Spalony lider

lechpodbeskidzieW meczu 30. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 (0:0), ale pozostał na 2. miejscu w tabeli. Kolejorz nie zdołał wyprzedzić warszawskiej Legii, choć liderował przez 21 minut. Niestety „Wojskowi” zapewnili sobie 1. miejsce po rozgrywkach zasadniczych po golu ze spalonego, zatem „niebiesko-biali” wciąż muszą walczyć o swoje.

3 min. – Na razie spokojny początek. Podbeskidzie gra bardzo wysoko.
4 min. – Pogoń już prowadzi w Warszawie!
7 min. – Akcja Chmiela, który z bliska trafia w boczną siatkę.
8 min. – Strzał Keity dobrze broni Zajac.
9 min. – Zły strzał Zaura po rzucie rożnym, ale było groźnie.
13 min. – Kolejorz próbuje grać w piłkę, ale na tej murawie jest ciężko.
15 min. – Zablokowany strzał Formelli na 20 metrze.

19 min. – Groźnie pod bramką Lecha po rzucie wolnym. Kolejorz musi unikać takich sytuacji.
21 min. – TSP nie odpuszcza. Grają szybko i ofensywnie.
25 min. – Lech odzyskał kontrolę. Podbeskidzie gra wysoko próbując w agresywny sposób odbierać piłkę.
30 min. – Podbeskidzie gra w środku podobnie jak Śląsk ostatnio. Ciekawe na ile starczy im sił.

34 min. – Główkę po wolnym wyłapał Gostomski.
36 min. – Aj! Kiks Zaura w polu karnym. Murawa nie pomogła w tej sytuacji.
41 min. – Chamski futbol ze strony Podbeskidzia. Bardzo trudno jest rozegrać piłkę w środku pola.
45 min. – Do przerwy 0:0. Oby Podbeskidzie w drugiej połowie przez ten pressing siadło jak ostatnio Śląsk. Będzie wtedy więcej miejsca.
45 min. – Legia do przerwy przegrywa. Lech musi wygrać, by być liderem!

49 min. – GOOOOL!!! Fatalny błąd Mazana, Formella uderza po długim rogu i Lech w tej chwili jest liderem!
52 min. – W Warszawie już po 1:1.
53 min. – Po wejściu Szymka i Hamy gra Lecha zmieniła się znacząco.
55 min. – Otwarty futbol w Bielsku. Idzie kontra za kontrę.
55 min. – Konieczny trafia w poprzeczkę po wolnym.
60 min. – Strzał Cisse z daleka broni Gostomski.

67 min. – Tempo meczu mocno spadło. Podbeskidzie nadal groźne po stałych fragmentach.
68 min. – W Warszawie nadal remis. To dobry wynik dla Lecha.
70 min. – Lech musi się obudzić, bo znów nieco siadł.
73 min. – Niecelny strzał Kamińskiego.
74 min. – Legia prowadzi już 2:1. Padł gol ze spalonego.

79 min. – Kolejorz nieco się cofnął. Niestety w Warszawie wynik zły.
83 min. – Zdecydowanie za dużo Podbeskidzie ma stałych fragmentów.
86 min. – Główkę Formelli broni Zajac.
86 min. – Kolejne niecelne uderzenie lechitów. Tym razem po rożnym.
88 min. – Zajac świetnie uprzedził Hamę. Byłoby 2:0.
88 min. – 2:0! Szymek wypuścił Hamalainena, ten minął bramkarza i lewą nogą ze spokojem zdobył gola.
90+2 min. – Iwański strzela, Gostomski broni uderzenie z wolnego.
90+4 min. – Koniec! Brawo dla Lecha za walkę, ale liderem po sezonie zasadniczym nie będzie.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – KKS Lech Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 49.Formella 88.Hamalainen

Żółte kartki: Śpiączka, Kołodziej – Kamiński, Keita, Jevtić

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 5632

TS Podbeskidzie: Zajac – Górkiewicz, Konieczny (78.Kołodziej), Kolcak, Mazan – Lenartowski, Śpiączka (46.Cisse) – Sokołowski, Iwański, Chmiel – Korzym (63.Demjan).

Rezerwowi: Pesković, Horoszkiewicz, Adu Kwame, Pazio, Kołodziej, Demjan, Cisse.

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Kamiński, Kadar, Henriquez – Trałka, Djoum (46.Hamalainen) – Formella, Jevtić (64.Linetty), Keita (46.Pawłowski) – Sadaev.

Rezerwowi: Burić, Ceesay, Wilusz, Pawłowski, Linetty, Hamalainen, Kownacki.