejny rzut rożny, Bieszczad piąstkuje piłkę, ale prosto pod nogi Szymka, który płaską bombą zdobywa gola! 1:0! W końcu!!!
70 min. – Niecelna główka Gergo po wrzutce Hamy.
71 min. – Tym razem Wisłę uratowały… plecy jednego z obrońców.
73 min. – Zepsuta kontra przez Szymka. Wisła trochę zaczęła się otwierać.

76 min. – Lech powinien teraz uspokoić grę, bo niestety trochę stracił kontrolę.
77 min. – Pawłowski wpadł w pole karne i płaskim strzałem po drugim rogu zdobył gola. 2:0 po pięknym rajdzie.
81 min. – Dobre podanie Szymka w ostatniej chwili zatrzymali obrońcy.
87 min. – Od paru minut Lech wciąż atakuje, ale robi to niechlujnie.
90 min. – Gostomski dobrze wyłapuje dziś wszystkie piłki.
90+2 min. – Koniec. Gramy dalej! Szkoda tej nieskuteczności i karnego, bo powinno być tutaj 5:0, 6:0.

1/16 PP: KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 2:0 (0:0)

* – W 38. minucie Darko Jevtić nie wykorzystał rzutu karnego (Gerard Bieszczad obronił)

Bramki: 67 i 77.Pawłowski

Żółte kartki: Trałka

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 10695 (ok. 200 kibiców Wisły)

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez (64.Douglas) – Trałka, Jevtić (78.Drewniak) – Lovrencsics, Hamalainen, Keita – Sadaev (15.Pawłowski).

Rezerwowi: Kotorowski, Bednarek, Douglas, Wilusz, Drewniak, Pawłowski, Formella.

TS Wisła: Bieszczad – Żemło, Czekaj, Guzmics, Guerrier – Zając (58.Kolanko), Uryga, Lech (78.Kuczak), Dudka, Sarki (70.Garguła) – Stępiński.

Rezerwowi: Buchalik, Kolanko, Burliga, Kuczak, Garguła, Lucas Guedes.