Na puchary się nastawiacie, polską ligę w tyłku macie

lechzaglebieW meczu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:2 (0:1) i jego sytuacja w lidze stała się fatalna. Kolejorz zagrał dziś w eksperymentalnym składzie bez kilku podstawowych piłkarzy, ale to nie powinno usprawiedliwiać słabej gry w każdej formacji i braku ambicji. Mistrz Polski na początku rozgrywek ligowych poniósł już aż trzy porażki.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha i fatalny strzał Trałki z dystansu. Lepiej niech już się więcej nie próbuje. Nigdy uderzenia z daleka nie były jego mocną stroną.
6 min. – Lech przeważał, a gola po wrzutce z prawej strony mógł strzelić głową Papadopulos.
7 min. – Gol dla Zagłębia. Cotra zagrał płasko w pole karne, a tylko nogę przyłożył Janus.
10 min. – Gergo zszedł z boiska z powodu urazu barku. To jakieś fatum.
15 min. – Niecelny strzał Holmana. Węgier niepotrzebnie zwlekał ze składem.

17 min. – Sporo niedokładności w grze Lecha. Bez wiary to wszystko.
19 min. – Celny, ale za słaby strzał Kadara.
23 min. – Nic się nie dzieje. Lech bije głową w mur mając ok. 70% piłki.
27 min. – Ceesay zamykał wrzutkę Formelli. Źle.

31 min. – Gospodarze cofnęli się całą drużyną. Tymczasem gra Lecha jest wolna, nudna, bez elementu zaskoczenia. Żenująca po prostu. Zagłębie świetnie ustawiło sobie mecz i może czekać na kontry.
35 min. – Niecelny strzał Janoszki z lewej nogi po kontrze.
38 min. – Świetna akcja Papadopulosa z Piątkiem. Nie ma gola.
44 min. – Po bilardzie jest 2:0. Wcześniej była ręka, ale kogo to obchodzi? jest już pozamiatane.
45 min. – Koniec tej żenady. Niestety tylko pierwszej połowy.

46 min. – Niestety musimy dla Was relacjonować drugą połowę. Nie jest łatwo.
46 min. – Tosik ciut niecelnie główkował po wolnym.
51 min. – Nadal nic się nie dzieje. Strzały Formelli i Robaka były niecelne.
60 min. – Obraz się nie zmienia. Lech bije głową w mur. Zagłębie ustawione z tyłu całym zespołem.

64 min. – Dobry strzał Linettego z lewej strony, jednak jeszcze lepsza interwencja Forenca.
65 min. – Robak już nawet z paru metrów nie umie trafić.
74 min. – Obraz gry nie ulega zmianie. Stałe fragmenty Lecha? fatalne.
75 min. – Powinien być karny dla Zagłębia.

83 min. – Najlepiej jakby sędzia zakończył mecz już teraz.
87 min. – Jeszcze tylko trzy minuty.
90+3 min. – Wreszcie koniec. Nawet honory gol Robaka nic nie zmienia.

KGHM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 2:1 (2:0)

Bramki: 7.Janus 44.Piątek – 90+3.Robak

Żółte kartki: Kędziora

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 10217

KGHM Zagłębie: Forenc – Todorovski, Guldan, Jach, Cotra – Tosik, Rakowski – Janus, Vlasko (34.Piątek), Janoszka (85.Sobków) – Papadopulos (79.Dąbrowski).

Rezerwowi: Polacek, Piątek, Dąbrowski, Kubicki, Jagiełło, Andrzejczak, Sobków.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Ceesay – Trałka, Tetteh (46.Linetty) – Lovrencsics (12.Formella), Holman (46.Thomalla), Kownacki – Robak.

Rezerwowi: Gostomski, Wilusz, Linetty, Formella, Zulciak, Sanocki, Thomalla.