Finlandia otwarta, pełna pula z gardła wydarta + 91 zdjęć z meczu

lechslaskW meczu 29.kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań pokonał na swoim stadionie Śląsk Wrocław 2:0 (0:0) i wciąż ma szanse na zajęcie 1. miejsca po rozgrywkach zasadniczych. Druga połowa w wykonaniu Kolejorza była wręcz piorunująca dzięki czemu Wielkopolanie zdobyli dwa gole i zasłużenie zgarnęli trzy punkty.

91 zdjęć z sobotniego meczu:

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

19:20 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Oczekujemy dziś 3 punktów i umocnienia się w czołówce.

19:21 – Poniżej już skład Lecha. Taki sam jaki przewidzieliśmy wczoraj.

19:21 – Lech zakończył już spacer po murawie. Przed chwilą na stadion dotarli goście.

19:23 – Skład gości również trafiony w 100 procentach. Teraz trafmy jeszcze wynik i weekend będzie udany.

19:25 –

19:27 – Kibiców gości jeszcze nie ma na stadionie. W Kotle dziś wyjątkowo szybko są wywieszane fany.

19:27 – Warunki do gry dziś idealna. W tak dobrych warunkach Lech w tym roku jeszcze nie rywalizował. W tej chwili jest 21 stopni.

19:35 – Na trybunach może dziś zjawić się nawet ponad 22 tysiące ludzi. Poznańskie ulice już po 18:00 były „niebiesko-białe”.

19:39 – Sporo dzieciaków będzie dziś na trybunach. Na stadion walą całe rodziny.

19:41 – Kibiców powitał właśnie spiker. Przypomniał, że jest kolejna szansa, by zbliżyć się do lidra.

19:41 – Fany już rozwieszone. Nietypowy układ.

19:41 – Bramkarze Lecha już się rozgrzewają.

19:48 – W tej chwili najważniejszy jest oczywiście mecz Lech – Śląsk, ale należy wspomnieć, że za tydzień o tej porze będzie znany zdobywca PP 🙂

19:51 – Na trybunach pojawił się Dusan Kuciak. Nie ma co ukrywać. Przydałby się nam taki bramkarz.

19:57 – Obie drużyny już się rozgrzewają. Kibiców Śląska nadal nie ma. Mieliby tu być o 18:30…

20:05 – Na razie ta kolejka jest dla nas dobra. Remis Legii i Jagiellonii sprawia, że Lech może okazać się największym zwycięzcą tej kolejki o ile oczywiście ogra Śląsk.

20:07 – Eye of the tiger leci na stadionie 🙂

20:07 – Pierwsi kibice Śląska są już na sektorze. Wieszają fany.

20:08 – W przerwie najpóźniej damy jakieś fotki trybun. Także na TT.

20:15 – Kwadrans do meczu. Na stadionie już z kilkanaście tysięcy ludzi. Kocioł pełen mniej więcej w połowie. W sektorze gości na razie pustki.

20:20 – W Kotle trwa próba nowej przyśpiewki.

20:20 – Postaramy się dać potem w ramach ciekawostki parę zdjęć Kuciaka, który pilnie obserwuje to co się dzieje już przed meczem.

20:22 – Spiker czyta składy. Jeszcze parę minut i jedziemy po zwycięstwo! Szanse na 1. miejsce po sezonie zasadniczym są małe, jednak nie można sobie pozwolić na 3 mecz bez wygranej.

20:25 – Trójka ładnie wypełniona. Kocioł też nieźle. Lech ma stworzone wszystko, by po ograniu Legii i Jagi wygrać u siebie kolejny mecz za tzw. 6 punktów.

20:29 – Hymn Lecha odśpiewany, zaraz zaczynamy! Lech w tradycyjnych strojach, Śląsk na zielono.

20:30 – Kibice Sląska zwijają się. Wielu jest pochowanych.

20:52 – Śląsk wchodzi na sektor.

21:24 – Trybuny dzisiaj:

21:45 – Jest piro:

1 min. – Błąd Pawełka, jednak lechici źle rozegrali piłkę na 30 metrze.
2 min. – Strzał z dystansu w sam środek i efektownie broni Gostomski.
3 min. – Gostomski znów źle wyszedł po rzucie rożnym, jednak bez konsekwencji.
7 min. – Otwarty i szybki mecz od początku. Śląsk gra w piłkę.
11 min. – Na razie Lech nie może złapać odpowiedniego rytmu.
15 min. – Pawłowski w dobrej sytuacji stracił piłkę tuż przed bramką.
15 min. – Pawełek wypuścił piłkę z rąk, ale Lech źle rozegrał akcję.

20 min. – Lech nie radzi sobie przy pressingu rywala.
25 min. – Fatalnie to wygląda w wykonaniu Lecha.
28 min. – Nawet prosta akcja przychodzi Lechowi z trudem. Śląsk doskonale gra w odbiorze.
28 min. – Techniczny strzał Gergo z lewej nogi nieznacznie minął słupek.

32 min. – Lech zaczął przejmować inicjatywę tylko niewiele z niej wynika. Brakuje akcji.
36 min. – Lech jeszcze bez celnego strzału na bramkę.
42 min. – Śląsk ponownie ma przewagę.
43 min. – Pawłowski oddał już 3 niecelne strzały z daleka. Kompletnie bezsensu.
45 min. – Dośrodkowania poznaniaków to dzisiaj parodia. Podania to samo. Większość niecelnych.
45+2 min. – Do przerwy 0:0. Po przewadze Śląska ruszył w końcu Lech, ale niewiele z tego było.

47 min. – Na razie widać, że jednak Lech chce wygrać ten mecz. Na razie.
55 min. – Bombę z daleka broni Pawełek.
57 min. – GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! KASPER HAMALAINEN! wykańcza z bliska wrzutkę Douglasa! 1:0!
59 min. – Zły strzał Szymka z ostrego kąta.
60 min. – Pawełek broni setkę Gergo. JAK ON TO ZEPSUŁ ?!?!?!??!!
60 min. – A teraz Arajuuri efektownie obok słupka!

63 min. – Lech siadł na Śląsk. Rywal nie istnieje. Oby tak dalej!
66 min. – Kolejne dwie setki marnuje Hama! Tu już dawno powinno być po meczu!
69 min. – Machaj z wolnego w poprzeczkę!
72 min. – Śląsk się trochę obudził.

76 min. – Główka Hamy prosto w bramkarza!
76 min. – Płaski strzał Kownackiego świetnie broni Pawełek.
81 min. – Pawłowski trafia w słupek! CO ZA PECH!
84 min. – 2:0! Wrzutka Douglasa z wolnego i Arajuuri główką zdobywa gola!
90 min. – O nie! Kownacki marnuje kolejną setkę.
90+6 min. – Koniec! Takiego Lecha chcemy oglądać!

KKS Lech Poznań – WKS Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: 57.Hamalainen 84.Arajuuri

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 22175

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Lovrencsics (72.Formella), Hamalainen (90.Zulciak), Pawłowski (88.Keita) – Kownacki.

Rezerwowi: Burić, Kadar, Henriquez, Serafin, Zulciak, Formella, Keita.

WKS Śląsk: Pawełek – Zieliński, Celeban, Pawelec, Ostrowski – Danielewicz (73.Hateley), Hołota – F.Paixao, Machaj (86.Dankowski), Pich (73.Lacny) – Paixao.

Rezerwowi: Wrąbel, Kaczmarek, Dankowski, Grajciar, Hateley, Lacny, Angielski.