Tak strzelał Lech jesienią i w 2014 roku

zwyciestwoPiłkarze Lecha Poznań w całym 2014 roku strzelili łącznie 71 ligowych goli z czego 34 wiosną (16 meczów) i 37 jesienią (19 meczów). Ta rezultat pozwolił Kolejorzowi zdobyć wiosną wicemistrzostwo, jesienią zająć miejsce na pudle.

Najlepszymi ligowymi strzelcami Lecha Poznań w 2014 roku zostali Kasper Hamalainen i Łukasz Teodorczyk (od września nie gra już w Kolejorzu). Obaj piłkarze zdobyli po 13 bramek. Ogółem do siatki rywali w 2014 roku trafiało łącznie 18 różnych zawodników. Padły też 2 samobóje.

Dość skuteczny w mijających dwunastu miesiącach był obrońca Tomasz Kędziora, który strzelił 3 gole, czyli tyle samo ile Vojo Ubiparip. Co ciekawe serbski napastnik wszystkie swoje trafienia w 2014 roku zaliczył w jednym i tym samym meczu.

O dziwo Lech Poznań najwięcej ligowych goli w 2014 roku (14) strzelił między 31 a 40 minutą. Sporo bramek (12) padło też pomiędzy 81 a 90 minutą, a więc w samych końcówkach meczów. Kolejorz niezwykle groźny w ostatnich minutach był jesienią, bowiem właśnie w minionej rundzie po 81 minucie zdobył aż 9 goli.