5 zwycięstw w 15 meczach. „Dziękujemy’ + 49 zdjęć

lechpodbeskidzieW meczu 15. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań frajersko zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 (1:0). Kolejorz tradycyjnie szybko objął prowadzenie i tradycyjnie po frajersku stracił punkty przez gola w ostatniej minucie. Rozgrywki ligowe dla Lecha Poznań już się zakończyły i nie pomoże nawet podział punktów. Skupmy się lepiej na Pucharze Polski.

49 zdjęć z piątkowego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś trzech punktów.

19:16 – Ciekawa para stoperów dziś. Arajuuri – Bednarek. Na defensywnym tak jak przewidzieliśmy – Linetty i ustawienie 1-4-1-4-1.

19:21 – Jakaś rozśpiewana grupa kibiców

19:18 – Obie drużyny zakończyły już spacer po murawie.

19:18 – Dziś należy spodziewać się stypy. Kocioł zamknięty, więc nie należy spodziewać się niczego specjalnego.

19:26 – Murawa dziś:
IMAG0995

19:27 – Na stadion weszła mocno rozśpiewana grupka kibiców. Oby starczyło im sił na śpiewy także w trakcie meczu.

19:29 – Na meczu są skauci z Włoch.

19:33 – Co do murawy to niestety wygląda coraz gorzej. Także wizualnie. Wiosną może być problem.

19:38 – Pod stadionem niezły pokaz achtungów.

19:39 – Bramkarze gości już się rozgrzewają.

19:40 – Dziś Bednarek gra w I składzie pierwszy raz od meczu z Piastem we wrześniu 2013. W meczu z Jagiellonią, gdy wszedł w II połowie pokazał, że warto na niego stawiać.

19:41 – Bramkarze Lecha także już się rozgrzewają. Niecałą godzinę przed meczem pustki.

19:47 – Ławka dziś: Burić, Wołąkiewicz, Henriquez, Drewniak, Serafin, Keita, Formella.

19:50 – Poniżej skład gości. Niestety. 5 obrońców…

19:52 – Tak naprawdę ustawienie gości jest nieznane. Jest naprawdę parę opcji i pewnie będzie to się to zmieniało w trakcie meczu.

19:53 – Obie drużyny już się rozgrzewają.

19;54 – W protokole jest błąd. Na ławce siedzi Zaur a nie Keita.

19:57 – Ładny księżyc nad stadionem. Ogółem pogoda dziś ok. Około +7 stopni w tej chwili. I co najważniejsze, nie wieje.

19:59 – W pierwszym meczu tej kolejki Piast – Górnik Ł.

20:00 – W tej kolejce Lech pozycji swojej raczej nie poprawi. Mimo wszystko musi wygrać, bo tylko to da nadzieję na dogonienie czołówki tej jesieni.

20:01 – Na dole II trybuny zawisł trans zachęcający na wyjazd 11 listopada na Marsz do Warszawy.

20:03 – Hamalainen jako kapitan to trochę kontrowersyjny wybór. Mimo wszystko zobaczymy jak to będzie. Chyba lepszy byłby któryś z Polaków. Np. Kownacki.

20:15 – oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę.

20;18 – Z 12 tys. to dziś maks.

20:18 – Kocioł jest dziś nieczynny, bowiem KL nałożyła za przerwanie meczu z GKS-em dwa spotkania kary.

20:23 – Spiker czyta składy. Za chwilę hymn Lecha i ruszamy po trzy punkty oraz 16 dni spokoju (przerwa na kadrę przed nami).

20:27 – Wychodzą. Lech na niebiesko, a TSP na czerwono.

20:30 – IV próbuje na razie dopingować. Na meczu jest także mała grupka fanów TSP.

21:21 – Trybuny dzisiaj:

3 min. – Podbeskidzie od początku zamurowane. Grają 5 w obronie.
5 min. – Pierwsza kombinacyjna akcja Lecha i piłka po podaniu Darko wychodzi na róg.
6 min. – 1:0! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, nogę dokłada Kownacki i zdobywa gola! Świetny początek, bo cała taktyka gości poszła do śmieci.
9 min. – Dobra wrzutka Szymka i w ostatniej chwili wybijają obrońcy.
10 min. – Znów szybka akcja Lecha i piłkę łapie bramkarz.
12 min. – Strzał Iwańskiego świetnie broni Gostomski!
13 min. – Goście ruszyli teraz do przodu, lecz przez to Lech ma więcej miejsca z przodu.
15 min. – Gergo popsuł dobrą akcję fatalnym strzałem.

19 min. – Kolejny błąd obrony po długiej piłce. Gracz TSP sam na sam z Gostomskim i znów lepszy nasz bramkarz!
20 min. – Dobry strzał Linettego. Górą Pesković.
22 min. – Brak Trałki bardzo widoczny. Dziura w środku jest spora.
28 min. – Mało dzieje się od paru minut.

31 min. – Lechici pogubili się po wolnym TSP, jednak wyszli jakoś z tej opresji.
34 min. – Od dobrych kilkunastu minut żadnej akcji ze strony Lecha.
37 min. – Wreszcie szybka akcja Lecha, ale strzału nie było.
40 min. – Jevtić sam na sam i broni Pesković! tu powinien być gol.
44 min. – Teraz akcja Gergo prawą stroną i znów Pesković wyłapuje piłkę.
45 min. – Uderzenie Hamalainena mija prawy słupek bramki Peskovicia.
45+1 min. – Zablokowany strzał Iwańskiego.
45+1 min. – Koniec I połowy. Przeciętna gra Lecha i niestety minimalizm. Szkoda.

46 min. – W protokole zapisano bramkę Kędziorze a nie Kownackiemu. Tej wersji będziemy się więc trzymać.
51 min. – Bardzo niemrawy początek II odsłony.
54 min. – Fatalna wrzutka Szymka. Była to pierwsza akcja w tej części.
58 min. – Kompletnie nie klei się gra Lechowi. Goście również bardzo słabi.

61 min. – Pierwsze ostrzeżenie dla Lecha. Bomba Demjana z 15 metra nad bramką.
64 min. – Niestety Lech gra chodzonego…
67 min. – Bardzo słaby mecz w Poznaniu.
68 min. – Niecelna główka Gergo po wrzutce Douglasa.
71 min. – Fatalny strzał Iwańskiego z wolnego.
73 min. – Poprzeczka Darko po wrzutce Gergo.

80 min. – Drybling Zaura i strzał nad bramką…
82 min. – Dwa strzały Zaura i Drewniaka broni Pesković!
84 min. – Niech ta stypa już się kończy
88 min. – Lech próbuje trzymać piłkę na połowie rywala
90 min. – I się zemściło. Seria błędów i dobranoc.

KKS Lech Poznań – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

Bramki: 6.Kędziora – 90.Śpiączka

Żółte kartki: Douglas, Wołąkiewicz, Sadaev – Konieczny, Adu Kwame

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 12991

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri (60.Wołąkiewicz), Bednarek, Douglas – Linetty – Lovrencsics, Hamalainen, Jevtić (74.Sadaev), Pawłowski – Kownacki (46.Drewniak).

Rezerwowi: Burić, Wołąkiewicz, Henriquez, Drewniak, Serafin, Keita, Formella.

TS Podbeskidzie: Pesković – Sokołowski, Horoszkiewicz, Konieczny, Adu Kwame (59.Patejuk) – Stano, Sloboda (77.Śpiączka) – Chmiel, Iwański, Pazio – Korzym (46.Demjan).

Rezerwowi: Zajac, Górkiewicz, Tomasik, Śpiączka, Lenartowski, Patejuk, Demjan.