Zadanie wykonane, jesteśmy w półfinale

PPW pierwszym meczu 1/4 piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 5:1 (1:0). Po pierwszej przeciętnej połowie, na początku drugiej odsłony Kolejorz totalnie odpuścił rywalowi dzięki czemu gospodarze wyrównali. Na szczęście gości odmienił Zaur Sadaev, który w pojedynkę i w 6 minut rozmontował obronę rywala zapewniając tym samym Wielkopolanom awans do półfinału. Rewanż za dwa tygodnie przy Bułgarskiej będzie już tylko formalnością.

2 min. – Od początku meczu inicjatywę przejął Lech. Kolejorz gra w piłkę.
5 min. – Na razie lechici wolno rozgrywają piłkę.
8 min. – Ładny strzał Keity z wolnego broni Bigajski.
12 min. – Mocny strzał Formelli zza pola karnego minimalnie minął prawy słupek golkipera Znicza.
14 min. – Indywidualna akcja Formelli, podanie do Ubiparipa i strzał Serba z bliska łapie bramkarz.

16 min. – Na razie lechici dobrze utrzymują się przy piłce, choć stwarzają trochę za mało sytuacji.
17 min. – 1:0! Obrońca Znicza źle wybił piłkę, która spadła prosto pod nogę Linettego. Ten uderzył bez namysłu i zdobył gola płaskim strzałem po długim rogu.
21 min. – Znicz już nieco bardziej się otworzył.
24 min. – Piękny strzał Górskiego z powietrza broni Burić.
25 min. – A teraz dobra kontra Lecha i niecelny strzał Keity.
30 min. – Nieco bardziej otwarta gra Znicza po straconym golu. Poznaniacy stracili trochę kontrolę. Przydałby się drugi gol.

34 min. – Lechici odzyskali już kontrolę. Znicz ponownie bardzo cofnięty i broni się całym zespołem.
40 min. – Prosta strata Ubiparipa w środku, kontra Znicza i niecelny strzał Grudniewskiego. W centrum pola panuje chaos. Gospodarze nie ułatwiają gry.
45 min. – Do przerwy 1:0 dla Lecha. Gra średnia, wynik ok, ale trzeba szybko strzelić drugą, a najlepiej jeszcze trzecią bramkę.

48 min. – Znicz ostro zaczął II połowę. Nie ma w sumie czego bronić.
50 min. – Jest remis 1:1. Rzut wolny, zgranie piłki i mocnym strzałem po krótkim słupku piłkę do siatki pakuje Jędrych.
53 min. – Znów to samo?! Identyczna sytuacja i teraz piłka trafia w słupek.
56 min. – Czas się chyba obudzić… Szczególnie Henriquez.
59 min. – Szybka kontra Lecha. Kownacki podaje na środek, jednak Ubiparip fatalnie chybił.

62 min. – I się przebudzili… Sadaev podaje płasko z lewej strony i mocnym strzałem piłkę po długim rogu pakuje Formella. 2:1 dla Lecha.
65 min. – Ponownie sytuacja Formelli, jednak tym razem chybił.
66 min. – 3:1! Akcja trzech na trzech i z bliska piłkę do bramki pakuje Sadaev.
68 min. – Lech idzie za ciosem. Kolejna akcja, tym razem paroma zawodnikami i kolejnego gola zdobywa Sadaev.
73 min. – Losy dwumeczu zostały już rozstrzygnięte. Obie drużyny grają spokojnie.

79 min. – Od paru minut z boiska wieje nudą. Mimo wszystko dla rozrywki przydałaby się kolejna bramka dla Lecha.
81 min. – Kolejny rzut wolny dla Znicza wykonany w podobny sposób sprawia Lechowi wiele problemów. W tej sytuacji i tak był jednak spalony…
87 min. – Trwa spokojne rozgrywanie piłki przez gości.
90+3 min. – Ostatni cios na 5:1. Kolejna akcja Kolejorza paroma piłkarzami i na spokoju piłkę do siatki pakuje Keita. Po chwili sędzia kończy mecz, a Lech jest już w półfinale PP!

MKS Znicz Pruszków – KKS Lech Poznań 1:5 (0:1)

Bramki: 50.Jędrych – 17.Linetty 62.Formella 65 i 68.Sadaev 90+3.Keita

Żółte kartki: Niewulis – Trałka

Czerwone kartki: 81 min. – Górski (za niesportowe zachowanie)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: ok. 2000

MKS Znicz: Bigajski – Niewulis, Jędrych, Gurzęda, Kucharski – Rackiewicz, Biedrzycki (79.Chrzanowski), Nawrocki (67.Banaszewski), Tomczyk, Grudniewski (67.Żurek) – Górski.

Rezerwowi: Wienczatek, Chrzanowski, Dobosz, Kubicki, Kopciński, Banaszewski, Żurek.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński, Kadar, Henriquez – Trałka, Linetty (46.Djoum) – Formella (72.Pawłowski), Kownacki, Keita – Ubiparip (60.Sadaev).

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Bednarek, Djoum, Pawłowski, Lovrencsics, Sadaev.