Właśnie tego oczekujemy + 42 zdjęcia z meczu (akt.)

W meczu 17. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 3:0 (2:0). Kolejorz znów szybko wyszedł na prowadzenie, ale po nim nie odpuścił i dążył do zdobywania kolejnych bramek. Wielkopolanie kontrolowali to spotkanie przez pełne 90 minut i tylko nieskuteczność sprawiła, że nie zwyciężyli wyżej.

42 zdjęcia z niedzielnego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

14:20 – Witamy z mroźnej Bułgarskiej na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś zwycięstwa.

14:20 – Poniżej skład Lecha. Nie ma Linettego. Jest za to Burić.

14:23 – W tej chwili nad stadionem czyste niebo, ale jest mroźno. Mimo dość wczesnej godziny na stadionie są już pierwsi kibice.

14:25 – Przed chwilą pod stadion przyjechali pierwsi kibice Górnika.

14:26 – Nowa murawa z góry prezentuje się tak:
IMAG1187

14:27 – Obrona to trochę zaskoczenie. Chodzi konkretnie o kolejny występ niepewnego Kamińskiego. Jest też Henriquez, choć Douglas nie musi dziś pauzować za kartki.

14:30 – Nie należy dziś spodziewać się tłumów. 12 tysięcy na trybunach będzie można uznać za sukces.

14:31 – W razie zwycięstwa awansujemy dziś na 6. miejsce, choć nie jest to żadne pocieszenie. Ta kolejka była jednak pod Lecha i gdyby punkty stracił jeszcze Śląsk także byłoby fajnie.

14:34 – Górnik to w tej chwili najlepszy zespół w lidze na wyjazdach. Mimo wszystko nie wygrał tu od 11 lat. Bilans ostatnich meczów przy Bułgarskiej 9-1-0 na korzyść Lecha.

14:35 – Obie drużyny nie miały dziś ochoty na dłuższy spacer po murawie. Szybko zeszły do szatni.

14:37 – Formelli po ostatniej aferze ASK-owej nie ma dziś nawet na ławce. Na czwartkowy trening pokazowy do Gniezna też nie pojechał, a był awizowany. Za niego był Arajuuri.

14:40 – Bramkarze gości już się rozgrzewają.

14:46 – Poniżej także skład Górnika. Mocno defensywny.

14:52 – Lech już jest na rozgrzewce. Na stadionie są też pierwsi kibice Górnika.

14:56 – Odczucie chłodu potęguje tutaj wiatr, który niestety hula po trybunach.

14:59 – Trwa rozgrzewka obu drużyn. Na stadionie na razie pustki i stypowa atmosfera.

15:06 – Trawa przynajmniej podczas rozgrzewki nie odpada.

15:12 – Stadion bardzo wolno się zapełnia. Dopiero niedawno zaczęto wywieszać fany.

15:19 – Górnika ma być z kilkaset osób. Dokładniejszą ich liczbę podamy oczywiście potem.

15:20 – Na telebimach ujęcie księżyca 🙂

15:25 – Na stadionie jest może z 10 tys…

15:30 – No to jedziemy. Czas uniknąć kompromitacji.

16:21 – Trybuny dzisiaj:

1 min. – Niecelny strzał Jeża po akcji prawą stroną.
5 min. – Celny strzał z bliska łapie Burić.
9 min. – Lech jeszcze bez akcji.
9 min. – Strzał Sadaeva z daleka broni Steinbors!
11 min. – 1:0! Wrzutka z prawej strony i akcję z bliska głową wykończył Hama.
13 min. – Dobra wrzutka Gergo, jednak nikt nie potrafił jej zamknąć.

16 min. – Lech po tym golu zdecydowanie przeważa.
22 min. – Od paru minut nerwowo na murawie. Sędzia nie ogarnia.
25 min. – Dobry strzał z daleka i kapitalnie broni Steinbors.
29 min. – Tempo meczu zdecydowanie spadło.

36 min. – Nic się nie działo aż tu 2:0!. Jevtić pięknie do Hamy, ten jest faulowany, ale sędzia nie podyktował karnego. Do piłki dopadł jednak Szymek i bombą pod poprzeczkę zdobył gola.
39 min. – Niecielny strzał Luisa.
44 min. – Lech ma pełną kontrolę nad meczem, ale do pewnej wygranej brakuje 3 bramki.
45 min. – Do przerwy 2:0.

49 min. – Początek II połowy ewidentnie dla Lecha. Poznaniacy dążą do kolejnej bramki.
50 min. – Dobra centra Luisa, lecz dwóch lechitów minęło się z piłką.
52 min. – Poznaniacy minęli się z piłką po raucie rożnym. Na raty interweniował Burić i na końcu był faulowany. Nie ma gola.
55 min. – Dwa groźne dośrodkowania Kolejorza z prawej strony wybili górnicy.
58 min. – Płaski strzał Szymka łapie Steinbors.
59 min. – Znów Pawłowski, ale tym razem niecelnie.

62 min. – Trójeczka! Wrzutka z wolnego i celna główka Kędziory.
68 min. – Lech kontroluje mecz i nic mu dziś nie grozi. Górnik jest tylko tlem.
71 min. – Gergo strzela głową po wrzutce Luisa i broni Steinbors!
73 min. – Świetna kontra Lecha i niestety Jevtić nie zdołał oddać strzału. W dodatku niepotrzebnie dryblował.

77 min. – Górnik ewidentnie czeka już na koniec meczu.
79 min. – Błąd Henriqueza naprawia Burić.
83 min. – Kolejna setka po kontrze zmarnowana. Gergo zagrał ze skrzydła do Kownasia, a ten nie trafił do siatki z paru metrów.
84 min. – Lechici wyszli trójką, jednak Keita wszystko zepsuł złym podaniem
89 min. – Strzał Keity z powietrza wybronił Steinbors.
90+2 min. – Koniec. W końcu bez kompromitacji.

KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)

Bramki: 11.Hamalainen 36.Pawłowski 62.Kędziora

Żółte kartki: Sadaev – Zachara, Gancarczyk

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 12749

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (90.Douglas), Hamalainen, Jevtić, Pawłowski (69.Keita) – Sadaev (46.Kownacki).

Rezerwowi: Gostomski, Wołąkiewicz, Bednarek, Douglas, Drewniak, Keita, Kownacki.

Górnik: Steinbors – Sadzawicki, Szeweluchin, Gancarczyk (87.Magiera) – Danch, Sobolewski – Gergel, Iwanm(67.Oziębała), Jeż, Kosznik – Zachara (67.Nowak).

Rezerwowi: Kuchta, Nowak, Magiera, Mańka, Kurzawa, Łuczak, Oziębala.