TO DRUGI CIOS W LEGIĘ W CIĄGU MIESIĄCA! CHWAŁA WIELKIEGO LECHA WCIĄŻ NIE MA KOŃCA! – ponad 100 zdjęć i video (akt.)

superpucharW meczu o piłkarski Superpuchar Polski 2015, Lech Poznań wygrał w obecności ponad 40 tysięcy widzów z Legią Warszawa 3:1 (2:0). Mistrz Polski był dziś o dwie klasy lepszy od rywala, prowadził nawet 3:0, ale ostatecznie zdobył Superpuchar Polski po zwycięstwie 3:1. Kolejorz udowodnił więc swoją dominację w kraju, a teraz jego celem jest powrót do Europy po 5 latach przerwy.

18:45 – Witamy z Bułgarskiej! Witamy kibiców MISTRZA POLSKI! To pierwszy przedmeczowy raport NA ŻYWO! ze stadionu i od razu z meczu o SPP!

18:45 – Pierwsi kibice Legii wchodzą już na stadion. Oczywiście bluzgając na Lecha.

18:47 – Pierwsi kibice Lecha też już są. Jest jeszcze Boniek intensywnie dyskutujący na murawie.

18:48 – Na stadion dotarli właśnie piłkarze Lecha. Witamy mistrzów!

18:49 – Legia też już jest. Spore gwizdy na trybunach i nie tylko.

18:50 –

18:54 – Spacer na murawie obu ekip bardzo krótki. Trawa przynajmniej wizualnie na zdjęciu wyżej wygląda bardzo dobrze.

19:03 – Poniżej od kilkunastu minut składy. Lech optymalnie, ale jednak z Buriciem w bramce, Legia… trochę niespodzianka. Skład defensywny i dziwny skład linii pomocy.

19:05 – Dziś Lech może zostać rekordzistą SPP. Jeszcze żaden polski klub nie zdobył tego trofeum 5 razy.

19:09 – I wszystko jasne!

19:11 – Od rana dziś w Poznaniu chłodno i wietrzenie. W tej chwili jest około 15 stopni. W środku stadionu na szczęście nie wieje.

19:12 – Przypominamy, że za zdobycie SPP nie ma żadnych pieniędzy czy medali. Jest tylko patera dla zwycięzcy.

19:13 – Legia nie wykorzystała całej puli biletów. Gości będzie mniej więcej 1000. Przyjechali pociągiem specjalnym.

19:14 – Organizatorem tego meczu jest PZPN. Cały stadion jest więc obklejony reklamami SPP. Za ceremonię po meczu także odpowiada PZPN.

19:15 – Trybuny coraz mocniej się zapełniają. Najwięcej kiboli jest oczywiście w Kotle.

19:19 – Legia wywiesza pierwsze fany. Wywiesiła również w widocznym miejscu transparent „Uwolnić Maćka”.

19:22 – Godzina 19:22 – #MistrzJestJEDEN

19:24 – W razie remisu nie będzie dogrywki tylko od razu karne. Obaj trenerzy mogą dokonać po 5 zmian a nie jak zwykle. To ważne w kontekście meczu z FK Sarajevo.

19:25 – W Kotle są już wywieszane pierwsze fany.

19:28 – Bramkarze obu ekip już się rozgrzewają.

19:32 – Legia w czarnych strojach na rozgrzewce. Żałobne trochę.

19:33 – Są już także Mistrzowie.

19:34 – Kocioł pełny niemal w połowie, fany wywieszone. Czas niebawem poczuć jego MOC!

19:35 – Na uwagę zasługuje na pewno obecność Kędziory w pierwszym składzie. Dla niego to pierwszy mecz tego lata. Ostatnio trenował indywidualnie.

19:37 – Przebija się słońce nad stadionem. Raczej nie powinno padać w trakcie meczu.

19:40 – „Jeden jest Mistrz Polski” – miło słyszeć dziś 🙂

19:41 – „Gdzie Twoje berło”

19:43 – Do meczu trochę ponad 30 minut. Czuć już wielką atmosferę.

19:46 – Legia na razie na sektorze mocno porozrzucana i nie ma ochoty na śpiewy.

19:53 – Przypominamy, że Lech z Legią grał o SPP zaledwie raz. W 1990 jako mistrz wygrał z nią w Bydgoszczy 3:1, choć przegrywał 0:1.

19:54 – Kolejorz raz grał też o SPP w Poznaniu. W 2004 wygrał w karnych z Wisłą. Ostatni SPP także zdobył po karnych w meczu z Wisłą. Było to w 2009 roku w Lubinie.

19:55 – Kibiców powitał właśnie spiker i to jak 🙂 powitał wszystkich na Stadionie MISTRZA POLSKI! cały stadion nagrodził to brawami.

19:56 – Dobrze, że spikerem jest nasz spiker Grzegorz Surdyk. W końcu to mecz PZPN-u i jakby chcieli daliby swojego z Warszawy.

19:58 – Kocioł niemal pełen. Inne trybuny ze spokojem się zapełniają.

20:00 – Najpóźniej w przerwie meczu damy tu i na TT pierwsze fotki z trybun. Pełna fotorelacja dopiero w nocy.

20:03 – Spiker czyta skład Legii przy okrzyku „Mistrz, Mistrz Kolejorz!”

20:04 – Piła będzie dziś chodzić. Trawa kolejny raz jest już polewana.

20:06 – Jeszcze 10 minut i walczymy Superpuchar Polski!

20:08 – „Do nienawiści” w wykonaniu 40 tysięcy. To jest coś.

20:10 – Kto mistrzem jest – na dwa głosy z III trybuną.

20:13 – Oba zespoły już na murawie. Lech na niebiesko-biało, Legia na zielono.

20:15 – Zaczynamy walkę!

20:25 – Piękny widok

20:41 – Trybuny dzisiaj:

21:25 – Piro:

21:41 – Racowisko na filmie:

4 min. – Pierwsze minuty bardzo spokojne. Na razie nikt nie przejął inicjatywy.
5 min. – Niecelny strzał Robaka po wrzutce z lewej strony.
7 min. – Tym razem wrzutka z prawej strony i wybijają goście.
11 min. – GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
11 min. – Kędziora popisuje się kapitalnym uderzeniem z daleka!
12 min. – Legia bliska wyrównania. Nikt jednak nie zamknął akcji i podania z lewej strony.
15 min. – Legia się obudziła. Na pewno będzie jeszcze groźna.

16 min. – Burić wyłapał groźne dośrodkowanie z lewej strony.
17 min. – Lewczuk w ostatniej chwili zatrzymuje Robaka.
22 min. – Tempo gry nieco siadło. Lech przyczajony
29 min. – Nudne minuty meczu. Legia ma optyczną przewagę z której nic nie wynika.

33 min. – Mecz się zaostrza. Rzeźniczak tradycyjnie nie trzyma ciśnienia.
35 min. – GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
35 min. – Rzut rożny, zamieszanie pod bramką i Kamiński stojąc przy prawym słupku kompletnie niekryty z bliska pakuje piłkę do siatki!
41 min. – Legia po drugim ciosie stanęła. Lech kontroluje mecz.
44 min. – Złe podanie Linettego do Robaka, a to była fajna akcja.
45 min. – Do przerwy 2:0! Jeszcze jeden cios Lech mógłby wyprowadzić i zakończyć zabawę.

48 min. – Dobra akcja Thomalli, jednak bez strzału.
52 min. – Znów Thomalla. Tym razem minął Kuciaka, jednak jego uderzenie było za lekkie.
54 min. – Minimalnie niecelna główka Nikolicia po wolnym.
58 min. – Strzał Thomalli z ostrego kąta nad bramką.

66 min. – Kadar zatrzymuje wrzutkę z prawej strony.
67 min. – Thomalla do Kownackiego, a ten z bliska trafia w Kuciaka! To powinien być gol!
74 min. – Znów niewiele się dzieje.
75 min. – Sędzia nie ogarnia. Dwa rożne dla Legii z niczego.

79 min. – Linetty miał przed sobą tylko Kuciaka i nie trafił…
81 min. – W odpowiedzi Saganowski, ale dalszy komentarz zbędny…
85 min. – TRÓJECZKA !!! Linetty sam na sam i tym razem w końcu pada gol!
90+2 min. – Lewczuk ratuje ich przed pogromem po rożnym. 3:1 dla Lecha.
90+5 min. – KONIEC! SUPERPUCHAR JEST NASZ!

KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 3:1 (2:0)

Bramki: 11.Kędziora 35.Kamiński 85.Linetty – 90+2.Lewczuk

Żółte kartki: Douglas, Robak, Kadar – Rzeźniczak

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 40088

KKS Lech: Burić – Kędziora (65.Ceesay), Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Linetty – Kownacki (77.Dudka), Hamalainen (65.Jevtić), Pawłowski (46.Formella) – Robak (46.Thomalla).

Rezerwowi: Gostomski, Ceesay, Dudka, Tetteh, Formella, Jevtić, Thomalla.

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Pazdan (61.Furman), Jodłowiec – Guilherme (61.Żyro), Ryczkowski (46.Duda), Kucharczyk (69.Masłowski) – Nikolić (80.Saganowski).

Rezerwowi: Malarz, Bereszyński, Furman, Żyro, Duda, Masłowski, Saganowski.