Skorża i Jevtić przed meczem z Jagiellonią

skorza3Pojutrze o 15:30 Lech Poznań zagra u siebie z Jagiellonią Białystok, a dziś po godzinie 14:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Macieja Skorży oraz pomocnika, Darko Jevticia. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.

Maciej Skorża (trener Lecha):”Sytuacja w porównaniu z zeszłym tygodniem zmieniła się, ale absolutnie nie myślę o miejscu w tabeli i mistrzostwie. W tej chwili liczy się tylko Jagiellonia. Do każdego spotkania musimy podchodzić w odpowiedni sposób i skupiać się na każdym kolejnym meczu. Nie myślimy o mistrzostwie tylko o każdym następnym spotkaniu. Na pewno nie jest to dobra sytuacja, bo już przeczytałem o rozstawieniu Lecha w Lidze Mistrzów.”

”Ostatnie mecze z Jagiellonią były zacięte i trudne. Raz potrzebowaliśmy dogrywki, a raz strzeliliśmy gola dopiero w 86. minucie. Jagiellonia to dobra drużyna, dlatego liczę na wsparcie kibiców aż do końca meczu, bo wtedy mogą rozstrzygnąć się te zawody. Jagiellonia raczej się cofnie i będzie kontrolować mecz we własnym polu karnym. Nie wykluczam jednak, że Jagiellonia zagra wysokim pressingiem. Być może Michał Probierz nas zaskoczy i zmieni scenariusz tego meczu.”

”Niklas Zulciak w meczu rezerw doznał kontuzji i nie zagra już w tym sezonie. Natomiast Gergo Lovrencsics jest po zabiegu i wróci do treningów dopiero w okresie przygotowawczym. Jutro od 1. minuty na pewno zagra Tamas Kadar. Patrząc na to jak prezentuje się na treningu na pewno godnie zastąpi Paulusa Arajuuriego.”

Darko Jevtić (pomocnik Lecha):”Jesteśmy szczęśliwi, że prowadzimy w tabeli, bo to był nasz cel. Musimy się skupić na każdym kolejnym meczu, ponieważ naszym celem jest bycie na 1. miejscu po ostatniej kolejce. Po golu w Warszawie na pewno lepiej się czuję. Jeden mecz może zmienić wszystko. Po wygranej na Legii czujemy się dobrze i mamy dużą pewność siebie. Jeśli chcemy jednak sięgnąć po tytuł musimy wygrywać każde kolejne spotkanie i należycie do nich podejść. Fajnie będzie jeśli w niedzielę przyjdzie 40 tysięcy widzów. Kibice dodaliby nam energii, a całej drużynie lepiej grałoby się przy komplecie widzów.”