Weźcie się do roboty, bo w lidze będziecie mieć wkrótce coroczne jesienne kłopoty

lechwislaW meczu 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:2 (0:1). Kolejorz zagrał dziś słabo w obronie i bardzo nieskutecznie z przodu. Mistrzowie Polski kolejny raz popełnili w defensywie proste błędy prezentując „Białej Gwieździe” dwa gole, a sami nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie broniącego byłego lechity, Radosława Cierzniaka. Jest to już druga porażka Lecha Poznań w trzecim ligowym pojedynku.

1 min. – Pierwsza minuta i już ciekawa akcja. Hama do Gergo, jednak Węgra zatrzymuje Guerrier.
3 min. – W odpowiedzi Wisła. Dośrodkowanie z prawej strony blokuje Douglas.
7 min. – Co za błąd! Brożek zgrywa piłkę do Boguskiego, a Kadar zamiast ją wybić strzela samobója. 1:0 dla Wisły.
10 min. – Kolejna idiotyczna nonszalancja obrońców. Piłkę przejmuje Wisła, jednak futbolówkę ostatecznie wyjściem wyłuskał Burić.

15 min. – Kolejna akcja Wisły. Guerrier źle przyłożył nogę po wstrzeleniu piłki przez Crivellaro.
17 min. – Strzał Gergo broni Cierzniak. Wreszcie się przebudzili.
18 min. – Kontra Wisły po stracie Trałki w środku pola. Brożek uderzył z ostrego kąta, ale jego strzał zablokował świetnie wracający Linetty.
20 min. – Kamiński celnie strzela nogą po wrzutce Barrego z rożnego.
24 min. – Strzał Hamalainena z pierwszej piłki łapie Cierzniak. Za słabe są te uderzenia.
26 min. – Kolejna zepsuta sytuacja przez Thomallę. Nie było ani strzału ani podania.

31 min. – Trzy stałe fragmenty dla Lecha bez żadnego zagrożenia.
36 min. – Bardzo szybki i wyrównany mecz na razie. Jeden błąd Kadara ustawił jednak spotkanie.
45 min. – Po mało ciekawym trzecim kwadransie meczu do przerwy 0:1. Przeciętna gra Lecha i fatalna w skutkach interwencja Kadara. Trudno będzie to odrobić.

47 min. – Lech ostro od początku. Groźny rzut wolny Douglasa minął bramkę.
49 min. – Jevtić ładnie rozprowadził futbolówkę. Niestety akcję źle wykończył Gery.
50 min. – Kolejny błąd w środku. Strata i niecelny strzał Crivellaro, ale było groźnie.
55 min. – Ależ piłka ze środka! Hamalainen uderzył w długi róg, jednak świetnie wyciągnął się Cierzniak.
56 min. – Teraz z powietrza Linetty i znów Cierzniak!
57 min. – Tym razem próbuje Douglas i co? i Cierzniak!
60 min. – Teraz popykał Boguski z Guerrierem, który ośmieszył Ceesaya. Nie ma gola.

66 min. – Tempo gry znów siadło. Jest za to sporo fauli.
70 min. – Dobra wrzutka Douglasa. Hamalainen fatalnie chybił stojąc tuż przed bramką.
74 min. – Lech bije głową w mur. Na dodatek nadziewa się na kontry.

79 min. – Główka Hamalainena i kapitalna interwencja Cierzniaka! Ma dziś dzień konia!
84 min. – Wisła umiejętnie się broni. Rozgrywa dziś bardzo dobry mecz, a przy tym jej bramkarz jest świetnie dysponowany.
87 min. – Stałe fragmenty Lecha dziś kompletnie bez żadnego efektu.
90+3 min. – Zablokowany strzał Jevticia.
90+4 min. – Kontra Wisły, Boguski sam na sam z Buriciem i jest 2:0. Po meczu.

TS Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 7 i 90+4.Boguski

Żółte kartki: Boguski – Jevtić, Trałka

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 13623

TS Wisła: Cierzniak – Jović, Głowacki, Guzmics, Burliga – Uryga, Mączyński – Boguski, Crivellaro (76.Popović), Guerrier – Brożek (76.Jankowski).

Rezerwowi: Zając, Kujawa, Żemło, Kuczak, Popović, Cywka, Jankowski.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Linetty (65.Robak) – Lovrencsics (72.Formella), Hamalainen, Pawłowski – Thomalla (46.Jevtić).

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Dudka, Tetteh, Formella, Jevtić, Robak.