Przetrzymani w błocie

lechcracoviaW meczu 22. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Cracovią Kraków 0:0. Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip była słaba. Po zmianie stron oba zespoły ruszyły do przodu, ale na błotnistej trawie trudno było o klarowne sytuacje. Lubiący grać piłką i po ziemi Kolejorz nie poradził sobie z murawą i stracił dwa punkty.

Raport z wydarzeń na boisku:

3 min. – Spokojny początek obu drużyn. Gra toczy się w środku pola.
4 min. – Sadaev do końca poszedł za piłką, jednak nie zdołał zdobyć gola.
4 min. – Dośrodkowanie Diabanga z trudem i w błocie piąstkuje Gostomski.
8 min. – Rajd Gergo zatrzymali obrońcy. Lech próbuje grać w piłkę, jednak na tej murawie będzie oto bardzo ciężko.
11 min. – Płaski strzał Djouma broni Pilarz.
15 min. – Pierwszy kwadrans wyrównany. Murawa jest fatalna i nie da się na niej prowadzić ataków po ziemi.

20 min. – Cracovia jest mocno cofnięta. Czasem gra piątką w obronie. W dodatku na tej murawie nie da się normalnie grać.
25 min. – Kocioł pod bramką Lecha. Aż dwa razy interweniował Arajuuri.
30 min. – Cracovia gra prostszą piłką i od paru minut stwarza większe zagrożenie.

32 min. – Kąśliwy strzał Arajuuriego po wrzutce Szymka. Piłka obok słupka.
37 min. – Nic się nie dzieje od paru minut. Oprócz tego, że „murawa” jest w coraz gorszym stanie.
40 min. – Dobra centra Gergo z wolnego, jednak nie zdołał oddać strzału.
41 min. – Niecelny strzał Djouma po kontrze. Szkoda tej kontry.
44 min. – Dobrą wrzutkę Kendiego wyłapał Pilarz. Nie zanosi się tutaj na gole.
45 min. – Do przerwy 0:0. Murawa nie pozwala dosłownie na NIC.

47 min. – Pierwsze minuty II połowy i już po akcji z obu stron.
50 min. – Groźna główka Covilo po rzucie wolnym.
52 min. – Niecelny strzał Douglasa z daleka.
53 min. – Błąd obrony Lecha. Gostomski wypuścił piłkę z rąk, jednak po chwili świetnie obronił nogami.
56 min. – Dwa rożne dla Kolejorza bez większego zagrożenia.

61 min. – Ciekawy pierwszy kwadrans II odsłony. Lechici grają lepiej i szybciej.
66 min. – CO ZA PECH! Kendi dośrodkowuje, piłka trafia w Sadaeva i potem w poprzeczkę, wraca do bramki i na linii łapie ją Pilarz. Niestety Hama nie zdołał wepchnąć futbolówki do siatki z metra.
72 min. – Mecz się otwiera. Oba zespoły grają szybciej i bardziej z kontry.

76 min. – Niecelny strzał Jendriska czubkiem buta.
80 min. – Strzał z daleka Gergo odbija Pilarz.
83 min. – Ostatnie minuty meczu będą na pewno nerwowe. Boiska już nie ma. Zostało błoto.
86 min. – Lechici na 15 metrze zamiast strzelać woleli podawać…
89 min. – Błąd Kamińskiego i sytuację ratuje Arajuuri.
90+2 min. – Koniec. Nareszcie.

KS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Kapustka, Covilo, Diabang, Jendrisek – Sadaev, Douglas

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 9151

KS Cracovia: Pilarz – Żytko, Sretenović, Polczak – Nykiel (70.Wdowiak), Covilo, Budziński (61.Jendrisek), Kapustka (84.Dąbrowski), Marciniak – Rakels, Diabang.

Rezerwowi: Stępniowski, Deleu, Dąbrowski, Wdowiak, Szeliga, Jendrisek, Zjawiński.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Djoum – Lovrencsics (84.Formella), Hamalainen (77.Kownacki), Pawłowski (59.Keita) – Sadaev.

Rezerwowi: Kotorowski, Kadar, Ceesay, Serafin, Keita, Formella, Kownacki.

Kapitanowie: Pilarz – Trałka