Znów Olimpia po 3 latach

ppPojutrze o 18:00 w sporym upale Lech Poznań powalczy na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Kolejorz zagra w tym spotkaniu zmiennikami co już zapowiedział Maciej Skorża, dlatego kompromitacja wisi w powietrzu.

Lech Poznań rozegrał dotąd z Olimpią Grudziądz jedno oficjalne spotkanie. 12 sierpnia 2012 roku w 1/16 Pucharu Polski zespół Kolejorza prowadzony przez Mariusza Rumaka tuż po odpadnięciu z europejskich pucharów z AIK-iem Solna (1:3 w dwumeczu) ośmieszył się w Grudziądzu. Kolejorz od początku meczu grał słabo, w 16. minucie przegrywał, ale to go nie obudziło. Nadal atakowała Olimpia, która w 82. minucie łatwo dała sobie strzelić gola. Po przypadkowej akcji wyrównał Łukasz Trałka. Na początku dogrywki już w 96. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po 5 minutach grali w „10”, jednak Lech był wtedy tak żenujący, że nie potrafił doprowadzić nawet do karnych.

Poznaniacy po raz drugi w ciągu paru dni skompromitowali się, a po meczu kibice mieli pierwszą poważną rozmowę z piłkarzami. Podczas niej Luis Henriquez pluł w kierunku fanatyków i pyskował im. Od tamtej pory miał u nich przerąbane i bał się podchodzić pod Kocioł. W obu zespołach są jeszcze zawodnicy, którzy pamiętają spotkanie sprzed 3 lat. W Grudziądzu jest ich więcej i nawet trener ten sam. Co ciekawe obie drużyny zmierzyły się ze sobą podczas niedawnego okresu przygotowawczego. Mimo prowadzenia Olimpii 1 lipca 2:1 wygrał Mistrz Polski. Wtorkowy rywal Lecha Poznań słabo rozpoczął ten sezon w I-lidze. Tydzień temu przegrał u siebie 0:1 z Rozwojem Katowice, a wczoraj zaledwie zremisował z Bytovią Bytów 2:2.

O awansie do 1/8 PP zadecyduje tylko jedno spotkanie. Zwycięzca pary Olimpia Grudziądz – Lech Poznań zagra w kolejnej fazie z Ruchem Chorzów lub Wisłą Kraków. Jeśli przejdzie Kolejorz, który pojutrze wystąpi w rezerwowym i eksperymentalnym składzie wtedy o gospodarzu kolejnego meczu w Pucharze Polski zadecyduje losowanie. Pojedynek Olimpia Grudziądz – Lech Poznań pokaże na żywo stacja Polsat Sport. Początek we wtorek, 11 sierpnia o godzinie 18:00.