W Gdańsku najważniejsze zwycięstwo, w Warszawie blisko loserstwo

lechlechiaW meczu 34. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:1 (1:0) i utrzymał prowadzenie w tabeli. Spotkanie dostarczyło wielu niezapomnianych emocji, ale ostatecznie to Kolejorz zdobył trzy punkty w niezwykle ważnej konfrontacji. Od Mistrzostwa Polski dzielą nas już tylko trzy zwycięstwa!

2 min. – Spokojny początek meczu. Na razie gra toczy się w środku pola.
5 min. – Lech próbuje już narzucić swój styl gry.
9 min. – Mało się dzieje na razie. Bardzo rwana gra.
12 min. – Szymek świetnie podał do Hamalainena, którego doskonale zatrzymał Budziłek.

17 min. – Póki co gra Lecha niezbyt się klei. Brakuje szybkości i agresji. Lechia też nie zachwyca.
18 min. – Celny strzał Mili z wolnego.
23 min. – Mało piłki, a sporo walki, fauli. Brzydki mecz do tej pory.
24 min. – Strzał Nazario z daleka broni Burić.
29 min. – 1:0 !!!! Trałka wstrzelił piłkę w pole karne i tuż przed bramką nogę dołożył Hamalainen.

34 min. – Ajj! Sam na sam biegł Sadaev, jednak w ostatniej chwili napastnika Lecha dogonił obrońca Lechii. Faulował Zaura, ale sędzia karnego nie podyktował.
37 min. – Lech przejął kontrolę. Gdyby nie sędzia powinien mieć jednak rzut karny trzy minuty temu.
42 min. – Niebezpieczny rzut wolny zatrzymuje swoją interwencją Burić.
45 min. – Do przerwy prowadzimy, lecz już zostaliśmy oszukani przez sędziego. Ewidentny karny i czerwień dla rywala w sytuacji z 34. minuty.

47 min. – Padł gol dla Lecha po wrzutce z rożnego, ale był spalony.
50 min. – Niecelna główka Vranjesa po rogu.
53 min. – Płaski strzał Vranjesa broni Burić.
54 min. – Kolejna niebezpieczna akcja Lechii! Lech obudź się!
58 min. – Robi się twardy i ostry mecz. Lech musi odzyskać kontrolę.

62 min. – CO TO BYŁO?! Jevtić pięknie podał do Kownasia, ten minął bramkarza i nie trafił !!!
63 min. – A teraz Makuszewski i kapitalnie broni Burić!
66 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego z daleka.
68 min. – Co za strzał napastnika Lechii! Ratuje nas Burić.
70 min. – Akcje Lechii są niezwykle groźne. Lech musi strzelić gola na 2:0.
72 min. – Zepsuta kontra Jevticia.
74 min. – GOOOOOOOOL !!! 2:0 Pawłowski wykorzystuje fatalny błąd obrony Lechii! Tego już nie można spieprzyć!

80 min. – Jeszcze 10 minut do wygrania bardzo ważnego meczu.
83 min. – Aj. Teraz fuks. Na szczęście sytuację opanował Gostomski, który zastąpił chwilę wcześniej kontuzjowanego Buricia.
87 min. – Lech opanowuje grę. To ważne.
90 min. – Strzał z daleka Linettego broni Budziłek.
90 min. – Formella zagrywa ręką. Karny i czerwień.
90+2 min. – Niestety gol Vranjesa. 2:1 już tylko.
90+4 min. – Co tu się dzieje! Gostomski ratuje Lecha!
90+6 min. – JEEEEEEEEST !!!!!!!!!!!!

Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 90+2.Vranjes – k. – 29.Hamalainen 74.Pawłowski

Żółte kartki: Friesenbichler, Vranjes, Mila – Sadaev, Douglas

Czerwona kartka: Formella (90 min.) – za zagranie ręką

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 23921

Lechia: Budziłek – Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Rudnilson (67.Grzelczak) – Borysiuk, Vranjes – Makuszewski, Mila, Nazario (86.Wiśniewski) – Friesenbichler (71.Colak).

Rezerwowi: Bąk, Pietrowski, Możdżeń, Łukasik, Wiśniewski, Grzelczak, Colak.

KKS Lech: Burić (81.Gostomski) – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Kownacki (75.Formella), Hamalainen, Pawłowski – Sadaev (61.Jevtić).

Rezerwowi: Gostomski, Kadar, Ceesay, Henriquez, Djoum, Jevtić, Formella.