Pięć zwycięstw w Bełchatowie

Lech - GKS IIW Wielką Sobotę o 18:00 Lech Poznań postara się umocnić w czołówce T-Mobile Ekstraklasy i pokonać na wyjeździe GKS Bełchatów.

W dotychczasowej historii starć obu drużyn głównie za sprawą spotkań w Poznaniu najczęściej padały remisy. O dziwo wyjazdowy bilans meczów Lecha z GKS-em jest korzystny dla Kolejorza. „Niebiesko-biali” wygrali w Bełchatowie 5 razy, 4 razy zremisowali i 2-krotnie przegrali strzelając 17 goli a 9 bramek tracąc. Dwie ostatnie wizyty Lecha na obiekcie „Brunatnych” kończyły się wygranymi poznaniaków. Więcej poniżej.

20.03.1999, GKS – Lech 1:3

Pierwsze zwycięstwo Lecha w Bełchatowie miało miejsce wiosną 1999 roku. Wtedy poznaniacy prowadzili już 3:0 po dwóch golach Jarosława Maćkiewicza i jednym Macieja Żurawskiego. Honorową bramkę dla GKS-u w ostatniej minucie strzelił Jakóbczak.

20.03.2008, GKS – Lech 0:3

Ten mecz odbył się tuż przed świętami w Wielki Czwartek. Po dwóch trafieniach w pierwszej połowie Bartosza Bosackiego i Hernana Rengifo w drugiej odsłonie „Brunatnych” cudownym uderzeniem z daleka dobił Dimitrije Injać. Lech pewnie wygrał 3:0 i miał spokojną Wielkanoc.

01.03.2009, GKS – Lech 2:3

Wiosną 6 lat temu zmierzający po Mistrzostwo Polski poznański Lech wygrał w Bełchatowie po raz trzeci. Kolejorz po dwóch trafieniach Semira Stilicia prowadził 2:0, lecz w 85. minucie było 2:2. Już w doliczonym czasie gry kapitalnym wolejem z lewej nogi popisał się jednak Robert Lewandowski, który dał Kolejorzowi zwycięstwo. Niestety w tamtym sezonie Wielkopolanie i tak nie zdobyli tytułu.

15.08.2011, GKS – Lech 0:3

Lech na inaugurację sezonu 2011/2012 rozbił ŁKS Łódź, który wyjątkowo podejmował poznaniaków w Bełchatowie aż 5:0, a hat-tricka ustrzelił wtedy Artjoms Rudnevs. Łotysz powtórzył swój koncert w Bełchatowie kilkanaście dni później, choć już w starciu z GKS-em. W drugiej połowie wraz z Semirem Stiliciem rozmontowali defensywę „Brunatnych” ogrywając rywala pewnie 3:0.

17.09.2012, GKS – Lech 0:1

Po raz ostatni w Bełchatowie lechici gościli po wrześniowej przerwie na kadrę w 2012 roku i to w poniedziałek. Po słabym meczu Kolejorz wygrał 1:0 za sprawą celnej główki w drugiej odsłonie Bartosza Ślusarskiego. Asystował mu wtedy Jakub Wilk, który nie był ulubieńcem Mariusza Rumaka.

1. Kibol pisze:

Po tym co zrobili w Stargardzie żaden wynik mnie nie zaskoczy,nawet jak będzie wpierdol 5-0.