Falstart na inaugurację, zaszkodziły rotacje + 40 zdjęć

lechpogonW meczu 1. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań niespodziewanie przegrał u siebie z Pogonią Szczecin 1:2 (1:2) sprawiając spory zawód. Kolejorz wystąpił dziś w eksperymentalnym składzie, który zupełnie się nie sprawdził. Na dodatek „niebiesko-biali” żenująco zagrali w obronie prezentując gościom dwa gole.

19:05 –

19:09 – Witamy z Bułgarskiej! Na drugim w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś inauguracji ligi po mistrzowsku.

19:12 – Poniżej skład Lecha. Spora rotacja.

19:15 – Mocna rotacja dzisiaj. Także na ławce rezerwowych na której nie ma choćby Hamalainena czy Kędziory.

19:16 – Murawa wygląda bardzo dobrze:

19:18 – Pierwsze fany już są. Szybko dzisiaj.

19:19 – Pogoń z elementami do rozgrzewki porozkładała się po całej połowie boiska. Ciekawe.

19:21 – Pogoda dziś w Poznaniu upalna. Rzadko zdarzają się meczem w takiej aurze. Niestety frekwencja dziś za wysoka nie będzie. Trybuny na razie prawie puste.

19:25 – Poniżej skład Pogoni. Bez większych niespodzianek.

19:28 – Przy tych wynikach Lech musi wygrać dziś 3:0, by zostać samodzielnym liderem. Sportowo jak najbardziej możliwe mimo tej rotacji.

19:34 – Mimo, że puchary są teraz najważniejsze liczymy na udaną inaugurację, czyli na zwycięstwo. Od ostatniego powrotu do Ekstraklasy ekipa Kolejorza wygrała na inaugurację 8 razy. Rok temu 4:0 z Piastem.

19:38 – Dziś w Lechu debiutuje oficjalnie Abdul Aziz Tetteh. Ponadto dla Davida Holmana będzie to pierwszy mecz w lidze od pierwszej minuty, ale drugi w Ekstraklasie. Ostatnio w lidze grał w lutym i też przeciwko Pogoni, choć w Szczecinie.

19:41 – Kibiców Pogoni dziś nie będzie o czym już informowaliśmy wczoraj w zapowiedzi.

19:41 – Na dzień dobry byłych kolegów z Pogoni będzie mógł pogrążyć Marcin Robak, który zagra od początku, choć przeciwko stoperom, którzy do Szczecina trafili tego lata.

19:42 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce.

19:49 – Dostajemy sygnały, że piwo na stadionie kosztuje już 10 zł. No tak, gorąco, dlatego wiedzą, że ludzie i tak kupią. Chamówa.

19:50 – Lech już na rozgrzewce. Do inauguracji ligi coraz bliżej.

20:01 – Do inauguracji ligi niecałe 30 minut. Stadion? ehh pusty.

20:03 – Tak to wygląda na papierze:

20:05 – Kibiców powitał właśnie spiker podając przy okazji dwa dzisiejsze wyniki. Jakoś nie zrobiły wrażenia na kibicach.

20:07 – III trybuna wygląda żenująco. Kocioł niestety nie jest pełny na razie nawet w połowie.

20:15 – Ostatnio w maju Lech wygrał na Bułgarskiej z Pogonią pierwszy raz od 8 lat. Mamy nadzieję, że przełamał się na dobre.

20:21 – Obie drużyny już po rozgrzewce.

20:22 – Spiker czyta składy. Niedługo zaczynamy.

20:23 – Kocioł wygląda już lepiej. Inne trybuny słabo.

20:28 – W Kotle mocny doping od paru minut.

20:29 – Wychodzą! Lech zagra na niebiesko, Pogoń na biało.

20:29 – Najpóźniej w przerwie damy tu i na TT fotki trybun.

20:45 – Panorama:

20:50 – Trybuny:

3 min. – Początek meczu i już gorąco. Pogoń była bliska bramki po rzucie rożnym. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.
4 min. – Burić broni strzał z 25 metra w środek bramki.
7 min. – Lech na razie nerwowy i niedokładny.
11 min. – Słaby mecz od początku. Goście już leżą na murawie, a to dopiero początku sezonu.
13 min. – Niecelny, płaski strzał Robaka.
15 min. – Kamiński przyłożył nogę po rożnym. Niecelnie.

21 min. – Fatalne ustawienie obrony Lecha. Zwoliński przejął piłkę, pobiegł z nią przez sporą część boiska i zdobył gola. Fatalne ustawienie daje goście gościom prowadzenie.
24 min. – Gra Lecha bardzo słaba. Eksperymentalny skład zupełnie się nie sprawdza.
26 min. – Aha. Już 1:1. Jevtić dobrze wykańcza głową wrzutkę z prawej strony.
27 min. – Teraz uderzenie nogą Jevticia broni Kudła.

32 min. – Jak zwykle niecelny strzał Pawłowskiego z daleka. Co mecz jest to samo.
33 min. – Teraz Tetteh z dystansu i broni Kudła.
39 min. – Ceesay krył Kamińskiego przy golu dla Pogoni. Wstydliwa bramka. 1:2.
43 min. – Burić dobrze broni strzał Zwolińskiego z daleka.
45 min. – Słabo wygląda pogoń Lecha za wynikiem.
45 min. – Do przerwy piach i 1:2. Oba gole dla gości to prezenty obrońców, którzy dziś są na wakacjach.

46 min. – Dobra wrzutka Douglasa z wolnego, ale zamknięcie akcji z lewej strony złe.
52 min. – Lech postawił na tak pozycyjny. Pogoń cofnięta.
60 min. – Gra Lecha usypia. Pogoń umiejętnie gra i nie zanosi się na zmianę wyniku.

67 min. – Nic dosłownie się nie dzieje. Lech gra jeszcze gorzej i jeszcze wolniej niż w pierwszej połowie. 4-4-2 nie działa. Lech gra tak po raz pierwszy, więc nie ma właściwie co się dziwić.
70 min. – Kolejna głupia strata Jevticia powoduje kontrę dla Pogoni.
75 min. – Ten mecz to na razie strata czasu. Nic więcej.

77 min. – Thomalla dostał z piłki pod samą bramką. Słabo.
78 min. – Niecelny strzał Ceesaya z daleka z lewej nogi.
79 min. – Teraz była dobra akcja Lecha, którą sędzia przerwał. Nie wiadomo dlaczego.
81 min. – Stałe fragmenty Douglasowi absolutnie dziś nie wychodzą.
84 min. – Nikt nie ma dziś dnia.
89 min. – Sędzia dziś gwiżdże co chce. Jest równie słaby jak mecz.
90+3 min. – Dobra, sędzia mógłby to już skończyć.
90+5 min. – Kudła sparował bombę Kamyka nd poprzeczkę.
90+5 min. – Dobra, koniec. Wstyd na inaugurację.

KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 1:2 (1:2)

Bramki: 26.Jevtić – 21.Zwolinski 39.Lewandowski

Żółte kartki: Holman, Jevtić – Matras

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 15131

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Tetteh (46.Formella) – Pawłowski, Holman (46.Thomalla), Jevtić – Robak.

Rezerwowi: Gostomski, Dudka, Wilusz, Zulciak, Lovrencsics, Formella, Thomalla.

MKS Pogoń: Kudła – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Ricardo Nunes – Matras, Murawski – Danielak (80.Murayama), Akahoshi (18.Małecki), Lewandowski (63.Przybecki) – Zwoliński.

Rezerwowi: Słowik, Murawski, Obst, Rudol, Murayama, Przybecki, Małecki.