Do tytułu kroki dwa, Lech już blisko mistrzostwa! + 68 zdjęć z meczu

lechpogonW meczu 35. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał u siebie z Pogonią Szczecin 1:0 (1:0) i na dwie kolejki przed końcem nadal jest liderem. Kolejorz był dziś dużo lepszy od rywala, ale szalenie nieskuteczny przez co kibice do końca drżeli o wynik. Po tym zwycięstwie Wielkopolanie są już dwa kroki od upragnionego tytułu.

68 zdjęć z niedzielnego meczu:

16:40 – Witamy z Bułgarskiej! Na przedostatnim w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś tylko wygranej!

16:42 – W Poznaniu idealne warunki do gry. Jest ciepło, pogodnie, a 31 maja to świetny dzień, by zrobić kolejny krok do majstra!

16:42 – Poniżej skład Lecha. Zawieszonego Douglasa zastępuje Kadar. Nie ma w ogóle Henriqueza, ale jest Holman.

16:44 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Za to pod stadionem wybuchają achtungi i słychać „Mistrz, Mistrz Kolejorz”.

16:45 – Lech zakończył już spacer po murawie. Pogoń jeszcze nie wyszła.

16:46 – Murawa idealna:

16:48 – Lech na domowe zwycięstwo z Pogonią czeka od wiosny 2007. Wtedy hat-tricka zdobył Reiss i padł wynik 3:0. Czas wreszcie przełamać tego pechowego rywala.

16:48 – Sektor gości będzie dziś pusty. To ze względu na zakaz wyjazdowy dla Pogoni.

16:49 – Na razie zły wynik przy Łazienkowskiej. Legia prowadzi z Wisłą 1:0, zatem Lech chcąc utrzymać lidera musi wygrać.

16:52 – Pogoń właśnie dojechała na stadion.

16:56 – Poniżej skład gości:

16:57 – Ewidentnie Czesław Michniewicz postanowił dziś trochę ułatwić Lechowi zadanie i postawił na sporo młodzieży od początku.

17:00 – Murawa jest właśnie zraszana. Piła będzie chodzić nieźle.

17:03 – Okrzyków „Mistrz, Mistrz Kolejorz” pod stadionem coraz więcej. Tylko najpierw trzeba wygrać wszystko do końca.

17:06 – W Kotle wywieszono już fany.

17:11 – Bramkarze Pogoni i Lecha są już na rozgrzewce.

17:12 – Kibiców powitał właśnie spiker przypominając o zaledwie 3 krokach do końca.

17:20 – Lech już w komplecie na rozgrzewce. Jeszcze 40 minut i ruszamy!

17:24 – Złe wyniki dziś. Wygrała Legia i Jaga. Lech też musi więc wygrać.

17:27 –

17:27 – Spiker poinformował właśnie o wynikach innych kandydatów do mistrza. Oczywiście gwizdy na trybunach.

17:31 – Witamy kibiców Legii na relacji, których tradycyjnie jest tu więcej niż kibiców Lecha o tej porze.

17:33 – Ciekawe jak na lewej obronie spisze się Kadar. Nie jest to lewy obrońca. Dla niego to nowa pozycja.

17:33 – A z głośników stadionowych „Eye of the tiger”. Nie ma dziś bata. Trzeba wygrać wszystko do końca, bo mistrza nie będzie.

17:36 – Stadion pomału się zapełnia. Powinno dziś dobić do 30 tysięcy.

17:38 – Zrobiło się bezchmurne niebo. Większa część trójki na razie w słońcu. Wszyscy czekamy już na zwycięstwo i przełamanie nieszczęsnej Pogoni.

17:43 – Fotki trybun damy tradycyjnie najpóźniej w przerwie. Będą na TT, ale wkleimy okno z nimi także tutaj.

17:45 – Dziś w protokole meczowym jako kierownik widnieje Mariusz Skrzypczak, który zastąpi na stanowisku Dariusza Motałę odchodzącego po sezonie.

17:50 – Kocioł jest już nieźle nabity. Trwa rozgrzewka z dopingiem.

17:51 – Spiker czyta składy! Jeszcze 10 minut.

17:52 – Wielu kibiców ma dziś niebieskie i białe koszulki. Bardzo dobrze wygląda stadion.

17:55 – Piłkarze na pewno znają wynik Legii i Jagi. Nie ma kalkulowania. Trzeba wygrać jak najwyżej!

17:57 – Doping w Kotle na petardzie! Czekamy na wyjście piłkarzy i jedziemy!

17:59 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech zagra w tradycyjnych strojach, Pogoń na biało.

18:15 – Trybuny:

18:50 – Panorama trybun:

2 min. – Już Lech atakuje! Minimalnie niecelna bomba Kadara.
5 min. – Obrońcy zatrzymują dobre podanie Szymka.
10 min. – Od początku meczu zdecydowana przewaga Lecha, jednak tempo na razie wolne.
10 min. – Ależ błąd obrony Pogoni z którego nie skorzystał Lech. Sadaev trafił z bliska w obrońcę.
13 min. – Dobrą wrzutkę wyłapał Gostomski.
13 min. – Podanie Sadaeva w ostatniej chwili przeciął obrońca.

16 min. – Indywidualna akcja Zaura zakończona minimalnie niecelnym strzałem. To powinien być gol!
21 min. – Wszystko wygląda dobrze tylko gola brakuje.
25 min. – Niewiele wynika z przewagi Lecha. Wrzutki z akcji czy z rzutów wolnych są często złe.
27 min. – Zły strzał Kownackiego. Akcje są, jednak uderzenia fatalne.

31 min. – Gostomski dobrze broni strzał z wolnego.
33 min. – Niecelny strzał Zwolińskiego z paru metrów. Są to pierwsze minuty w których Pogoń wyszła dłużej za swoją połowę.
36 min. – Celny strzał Szymka z 20 metra łapie Kudła.
36 min. – Ponownie Szymek i ponownie lepszy Kudła!
40 min. – Zepsuta kontra przez Pawłowskiego.
44 min. – Lech musi przyspieszyć grę, bo grając w takim tempie tylko denerwuje kibiców.
45 min. – Nieudany rajd Kędziory. Stracił piłkę tuż przed bramką.
45+1 min. – GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!!!!! Kolejna piękna akcja Lecha, wyłożenie piłki na 15 metr do Linettego i ten mocnym strzałem pod poprzeczkę strzela gola do szatni!
45+1 min. – Koniec I połowy. Zasłużone prowadzenie!

47 min. – Znów Sadaev marnuje setkę Lecha! to już 3 raz!
52 min. – Dobrze wyglądają akcje Kolejorza. Tylko gdy strzela Sadaev… no właśnie.
56 min. – Zablokowany strzał Hamalainena. To była dobra kontra na 2:0.
59 min. – Kolejny raz Sadaev… tym razem chciał wejść z piłką do bramki.

62 min. – Niecelne uderzenie Pawłowskiego. Tu już dawno powinno być po meczu. Niepotrzebna ta nerwówka.
67 min. – Lech ma pełną kontrolę nad meczem, ale tu gola brakuje! Czekamy na gola na 2:0!
74 min. – Lekki strzał Szymka z lewej nogi broni Kudła.

76 min. – Fantastyczny strzał z daleka broni Gostomski!
78 min. – Lech musi się obudzić, bo nieco siadł ze swoimi atakami.
84 min. – Przez zmarnowane sytuacje Zaura będziemy tu teraz drżeć zapewne do końca.
89 min. – Nie wiadomo co robi Lech od paru minut. Przykre.
89 min. – Fantastyczny strzał Keity broni Kudła! Świetny mecz tego zawodnika.
90+1 min. – Dobrze. Lech ma piłkę, a czas ucieka.
90+3 min. – KONIECCCCCCC!!!!!!!!!!!!

KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Bramki: 45.Linetty

Żółte kartki: S.Murawski, Akahoshi

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 27538

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka, Linetty – Kownacki, Hamalainen (85.Keita), Pawłowski (90+2.Ceesay) – Sadaev (65.Jevtić).

Rezerwowi: Kotorowski, Wilusz, Ceesay, Djoum, Keita, Jevtić. Holman.

MKS Pogoń: Kudła – Frączczak, Golla, S.Murawski (77.Listowski), Ricardo Nunes – Matras, Murawski – Walski (46.Kun), Akahoshi, Danielak (63.Wojtkowski) – Zwoliński.