Wystrzałowe zwycięstwo po 16 latach! + 67 zdjęć z meczu

lechgksW meczu 11. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań sprał w obecności prawie 19 tysięcy widzów GKS Bełchatów aż 5:0 (1:0). Kolejorz zagrał koncertowo i wygrał z „Brunatnymi” na swoim stadionie w lidze pierwszy raz od 16 lat. „Niebiesko-biali” na dobre rozpoczęli gonić czołówkę i do lidera tracą już tylko cztery punkty.

67 zdjęć z niedzielnego meczu Lech – GKS 5:0:

16:40 – Witamy na Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! witamy i liczymy dziś na pierwszą wygraną nad GKS-em w Poznaniu od 16 lat!

16:40 – Na spacerze po murawie są właśnie piłkarze obu drużyn.

16:41 – W Kotle zostanie dziś ukazana oprawa.

16:44 – Poniżej bardzo ofensywny, wyjściowy skład Lecha.

16:45 – W Kotle trwa jeszcze przygotowywanie oprawy. Treść transparentu na dole: „Armia Poznań do końca walczyła”.

16:46 – Cieszy ozdrowienie wielu piłkarzy Lecha na ten mecz 🙂 Szczególnie Jevticia.

16:47 – W Poznaniu mamy piękną złotą jesień. W tej chwili nad stadionem cudowne bezchmurne niebo i +15 stopni.

16:50 – Idealne warunki do gry:
IMAG0856

16:52 – Sporo gimnazjalistów będzie dziś na meczu. Pierwsze duże grupy są już na trybunach.

16:55 – Przygotowywana na dziś oprawa:
IMAG0858

17:00 – Do meczu godzina. Stadion zapełnia się bardzo pomału.

17:04 – Kibiców powitał właśnie spiker. Oby poinformował niebawem o jednym wyniku z tej kolejki:)

17:05 – Murawa dziś świetnie przygotowana do gry.

17:12 – Bramkarze Lecha już się rozgrzewają. Kotorowski przegrał rywalizację z Gostomskim na dobre.

17:18 – Przypominamy, że Lech nie wygrał u siebie z GKS-em w lidze od 16 lat, a ostatniego gola wbił tej drużynie 6 lat temu. Czas na przełamanie!

17:20 – Lech już na rozgrzewce. Czekamy na gości.

17:23 – Spiker podał wynik meczu Legii. Radość na stadionie 🙂

17:35 – W sektorze gości jest może z 20 osób.

17:38 – Zdjęcia i film HD z oprawą ukażemy w osobnym newsie.

17:44 – Na stadionie zamiast tradycyjnej muzyki puszczają jakieś kulisy meczu. Słychać tylko sam trzask, szum i nic więcej.

17:47 – Rozgrzewka obu drużyn już się zakończyła. Te kulisy lecące na telebimach na szczęście też, bo od tych trzasków i szumu uszy więdły.

17:50 – Miała być mobilizacja GKS-u, a tu na razie w sektorze gości z ok. 50 osób.

17:51 – Kocioł dziś cały „niebiesko-biały” i pełny w jakiś 80 procentach.

17:52 – Kibiców gości jeszcze trochę przybywa. Jest ze 100 osób z faną „Torfiorze”.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Na murawie już oba zespoły. Lech zagra na niebiesko, GKS na biało.

18:00 – „Przewaga liczebna wroga ich nie obchodziła, Armia Poznań do końca walczyła” – oprawa 1.

18:22 – Druga oprawa „Wszystkich nas nie zamknięcie”. Race, strobo i sektorówka.

18:39 – Jest już news z fotkami opraw. Niebawem też filmy. Zdjęcia choreografii także poniżej:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

2 min. – Pierwsza akcja Lecha prawą stroną zatrzymana przez GKS.
3 min. – Dynamiczny rajd Pawłowskiego zatrzymuje Malarz.
5 min. – Mecz został na chwilę przerwany z powodu dymu.
6 min. – Po ośmiu minutach przerwy sędzia wznowił mecz.
9 min. – Z lewej strony piłkę dośrodkował Pawłowski, głową uderzył Hamalainen i wyprowadził Lecha na prowadzenie. 1:0!
10 min. – Lech idzie za ciosem! Kolejna akcja skrzydłem i w ostatniej chwili ratuje się GKS!
15 min. – W pierwszym kwadransie zdecydowana przewaga poznaniaków.

19 min. – Kolejna dobra akcja Pawłowskiego, lecz zakończona fatalnym strzałem.
22 min. – Niezłe dośrodkowanie Pawłowskiego wybił jeden z obrońców. Szkoda, bo Gergo znalazłby się sam na sam z bramkarzem.
25 min. – Dobra interwencja Gostomskiego po rzucie rożnym.
29 min. – W końcu przebudził się GKS. Dwa strzały gości zostały jednak zablokowane.

34 min. – Niecelne, płaskie uderzenie Lovrencsicsa.
37 min. – Jevtić kapitalnie wypuścił Pawłowskiego, ale ten nie oddał strzału.
41 min. – Strzał Hamalainena z ostrego kąta broni Malarz.
43 min. – Kapitalną główkę po rzucie wolnym na rożny wybija Malarz!
45 min. – Znów Malarz odbija piłkę! Tym razem po uderzeniu z dystansu.
45 min. – W doliczonym czasie I połowy poznaniacy wręcz stłamsili gości.
45 min. – Arbiter z Krakowa nie ma dziś zbyt dobrego dnia.
45 min. – Do przerwy tylko 1:0. Lech ma ogromną przewagę.

47 min. – Indywidualny rajd Jevticia zatrzymany w ostatniej chwili.
49 min. – Płaski strzał Jevticia minimalnie minął słupek.
51 min. – 2:0! Douglas kapitalnie zakręcił piłką z rzutu rożnego i mimo interwencji Malarza zdobył pięknego gola.
53 min. – Gol Douglasa jednak został zaliczony Malarzowi jako samobój.
59 min. – Lech dobrze kontroluje te zawody.

61 min. – Szymek idealnie wypuścił Jevticia, ten minął Malarza, ale oddał niecelny strzał słabszą prawą nogą.
66 min. – Strzał Mójty z wolnego zatrzymuje się na poprzeczce.
70 min. – Kolejna szybka i kombinacyjna akcja Lecha środkiem. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Hama i ze spokojem zdobył gola! 3:0.
74 min. – Lech dziś może się podobać. Właściwie to kolejny raz za Skorży. Gra szybko, ładnie i walecznie!

77 min. – Dobrą kontrę GKS-u zatrzymał Kamiński.
82 min. – Świetną piłkę ze środka otrzymał Lovrencsics, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem zdobył gola. 4:0!
85 min. – Tym razem Formella świetnie dostrzegł Gergo, jednak ten fatalnie chybił.
87 min. – Ależ gol! Kolejna wyśmienita sytuacja Kolejorza i piłkę w cudowny sposób do bramki pakuje Jevtić!
89 min. – Mocny strzał Kędziory i niewiele brakowało do kolejnego gola.
90+3 min. – Koniec! Wygrywamy z GKS-em u siebie pierwszy raz od 16 lat!

KKS Lech Poznań – PGE GKS Bełchatów 5:0 (1:0)

Bramki: 9 i 70.Hamalainen 51.Malarz – sam. 82.Lovrencsics 87.Jevtić

Żółte kartki: Linetty – Ślusarski, Sawala

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 18717 (ok. 100 kibiców GKS-u)

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Trałka (46.Drewniak), Linetty (63.Formella) – Lovrencsics, Jevtić, Pawłowski (81.Keita) – Hamalainen.

Rezerwowi: Kotorowski, Henriquez, Bednarek, Arajuuri, Drewniak, Keita, Formella.

PGE GKS: Malarz – Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta – Sawala (59.Poźniak), Baran – Wroński (59.Prokić), Komolov (74.Bartosiak), Mak – Ślusarski.

Rezerwowi: Zubas, Flis, Witasik, Bartosiak, Prokić, Poźniak, Rachwał.