Klub surowo ukarany za fanę w Sarajevie

klimczakDziś po godzinie 14:45 w siedzibie klubu odbył się specjalny briefing prasowy z udziałem prezesa Mistrza Polski, Karola Klimczaka. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformowano o organizacji IV rundy eliminacyjnej europejskich pucharów.


Karol Klimczak (prezes Lecha):”W nocy z piątku na sobotę UEFA po naszym meczu w Sarajevie przysłała decyzję dotyczącą napisu na transparencie rozwieszonym przez 2, 3 kibiców. UEFA nałożyła karę 50 tys. Euro i zamknęła stadion na jeden mecz w rozgrywkach UEFA. Głupota i nieodpowiedzialność 2 lub 3 osób nie mogą powodować zamkniętego stadionu dla 30 tysięcy ludzi. Od decyzji UEFA będziemy się odwoływać.”

„Jak ktoś ma jakieś przekonania niech wywiesi sobie transparent w domu i może się do niego modlić. Klub dostaje teraz przez takie coś po głowie. Zgadzamy się z UEFA, ale nie może tak być, że jakieś 2 lub 3 osoby powodują zamknięcie stadionu dla 30 tysięcy ludzi. Wszyscy wiemy jak się gra na Bułgarskiej. To najważniejszy mecz w tym roku, o fazę grupową, a kibiców nie będzie mogło być z nami.”

„Musimy uzyskać uzasadnienie. Wystąpiliśmy o nie w godzinach porannych. Po incydencie w meczu z Żalgirisem wprowadziliśmy działania, aby takich transparentów nie było. Na wyjazdach są jednak inne procedury. My jako KKS Lech Poznań zidentyfikujemy te osoby i ukażemy je zakazem stadionowym.”

”Delegat UEFA prawdopodobnie w ogóle tego nie widział. Transparent był w fosie na dole i my też go nie widzieliśmy. Fare złożyło jednak doniesienie do UEFA na transparent o takiej treści. Są to dla nas ogromne straty finansowe w wysokości 1,2 mln zł przez 2 lub 3 osoby. To mnie po prostu wku*wia. My chcemy grać z kibicami. Być może poprosimy UEFA o zwiększanie kary finansowej i o zamknięcie tylko jednej trybuny.”

Transparent, który nie spodobał się UEFA: „Legion Piła – krew naszej rasy”

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
komentarzy 321

 1. kibol z IV napisał(a):

  Coś do jasnowidzów przepowiadających scenariusz jutrzejszego meczu. Może warto udac się do Bazylei i poprowadzić normalny doping :):). Każdy ekspert będzie mile widziany a zapewne i na dyskusje o karze , racach i UEFA znajdzie się chwilka czasu. Może warto pokazać swoją MOC :) na niwie kibicowskiej.

 2. truskawa napisał(a):

  Nie udzielałem się tu, przeczytałem kilka postów wczoraj i nie wchodziłem. Zbierało mi się na torsje – tak zwyczajnie, nie miałem ochoty na czytanie idiotyzmów.
  Widzę że na stronie KIBICÓW nagle zaczęli sie udzielać ludzie których nigdy tu nie widziałem. Powyłaziliście ze swoich brudnych skłotów i zjawiliście się tu. Umoralniacie nas KIBICÓW, Wy tylko a macie zadrę ze względu na zdarzenia po świętowaniu MP2015? Do tej pory stawałem czasami po waszej stronie.A teraz idźcie sobie do tych waszych brudnych nor, bo i tak nikogo tu nie przekonacie. FARE, UEFA, NIGDY WIĘCEJ = MAFIA

 3. stivnyhooy napisał(a):

  Sorry ale jakiekolwiek usprawiedliwianie decyzji o zamknięciu stadionu jest kpiną ze zdrowego rozsądku.

  Żadna poważna organizacja nie karze nikogo na podstawie domysłów i własnych interpretacji jakiegoś tekstu. Wychodzi na to, że UEFA jest niepoważną organizacją, która swoim regulaminem i wybiórczym traktowaniem incydentów stadionowych powoduje spore straty finansowe dla klubów nie mających żadnych możliwości wyeliminowania problemu który widzi UEFA. Na przykład, w jaki sposób zapobiegniesz temu, że jakiś kretyn wrzuci banana na boisko? W jaki sposób kara zamknięcia stadionu sprawi, że za tydzień jakiś pajac nie wrzuci znowu banana na boisko? Jaka pewność, że ten człowiek jest kibicem Lecha a nie kibicem innej drużyny?

  Rasizm należy tępić, ale obecnie przez poprawność polityczną pod rasizm podchodzi wszystko. Poważne i złe zjawisko jakim jest rasizm zostaje sprowadzone do poziomu kabaretu takimi decyzjami. Doszliśmy do takiego absurdu, że nie można wypowiedzieć słowa „murzyn”, bo od razu nadwrażliwcy podejrzliwie na ciebie patrzą.

  Osoby które na tym forum bronią decyzji o zamknięciu stadionu robią to z powodów czysto ideologicznych. Normalny człowiek mający w pupie wojenki ideologiczne i poprawność polityczną zauważy absurd tej kary, bo zarówno sama kara jak i jej wysokość jest idiotyzmem. Klub nie ma możliwości wpływania na to co człowiek wnosi na trybuny, co z tym zrobi, jakie okrzyki wznosi czy jakie koszulki ma na sobie.
  Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest typowe dla ideologii którą UEFA toleruje na trybunach – stąd taka kara – ale żaden mądry człowiek nie powinien jej bronić.

 4. omega napisał(a):

  A może ktoś bliżej przyjrzy się samej NW. Jak jest finansowana i jak można ją z tych środków rozliczyć. Nie wierzę ,że wszystko tam jest ok.

 5. Soku napisał(a):

  Stosując podobny taryfikator, za gest Korwina („… ein Reich, ein Volk, ein Ticket!”) powinno się zamknąć na jedno posiedzenie cały Parlament Europejski.

 6. Bonek napisał(a):

  W 2013 roku na łamach portalu NaTemat.pl, były dziennikarz Polska The Times oraz telewizji Orange Sport Antoni Bohdanowicz opublikował artykuł opisujący rzekomo niejasne źródła finansowania stowarzyszenia, nierzetelność kierowanych do UEFA donosów oraz sugerujący finansowe pobudki działań podejmowanych przez Stowarzyszenie (w tym rzekome próby wymuszeń kierowane przez Stowarzyszenie wobec polskich klubów). Autor wskazywał przy tym szkody finansowe ponoszone przez polskie kluby na skutek donosów do UEFA tworzonych na podstawie materiałów zebranych w sposób wybiórczy i niepełny. Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” mimo licznych próśb redakcji nie dostarczyło żadnych informacji na temat źródeł finansowania. Do tego próbowali wymusić na redakcji zablokowanie artykułu. Dopiero po publikacji tekstu stowarzyszenie przekazało redakcji NaTemat.pl sprostowanie oraz zapowiedziało wejście na drogę prawną w związku z publikacją nieprawdziwych informacji[12]. Redakcja NaTemat.pl wycofała się z nieudokumentowanych oskarżeń

 7. KKs7 napisał(a):

  a może uefa wymyśliła ten problem, żeby rudzielec, przyjacie miszaela go rozwiązał, wiem daleko idące domysły, ale za co oni Nas ukarali? to niemieckie kluby do wrzesnia, albo maja 2045 roku nie powinny uczestniczyć w rozgrywkach (chuj)uefa,

 8. Mary napisał(a):

  Na temat kary już chyba wszystko powiedziano. Ja tylko poproszę panów Mostowicza i wagona, żeby odpieprzyli się od Polski i Poznania. Mówcie w swoim imieniu i o sobie, a nie o Polakach czy Poznaniakach. I proponuję jeszcze się douczyć, bo jak ktoś nie rozróżnia prawicy od lewicy, to niech głosu nie zabiera.
  Wszystkie argumenty na korzyść UEFA zostały Wam dziś wytracone z rąk po jej decyzji w sprawie ukarania Śląska Wrocław. UEFA nie ściga rasizmu, tylko ściąga kasę od maluczkich według swojego kaprysu by utrzymywać takie coś jak Nigdy Więcej.

 9. kjjk napisał(a):

  Trzeba dojebać uefie prawdą w ryj, tak by dotarło do kibiców w europie

 10. seniorka napisał(a):

  kjjk
  A może coś bliżej? – jak chcesz objawić tą prawdę?

 11. seniorka napisał(a):

  * w jaki sposób

 12. tomasz1973 napisał(a):

  Mary
  A Śląsk znowu za co ukarali?

 13. Soku napisał(a):

  Sklecone na szybko. Jeśli ktoś chce sobie zrobić okazjonalną koszulkę z nadrukiem, może sobie pomajstrować przy wzorze:

  http://i.imgur.com/NOS3cQi.jpg
  :-)

 14. leftt napisał(a):

  Czy istnieje jakaś konkretna procedura złożenia donosu do UEFA? Czy jest jakaś konkretna grupa organizacji, która może to zrobić? Bo mi się miarka przebrała i chciałbym donieść na Omonię.

 15. wienio napisał(a):

  przekaz uefy jest jasny – biedne polaczki, nie przeszkadzajcie w zabawie bogatym. nie pchajcie sie na salony bo i tak was zniszczymy. w

 16. pawelc83 napisał(a):

  @tomasz1973
  Za flagę Brzegu (herbu miasta), że niby symbol nazistowski,celtycki krzyż itp.

 17. Anfil napisał(a):

  Ze Śląskiem to juz petarda Europa schodzi na psy !!

 18. kibol z IV napisał(a):

  @pawelc83 – z tym Brzegiem to jest totalna kompromitacja i ukazanie schematów którymi kieruje się UEFA. Ten przykład może być tylko zobrazowaniem dla wielu „kibiców Lecha” trzymających stronę UEFA, jak interesują się tym co dostają od konfidentów lub swych obserwatorów. Jestem ciekaw i tu powtórzę swą myśl co by zrobili gdyby kibice Polonii Warszawa wywiesili fane z napisem Czarne Koszule :)

 19. hipi napisał(a):

  Z wielką uwagą śledzę to co ostatnio dzieje się w związku z tą całą sytuacją i muszę przyznać, że jestem zaniepokojony wpływem jaki to wywarło na mnie. Do tej pory byłem absolutnie tolerancyjny, nie raziły mnie zachowania i poglądy innych, o ile nie zmuszano mnie abym je podzielał. Teraz bliżej mi do poglądów skrajnie nacjonalistycznych. Chciałbym żeby te wszystkie dziwne grupy zajęły swój kawałek świata możliwie najdalej od Polski. Kiedyś po burzy zachwycałem się tęczą, a teraz szukam zapalniczki żeby puścić ją z dymem.
  A tak z przymrużeniem oka.
  Skoro liczba 18 kojarzona jest z adolfem h. (celowo z małej litery), to dzięki stwórcy, że Jevtić zmienił w tym sezonie numer na 10, bo uefa zawiesiłaby go dożywotnio za szerzenie narodowego socjalizmu.
  A taki Djoum grający z 88 ? Byłby pierwszym czarnym nazistą prześladowanym rasowo w Poznaniu.
  No za to to uefa unieważniła by wstecz wszystkie mecze rozegrane na naszym stadionie podczas euro 2012 i nakazała ich powtórzenie, na przykład na niezwykle tolerancyjnych boiskach europy południowej.
  „O tempora, o mores”

 20. ole napisał(a):

  @hipi ja mam podobnie… wszystkie te unijno/lewackie nakazy raczej przyniosły skutek odwrotny.

 21. Al napisał(a):

  UEFA zamyka stadiony sypie ogromne kary to jest niezaprzeczalny fakt . Trzeba się do tych zasad dostosować a ten kto jest niereformowalny niech siedzi w domu bo bardzo bardzo szkodzi.

 22. ole napisał(a):

  @Al tyle tylko, ze zasady maja „podwójna moralność”, a to już jest nie fair.

 23. pawelc83 napisał(a):

  @kibol z IV
  no i chwała że Czarni Słupsk nie mają już sekcji piłkarskiej, bo gdyby jakimś cudem zagrali w pucharach to dopiero mielibyśmy prze**bane.
  Parodia coraz większa. Chce się rzygać i jednocześnie płakać….. Ku**wa…

 24. Al napisał(a):

  @ole Nasz punkt widzenia niczego nie zmienia . Możemy zaakceptować ich moralność lub całkowicie wykluczyć się z Europejskich rozgrywek .

 25. 123 napisał(a):

  jedyną opcją, która przemówi do tych kretynow z uefa jest klamanie im w zywe oczy i udawanie głupiego. Trzeba tak jak oni twardo obstawac przy swoim… To są ćwierćinteligenci i pisanie do nic ze przepraszamy ale nie chcielismy tylko bardziej ich rozsierdzi do zwiekszenia kary. Najlepiej powiedzic im ze nie mamy pojecia o co im chodzi, ze to klamstwa i bajdurzenia, ze zadnej flagi nie bylo a ta co byla to nie nasza itp. Mysle ze osoby meiszkajace na co dzien za granica wiedza jak z takimi rozmawiac zeby cos osiagnac. Zalatwianie ,,po polsku,, nic nie da. Ja za granica nie korzylem sie przed zadnym Niemcem czy Holendrem, przeciwnie bylem arogancki gdy ktos mnie chcial oczernic, potrafilem zdrowo przygadac wyzywajac od idiotow. Pomagalo i nikt mi nie bruzdzil. Z Baldy-manem z uefy trzeba podobnie, moze zagrozic mu ze jak będzie nas tak traktowal to nie dostanie masci na porost wlosow?

 26. Soku napisał(a):

  Bardziej by ich zabolało IMO kolportowanie koszulek typu (na przykład) „UEFA – Unchaste Evil Financial Agency” („Brudna i zła agentura finansowa”) czy np. masowy bojkot (to niestety raczej nie do zrobienia, ale każdy może dołożyć coś od siebie i rozkręcać akcję) ich sponsorów (Adidas, Carlsberg, Coca-Cola, Continental, Hyundai–Kia, McDonald’s, czy Crédit Agricole).

  Można też próbować „naginać” przeglądarki przez skojarzenia „UEFA -> corruption”, jak niegdyś słynna „siedziba szatana”.

  Ciekawi mnie bardzo, czy w Śląsku doczekają się chociaż przeprosin Rady Starców za ten cały burdel z grzywną za herb miasta (Brzeg). Bo to już jest naprawdę parodia.

 27. ole napisał(a):

  @Al nie masz racji, patologii nie można lekceważyć. Nie ważne czy to są ich rozgrywki i ich zasady. Oni maja taki sam obowiązek szanować nasz zasady jak my ich. Konieczne jest działanie na szeroka skale od Rządu przez PZPN a na nas kibolach kończąc. Prawda historyczna musi być przez nas pilnowana. Mamy popaprana historie w dużej mierze nie z naszej winy i jeśli komuna u nas jest traktowana na równi z faszyzmem to ta jebana UEFA musi to uszanować tak samo jak my jej poronione zasady. I wtedy dopiero mogą nas karać. W innym przypadku jest to kurestwo.

 28. ole napisał(a):

  @Soku ja proponuje koszulki WHITE POWER MILK

 29. ole napisał(a):

  Należy robi oddolnie takie akcje aby się tym debilom wszystko do końca popierdolilo. Zrobić z nich totalnych przygłupów.

 30. Soku napisał(a):

  @ole.
  :D

  „The only way, Milky Way”?

 31. Pozlin napisał(a):

  Uważam że kara nałożona przez UEFA to bezdyskusyjne przegięcie, natomiast biorąc udział w rozgrywkach UEFA musimy dostosować się do ich reguł gry.
  Wszyscy chcemy aby nasz Lech rozwijał się i grał corocznie w rozgrywkach UEFA, innej alternatywy nie ma!
  I nie ma co tu wielce obrażać się na UEFA czy wymyślać akcji bojkotu rozgrywek czy jakiś innych akcji które i tak nic dobrego dla klubu nie przyniosą i nie mają większego sensu.
  Trzeba dostosować się do znanych reguł i zająć się normalny dopingiem (bez rac i pseudo rasistowskich haseł).
  Jeśli ktoś uważa inaczej niestety ale działa na szkodę swojego klubu.

 32. Mary napisał(a):

  Hmm…, A może należało by złożyć powiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Nigdy Więcej, która rozpropagowała w Polsce nikomu nieznany neofaszystowski zespół rockowy?
  I dyskwalifikacja dla Thomalli. Niemiec z 18? Skandal.
  kibol z IV nie nadajesz się na kapusia :) Czarne koszule są jak najbardziej ok, gorzej gdyby były białe.
  @pozlin Do jakich reguł? Powiedz mi co mogę a co nie na meczu UEFA. Mogę być na biało? Mogę mieć koszulkę z herbem Poznania? Bo jak się okazuje ci z Brzegu nie mogą. Może my też.

 33. kibol z IV napisał(a):

  @Mary – Thomala to pikuś. Zauważ z jakim nr grał w Lechu – Djoum :) :):). Specjalnie go dostał.
  Powiadomić UEFA ! :). Całe szczęście że nigdy więcej :) go już nie założy, ale co na to Nigdy Więcej ?
  Wiara może więcej takich absurdalnych i karykaturalnych przykładów , posmiejejmy się z NW i damy im kolejne „merytoryczne” przykłady ich „racji”.

 34. seniorka napisał(a):

  kibol z IV
  Jeszcze niedawno fatygowałeś się i grzebałeś w newsach sprzed lat, aby znaleźć „coś” na Tomasza 1973. Jak to wytłumaczysz?

 35. Mary napisał(a):

  Oj, kibol, kibol… Nie załapałeś zasady. Djumowi wolno, bo czarny a Thomalli nie bo biały. zwyzywanie Djuma to rasizm ale już np. Małeckiego można. Biało-czerwony to faszyzm, tęczowy jest prawidłowy. Tak teraz ten świat ma być urządzony. I żeby było jasne – nie stanę pod sztandarem Legionu, napisałam już to w pierwszym komentarzu. Ale nie będę też popierać propagowania „jedynie słusznej poprawności” z której polityczne cwaniaki czerpią kasę na swoje zbytkowe życie.

 36. kibol z IV napisał(a):

  @Mary – Załapałem , załapałem :). Ale nie wiem czy Ty do końca załapałaś z czarnymi koszulami ( bez urazy). Brnąc dalej” Lech to są Pany , niebiesko białe szatany” Co myślisz o tym ;). Można to zawołanie podciągnąć pod coś nieodpowiedniego , można to spiewać ? Za chwilę okaże się iż cały kibicowski repertuar( fany , przyśpiewki , szaliki , koszulki itd.) nadaje się tylko i wyłącznie do osądu i kary od uefa , a publika poznańska to jedno wielkie skupisko faszystów , neonazistów , satanistów i c..j wie jeszcze jakich sekciarzy , ksenofobów i degeneratów.

 37. kibol z IV napisał(a):

  @seniorka – Nie widzę powodu aby się Tobie tłumaczyć , ani tym bardziej dyskutować z Tobą. Myślę że on wie , Ty nie musisz.

 38. Mary napisał(a):

  Kibol z IV Przecież to już dawno wiadomo, że stadiony w Polsce to skupiska degeneratów. Teraz trzeba tylko do tego przekonać te niedobitki niedowiarków co im kibole jeszcze nie przeszkadzają ;) Swoją drogą, przeczytałam jakąś kretyńską propozycję, żeby Kebba uczestniczył w propagandówce antyrasistowskiej dla oczyszczenia atmosfery… Nosz kurde, to jest dopiero rasizm. Ja faszystowski kibol nigdy nie zwracałam uwagi na to, że on czarny. Ci z Nigdy Więcej widzą w nim widocznie tylko małpę do pokazywania a nie człowieka.

 39. kibol z IV napisał(a):

  @Mary – tej to Ty też faszysta ? Ja mam zdjęcie z Mańkiem i nie ze względu na kolor skóry , ale dlatego iż go szanuję . A pamiętasz do kogo mnie tu porównywał pewien jegomość :).

 40. Brynkot aka tolep napisał(a):

  to co PZPN wysmażył do UEFA… tu Boniek pokazał że ma jaja z mosiądzu. Na łączy nas piłka jest oświadczenie.