Ostry remis. Lech – Levski 2:2

pilkaW sparingowym meczu na koniec drugiego zgrupowania w tureckim Belek poznański Lech zremisował dziś z Levskim Sofia 2:2 (1:2). Spotkanie z Bułgarami było bardzo ostre, obfitowało w wiele fauli i kartek, ale Kolejorz nie odstawiał nogi i grał do końca. Jutro „niebiesko-biali” wrócą już do Polski. W środę, 11 lutego mają jeszcze w planach spotkać się towarzysko z Unią Swarzędz.

Czwartkowy sparing rozpoczął się od dość ostrej gry w środku pola. W pierwszych minutach żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji, ale za to obie starały się przejąć kontrolę nad tym spotkaniem. W 9. minucie przy dośrodkowaniu z lewej strony Henriquez faulował rywala w polu karnym. Sędzia wskazał na 11 metr, a rywale po strzale z karnego objęli prowadzenie. Chwilę później uderzał Jevtić, którego dobry strzał wyłapał bramkarz. W 14. minucie zakotłowało się pod bramką Levskiego. Dwukrotnie po rzucie rożnym skakał do piłki Arajuuri, lecz nie zdołał oddać strzału. W 18. minucie gry było już 1:1. Piłka trafiła na prawą stronę do Lovrencsicsa, ten płasko dośrodkował i z bliska piłkę do siatki wepchnął Ubiparip. Cztery minuty później Lech miał podobną akcję, jednak tym razem zatrzymali ją Bułgarzy. W 28. minucie płasko, mocno i minimalnie niecelnie z daleka huknął Jevtić. Sekundy później ten sam zawodnik zepsuł świetną okazję posyłając futbolówkę minimalnie obok słupka.

W 33. minucie Levski wyszedł z kontrą i otrzymał drugi rzut karny, który został obroniony przez Gostomskiego. Trzy minuty później rywal wyszedł na prowadzenie. Ładna wrzutka Levskiego z lewej strony i piłkę głową do siatki z paru metrów wpakował jeden z Bułgarów. Błyskawicznie chciał odpowiedzieć Lech, aczkolwiek w tej sytuacji Ubiparip za daleko wypuścił sobie piłkę. W 38. minucie z boiska za drugą żółtą wyleciał Henriquez, który faulował rywala wychodzącego na czystą pozycję. W 42. minucie dynamiczna akcja Lecha została zakończona zablokowanym uderzeniem Jevticia. W 45. minucie sparingu kolejny raz na prawym skrzydle błysnął Gergo, którego uderzenie było jednak minimalnie niecelne. Ostatecznie bardzo ciekawa i ostra pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Levskiego 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lecha. W 47. minucie Hamalainen świetnie odegrał do Gergo, a Węgra w ostatniej chwili uprzedził bramkarz. Trzy minuty później z daleka huknął Jevtić. Płaskie i mocne uderzenie Szwajcara zdołał wybronić bramkarz. Od tamtej pory na boisku przeważał Levski, który nie miał pomysłu jak przedrzeć się pod bramkę Lecha. W 60. minucie ładnie w pole karne zagrał za to Kownacki, ale w środku nie było nikogo, kto zamknąłby akcję. Cztery minuty później gracze z Sofii próbowali strzelić trzeciego gola. Strzał Luisa Pedro był w tej sytuacji zły. Przez dwanaście kolejnych minut z boiska wiało nudą. Lech zdecydowanie spuścił z tonu będąc już chyba myślami w domach, natomiast Levski również nie kwapił się do ataków. W 77. minucie Lech wyrównał. Błąd obrońcy Levskiego, piłkę przejął Pawłowski, pobiegł z nią w kierunku bramki, minął golkipera i wyłożył futbolówkę Jevticiowi, który z bliska zdobył gola na 2:2. Do końca meczu grę starali się prowadzić lechici, którzy podobnie jak Bułgarzy mieli kilka stałych fragmentów gry. Nikt nie potrafił strzelić po nich gola, zatem ciekawy, szybki i ostry mecz zakończył się remisem 2:2.

Jak padły gole?

9 min. – Przy dośrodkowaniu z lewej strony Henriquez faulował rywala w polu karnym. Sędzia wskazał na 11 metr, a rywale po strzale z karnego objęli prowadzenie.
18 min. – Piękna akcja Lecha. Piłka trafiła na prawą stronę do Gergo, ten płasko dośrodkował i z bliska piłkę do siatki wepchnął Vojo.
36 min. – Ładna wrzutka Levskiego z lewej strony i piłkę głową do siatki z paru metrów pakuje jeden z Bułgarów.
77 min. – Błąd obrońcy Levskiego. Piłkę przejął Pawłowski, pobiegł z nią w kierunku bramki, minął golkipera i wyłożył futbolówkę Jevticiowi, który z bliska zdobył gola.

W 33. minucie Domovchiyski nie wykorzystał rzutu karnego (Maciej Gostomski obronił)

KKS Lech Poznań – Levski Sofia 2:2 (1:2)
Bramki: 18.Ubiparip 77.Jevtić – 9.Domovchiyski – k. 36.Domovchiyski
Żółte kartki: Henriquez, Arajuuri, Trałka – Luis Pedro, ?, ?, ?
Czerwona kartka: 38 min. – Henriquez (za drugą żółtą)
Skład Lecha: Gostomski – Douglas (46.Kadar), Arajuuri, Kamiński, Henriquez (39.Bednarek) – Trałka – Lovrencsics (83.Sadaev), Hamalainen, Jevtić, Kownacki (70.Pawłowski) – Ubiparip (70.Drewniak).
Trenerzy: Maciej Skorża – Stoycho Stoev
Pogoda: +17°C, pogodnie