Rach, ciach – rywal w piach

lm3W pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z FK Sarajevo 2:0 (1:0) i jest w świetnej sytuacji przed rewanżem. Kolejorz boleśnie wypunktował dziś rywala grając wyrachowany i niezwykle skuteczny futbol. Wydaje się, że w tej rywalizacji Mistrzom Polski nic już nie grozi.

2 min. – Dobry początek dla Lecha. Poznaniacy ładnie grają piłką.
5 min. – Pawłowski zagrał do Thomalli, jednak ten uderzył bardzo źle.
8 min. – Boisko opuścił kontuzjowany Linetty. Tymczasem minimalnie niecelny strzał oddaje Benko.
12 min. – Przebudziło się Sarajevo. Gra bardziej ofensywnie.
15 min. – Aj było blisko. Thomalla delikatnie trącił piłkę, która wylądowała w rękawicach bramkarza.

21 min. – Od paru minut nic się nie dzieje. Lech po zejściu Linettego stanął.
25 min. – Sporo niedokładności w obu ekipach. Lech gra bez zęba, za wolno zdecydowanie.
28 min. – Douglas dobrze interweniuje po wrzutce Puzigaćy. Byłoby groźnie.
31 min. – Co za pech! Hamalainen trafia w poprzeczkę, dobitka Kadara zablokowana, a Kownacki trafia w boczną siatkę. Tu powinien być gol!

32 min. – Kontra FK Sarajevo i świetnie strzał Velkoskiego broni Burić!
34 min. – Sarajevo przycisnęło. Lechici jakoś się bronią, ale muszą znów uspokoić grę.
35 min. – Teraz kontra Lecha i w ostatniej chwili gospodarzy wybiciem ratuje obrońca.
36 min. – Główka Kownackiego po rożnym tuż obok słupka.
40 min. – GOOOOL!!!!!!!!!!!!! W KOŃCU GOL NA WYJEŹDZIE !!! Trałka wrzuca z prawej strony, a piłkę z bliska głową po rękach bramkarza pakuje do siatki Hamalainen!
44 min. – Lech po tej bramce kontroluje sytuacje.
45 min. – Do przerwy 1:0. Wynik świetny, gra gorsza. Bardzo martwią dwie kontuzje. Szczególnie Linettego, bo wydaje się być groźna.

46 min. – Płaski strzał z daleka Duljevicia broni Burić.
49 min. – Dobrą wrzutkę Formelli z prawej strony wyłapał Ostraković.
55 min. – Lech nastawił się na kontrolę i kontry. To teraz gospodarze grają w piłkę.
56 min. – Niecelny strzał Duljevicia z daleka.

61 min. – Hebibović do Benki i ten z bliska trafia w Buricia.
62 min. – TAAAAAAAAAAAAAAAAAK !!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!! Wrzutka Douglasa z wolnego i piękny gol głową Thomalli!!!
67 min. – Strzał Puzigaćy z wolnego tuż obok słupka.
73 min. – FK Sarajevo nie odpuszcza. Lech musi cały czas zachować czujność i najlepiej dobić rywala.

79 min. – Groźne uderzenie Benko mija bramkę.
84 min. – Lech niestety mocno oddał inicjatywę. Ma co prawda kontrolę nad wydarzeniami, jednak mimo wszystko więcej powinien utrzymywać się przy piłce.
90 min. – Lech już postawił tylko na obronę.
90+4 min. – KONIEC! Wynik kapitalny! 2:0 do przodu!

FK Sarajevo – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 40.Hamalaienn 62.Thomalla

Żółte kartki: Barbarić, Duljević, Puzigaća – Formella, Kędziora, Jevtić

Sędzia: Paolo Valeri (Włochy)

Widzów: 18000

FK Sarajevo: Ostraković – Hebibović, Barbarić, Stepanov, Puzigaća – Cimirot, Radovac (79.Rustemović) – Duljević, Stojcev (66.Alispahić), Velkoski (73.Bekić) – Benko.

Rezerwowi: Plakalo, Protić, Berberović, Rustemović, Alispahić, Okić, Bekić.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Linetty (7.Dudka) – Kownacki (39.Formella), Hamalainen, Pawłowski (78.Jevtić) – Thomalla.

Rezerwowi: Gostomski, Ceesay, Dudka, Tetteh, Jevtić, Formella, Robak.