Mistrz gra do końca! + 36 zdjęć z meczu

lechlechiaW meczu 2. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 2:1 (1:0). Po bardzo wyrównanym spotkaniu w którym sędzia robił wszystko, by uprzykrzyć życie Kolejorzowi ekipa Mistrzów Polski zwyciężyła dzięki bramce Marcina Robaka już w doliczonym czasie gry. Wielkopolanie pokazali, że potrafią grać do końca i do boju z FC Basel przystąpią w bardzo dobrych humorach.

18:27 –

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś wygranej po zeszłotygodniowym falstarcie.

19:05 – Nasi już są:

19:06 – Lechia również dotarła już na stadion i spaceruje po murawie:

19:07 – Na razie nie czuć w atmosfery przedmeczowej. W mieście pustki. Na stadionie są już jednak pierwsi kibice.

19:13 – Dziś Lech dowie się z kim zagra w 1/16 PP. Na razie w boju Rodło – Olimpia jest dogrywka.

19:14 – O 20:00 też FC Basel zagra na wyjeździe z Grasshoppersem. Oczywiście o tych wynikach poinformujemy na TT.

19:15 – Bardzo niepewna pogoda dziś w Poznaniu. Jest ciepło, ale w każdej chwili może popadać.

19:20 – Skład Lecha poniżej. Nie ma rotacji, gramy na serio i TYLKO o zwycięstwo!

19:26 – Poniżej także skład Lechii. Jest kilka zmian.

19:28 – Rodło – Olimpia 2:4 (po dogrywce). W 1/16 PP mecz Olimpia – Lech we wtorek, 11 sierpnia.

19:29 – FC Basel rozpocznie mecz z Grasshoppersem tylko z 2 Szwajcarami w składzie…

19:32 – Co do składu Lecha. Barry jest mocno eksploatowany. Oby to się tylko źle nie skończyło, bo jego lewa noga w środę może być kluczowa. Ciekawi jesteśmy natomiast występu Robaka na szpicy.

19:34 – Fany w Kotle zostały dziś szybko rozwieszone. Na dole z boku jest fana Arki.

19:40 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce.

19:41 – Ogólnie czas, by Lech wygrał mecz w lidze, bo mu czołówka odjedzie. Korona utrzyma lidera, ponieważ znów niespodziewanie prowadzi na wyjeździe z Zagłębiem.

19:42 – Może się zdarzyć tak, że 8 sierpnia będzie mecz Mistrza z sensacyjnym liderem 🙂

19:44 – Kibiców powitał właśnie spiker. Dziś na spokojnie i tradycyjnie.

19:45 – Kibiców gości dziś zabraknie ze względu na zakaz.

19:45 – Lech ma na swoim koncie 9 z rzędu wygranych z Lechią u siebie. W ubiegłym sezonie zwyciężył we wszystkich 3 spotkaniach. Ostatni raz przegrał z Lechią u siebie w 1966 roku, a w Ekstraklasie w 1962.

19:50 – Kolejorz już na rozgrzewce.

20:01 – Niecałe 30 minut do meczu. Na stadionie na razie pustki. Przewidywana frekwencja dziś to tylko 12 tysięcy. To efekt drogich biletów.

20:03 – W tej chwili pogoda do gry idealna. Wiele wskazuje na brak opadów w czasie meczu. Nic tylko wygrać!

20:19 – Obie ekipy są już po rozgrzewce.

20:20 – Zdjęcia trybun damy tu i na TT najpóźniej w przerwie.

20:20 – Słabo na razie wyglądają trybuny, ale w Kotle aż takiej tragedii nie będzie.

20:26 – Smutno wygląda stadion. Przynajmniej jest pewność, że za 4 dni będzie o 180 stopni inaczej.

20:28 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech zagra na niebiesko-biało, Lechia na biało-zielono.

20:35 – Są najwierniejsi!

20:26 – Trybuny dzisiaj:

21:20 – Na murawie w przerwie pojawili się wicemistrzowie Polski Juniorów Starszych i Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych #MistrzJestJEDEN

21:40 – „Takie ceny ustalacie, że kibiców zniechęcacie” – Z Kotła po zaprezentowaniu frekwencji.

02:41 – Dobranoc 🙂

4 min. – Na razie bez sytuacji. Obie drużyny próbują przejąć inicjatywę.
7 min. – Świetne podanie ze środka na lewą stronę pola karnego do Robaka. Ten uderza, jednak bramkarz jakoś broni ten strzał.
12 min. – Niecelny strzał Makuszewskiego, ale uderzenie było groźne.
15 min. – Na razie bardzo spokojne tempo. Nikt nie przeważa.

19 min. – Gol! Ależ strzał Hamalainena! Goście źle wyprowadzili piłkę, przejął ją Fin i fantastyczną bombą z daleka zdobył gola. Piłka wcześniej odbiła się jeszcze od słupka! 1:0!
20 min. – Kolejna strata Lechii. Niestety Darko też stracił piłkę na 20 metrze.
25 min. – Lechia przejęła kontrolę po bramce. Kolejorz przyczajony. Teraz może grać z kontry.

31 min. – Bardzo ekonomiczna gra Lecha. Lechii też tyle, że przegrywa.
33 min. – Sędzia meczu nie ogarnia. Trzeba jednak pamiętać, że to nie puchary.
37 min. – Pawłowski zepsuł dobrą akcję złym podaniem.
38 min. – Powinno być 2:0. Kędziora do Robaka, a ten z pierwszej piłki trafia prosto w bramkarza.
42 min. – Wolny dla gości i główka tuż nad bramką. Gdyby piłka leciała w bramkę Burić nie miałby żadnych szans.
45 min. – Do przerwy 1:0. Mecz nie zachwyca, ale wynik dobry. Niestety niebezpieczny. Musimy jak najszybciej strzelić na 2:0.

47 min. – Lekki strzał Jevticia z daleka łapie Marić.
48 nim. – Pawłowski psuje kontrę złym zagraniem do Robaka.
52 min. – Mocna bomba lechisty tuż nad poprzeczką.
55 min. – Bardzo niebezpieczna akcja Lechii po której nikt nie oddał jednak strzału.
56 min. – Robak padł w polu karnym. Sędzia widzi przewinienia tylko w jedną stronę.

63 min. – Teraz w polu karnym padł Szymek. Sędzia oczywiście nic nie widział. Po chwili zauważył jednak faul na lechiście.
65 min. – Kontra Lecha zepsuta przez Hamalainena. Szkoda.
68 min. – Znów niebezpiecznie po wolnym. Burić interweniował za późno.
70 min. – Teraz Jasiu musiał wyciągnąć się jeszcze mocniej po bardzo niebezpiecznym strzale z daleka.
72 min. – Strzał z daleka Douglasa łapie Marić.
75 min. – 1:1 po rzucie rożnym. Gracz gości był kompletnie niekryty.

76 min. – Zła główka Robaka z bliska. To pokazuje, że do formy mu daleko.
78 min. – Bombę Gergo broni bramkarz.
81 min. – Na razie zanosi się na kolejną stratę punktów.
83 min. – Katastrofalny strzał Douglasa z prawej nogi.
87 min. – Do straty punktów coraz bliżej. Sędzia na dodatek nie ogarnia.
90+2 min. – GOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:1!
90+2 min. – Koronkowa akcja Lecha zakończyła się golem Robaka. Snajper Lecha z bliska wykończył akcję na spokoju.
90+5 min. – Koniec! Ha, Piękna końcówka, piękny wieczór.

KKS Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Bramki: 19.Hamalainen 90+2.Robak – 75.Janicki

Żółte kartki: Dudka, Lovrencsics – Łukasik, Kuświk

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 13821

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kadar, Kamiński, Douglas – Trałka, Dudka – Pawłowski (69.Formella), Hamalainen (74.Thomalla), Jevtić (61.Lovrencsics) – Robak.

Rezerwowi: Gostomski, Ceesay, Wilusz, Tetteh, Lovrencsics, Formella, Thomalla.

Lechia: Marić – Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Warzywniak – Łukasik, Borysiuk – Makuszewski (67.Mak), Mila (60.Bruno Nazario), Wiśniewski (46.Kuświk) – Buksa.

Rezerwowi: Budziłek, Stolarski, Dźwigała, Vranjes, Bruno Nazario, Mak, Kuświk.