Po 5 latach ponownie. Mistrzu! WITAJ W EUROPIE !!! + 38 zdjęć z meczu

lechvideotonW pierwszym meczu IV rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał u siebie z Videotonem Fehervar 3:0 (1:0) i jedną nogą po 5 latach przerwy jest już w fazie grupowej Ligi Europy. Kolejorz samą grą nie zachwycił, ale osiągnął świetny wynik i z bardzo dużą zaliczką poleci za tydzień na Węgry.

19:45 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej! Witamy oczekując po ostatnich niepowiedzeniach wygranej i ważnego korku do Europy!

19:46 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Gości jeszcze nie ma, ale armatka na nich czeka pod stadionem.

19:53 – Poniżej składy. Lech optymalnie. Z kolei Videoton w miarę ofensywnie. Będą przechodzić na 4-4-2.

19:56 – W Kotle oprócz tradycyjnych fan zawisła fana Polsko-Węgierska.

20:00 – Do tej pory sprzedano około 16 tys. biletów. Mało.

20:06 –

20:07 – Z ciekawostek:
Videoton w przeszłości grał już z polskimi klubami i ma pozytywne wspomnienia. Wygrał 2 rywalizacje na 3. Do tej pory wyeliminowała go Legia w Pucharze UEFA. W Pucharze Intertoto górą nad Górnikiem i Cracovią byli Węgrzy.

20:08 – Kibiców powitał właśnie spiker. Przywitanie tradycyjne. Bez żadnej przemowy jak czasami.

20:10 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce.

20:14 – Bramkarze gości także już są. Czekamy na drużyny.

20:16 – Na trybunach jest mała grupka kibiców z Węgier. Przynajmniej na razie. Miał ich wesprzeć zaprzyjaźniony Raków Częstochowa. Kibice tego klubu dziś odwołali swój przyjazd, ale potem zmienili i jednak mają być.

20:16 – Pogoda do gry dziś idealnie. W tej chwili nad stadionem bezchmurne niebo i tak na pewno pozostanie. Temp. 21 stopni.

20:21 – Lech do tej pory rywalizował z jednym węgierskim klubem. Był nim Siofok. Lech grał z nim w 1986 i 1990 roku w Pucharze Intertoto. Wygrał 4:1, 3:1, 2:0 i zremisował 0:0.

20:22 – Mistrzowie Polski już na rozgrzewce. Czekamy… czekamy na powrót do Europy po 5 latach, ale najpierw na przełamanie i na zwycięstwo.

20:22 – Z Kotła – „Biegać, walczyć i się starać – w Lechu trzeba zapierdalać”.

20:25 – Na razie na stadionie pusto. W Kotle także. Liczymy, że jakoś to wszystko się zapełni.

20:26 – Nie oszukujmy się. Odpadnięcie z Videotonem będzie kompromitacją. Wszystko przez ich niecodzienną sytuację, którą już wszyscy znają i której nie ma sensu kolejny raz opisywać.

20:30 – Do meczu 30 minuty. Niestety przyszli tylko najwierniejsi.

20:43 – Są drużyny, które już dziś dały przykład Lechowi. PAOK – Brondby 5:0 i FK Krasnodar – HJK Helsinki 5:1 (stan na godzinę 20:43). Taki wynik to marzenie. Najpierw niech będzie jednak chociaż zwycięstwo.

20:46 – Wszyscy jesteśmy ciekawi przebiegu meczu. Lech dawno nie grał z drużyną grającą tak słabo, a mającą takie problemy nigdy. Ostatnio Kolejorz też nie błyszczał, ale nasza sytuacja w porównaniu z rywalem jest o niebo lepsza. Na dodatek wreszcie gramy w optymalnym składzie.

20:50 – Piła będzie chodzić. Zraszanie murawy trwa jeszcze.

20:51 – Kocioł pełny jakoś w połowie. Inne trybuny? ehh.

20:53 – Lech musi pokazać, że zasługuje na Ligę Europy. Ci kibice, którzy przyszli już zasłużyli.

20:56 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny już na murawie. Lech w tradycyjnych strojach, Videoton na „czerwono-niebiesko”.

21:00 – Mistrzu, w końcu musisz. Nadszedł już czas #CzasNaEuropę

21:02 – Gramy!

21:46 – Trybuny dzisiaj:

2 min. – Od początku meczu intensywnie atakuje Lech.
2 min. – Dobry strzał Linettego z daleka.
5 min. – Zamieszanie po rożnym. Piłkę przed linią łapie Burić. To byłby wielki pech gdyby padł gol.
9 min. – Lech kontroluje mecz. Chce jak najszybciej strzelić gola.
10 min. – Kontra gości. Piłkę przejmuje Burić, ponieważ napastnik rywala za daleko wypuścił sobie piłkę.
12 min. – GOOOOOOOOL !!!!!!!! Teraz mała konterka Lecha i akcję celnie zamyka Linetty! 1:0!
15 min. – Dobry pierwszy kwadrans, jednak trzeba uważać na kontry Videotonu.

18 min. – Niecelny strzał z daleka Szymka.
24 min. – Tempo meczu spadło. Mało się dzieje.
28 min. – Gyurcso strzela z wolnego i broni Burić.

32 min. – Videoton gra słabo, ale Lech też nie jakoś dobrze. Przydałby się drugi gol.
33 min. – Pawłowski znalazł się w dobrej sytuacji, jednak fatalnie uderzył.
34 min. – Strzał z daleka broni Burić.
37 min. – Videoton potrafi poklepać, gdy zostawi mu się trochę miejsca. Umie być groźny.
41 min. – Nie wszystkie akcje Lecha się kleją. Brakuje nadal błysku.
45 min. – Do przerwy 1:0. To nas nie zadowala.

46 min. – Dobry początek. Niestety strzał Pawłowskiego fatalny.
48 min. – Videoton ładnie poklepał i to kolejny raz. Kolejne ostrzeżenie.
52 min. – Bramkarz groni strzał Gergo po kontrze Lecha.
56 min. – Videoton gra w tej połowie znacznie odważniej.
57 min. – 2:0! Wrzutka Gergo i Thomalla z małą pomocą słupka podwyższa prowadzenie.

64 min. – Videoton rzucił się po stracie drugiego gola.
64 min. – Dobra kontra Lecha. Niestety, strzału nie było.
68 min. – Trójeczka! Dobre dośrodkowanie z lewej strony i piłkę głową z bliska pakuje Trałka. Europa coraz bliżej!
73 min. – Lechici złapali pełen luz.

78 min. – Liczymy na 4 gola, który przypieczętowałby awans do Europy.
79 min. – Ładna wkręta Szymka. Niestety tuż niecelna.
84 min. – Videoton jeszcze nieśmiało próbuje.
86 min. – Jeszcze odgryza się Lech.
90 min. – Europa coraz bliżej…
90+3 min. – A więc! WRACAMY DO EUROPY !!! 3:0 to za dużo, by Videoton jeszcze coś zdziałał.

KKS Lech Poznań – Videoton FC Fehervar 3:0 (1:0)

Bramki: 12.Linetty 57.Thomalla 68.Trałka

Żółte kartki: Linetty, Burić – Simon, Kovacs, Ivanovski

Sędzia: Oliver Drachta (Austria)

Widzów: 14133

KKS Lech: Burić – Kędziora, Dudka, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Lovrencsics (80.Robak, 88.Holman), Hamalainen (83.Formella), Pawłowski – Thomalla.

Rezerwowi: Gostomski, Ceesay, Kadar, Tetteh, Holman, Formella, Robak.

Videoton FC: Danilović – Szolnoki, Lang, Vinicius, Fejes – Patkai (72.Trebotić), Simon – Gyurcso (88.Sejben), Soumah (58.Kovacs), Oliveira – Ivanovski.

Rezerwowi: Gabor, Heffler, Juhasz, Trebotić, Sejben, Koltai, Kovacs.