ekstraklasaW meczu 7. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał w Mielcu z Termalicą Nieciecza 1:3 (0:2). Kolejorz znów zagrał bez ambicji, bez determinacji, przechodził pierwszą połowę i poległ już 5 raz w tym sezonie. Mistrz Polski ma na swoim koncie tyle samo porażek co w całym zeszłym sezonie.

2 min. – Dobry początek Lecha. Niestety podanie Kędziory do nikogo nie dotarło.
5 min. – Lech ma na razie sporą inicjatywę.
6 min. – Błąd Buricia, który źle wyszedł z bramki. Na szczęście lechici nie stracili gola.
11 min. – Kolejna dobra akcja Lecha, jednak nie zakończona strzałem.
14 min. – Celny strzał Hamalainena. Niestety bardzo słaby.

16 min. – Co za żenada. Atakował Lech, gola strzelił rywal przez złe odbicie piłki przez Buricia. 0:1.
23 min. – Lech gra za wolno. Nic tak nie zdziała.
25 min. – 0:2 po bardzo ładnej akcji Termalici. Po meczu.
30 min. – Gra jest rwana przez częste przerwy na picie i wymianę chorągiewki.

35 min. – Nic się nie dzieje.
40 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego z woleja.
44 min. – Nie da się tego oglądać ani komentować.
45+5 min. – Koniec tego padła.

46 min. – Od ataków zaczął Lech, ale celny strzał i tak oddała jako pierwsza Termalica.
47 min. – Poprzeczka ratuje gospodarzy.
47 min. – Teraz Burić ratuje Lecha po strzale Biskupa.
54 min. – Lech gra trochę szybko, lecz do bramki nadal daleko.
56 min. – Strzał W. Kędziory tuż nad poprzeczką.

65 min. – … Hamalainen miał świetną okazję, ale trafił prosto w Sołdeckiego.
68 min. – No w końcu. Mocny strzał Formelli po długim rogu i pada gol.
70 min. – Znów Formella, jednak tym razem za lekko.
73 min. – Lech jeszcze próbuje coś zdziałać.
75 min. – Po błędzie obrońcy sytuację miał Pawłowski. Zamiast podawać wolał uderzyć i wszystko popsuł.

81 min. – Obie drużyny idą na wymianę ciosów.
83 min. – Drozdowicz lobował Buricia i trafił w poprzeczkę.
85 min. – Formella zamiast w bramkę trafił z bliska w głowę jednego z obrońców.
87 min. – Lech włączył dodatkowy bieg.
88 min. – Kontra Termalici i jest 3:1. Po meczu.
90+3 min. – To by było na tyle.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – KKS Lech Poznań 3:1 (2:0)

Bramki: 16.W.Kędziora 25.Pleva 88.Babiarz – 68.Formella

Żółte kartki: Pleva, Sołdecki, Smuczyński – Trałka, Douglas, Formella

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 4950 (komplet)

Termalica: Nowak – Fryc, Stano, Sołdecki, Jarecki – Pleva, Babiarz – Biskup (75.Drozdowicz), Foszmańczyk (69.Licka), Plizga (80.Smuczyński) – W.Kędziora.

Rezerwowi: Olszewski, Wróbel, Markowski, Smuczyński, Licka, Kupczak, Drozdowicz.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kadar (60.Kamiński), Douglas – Trałka, Dudka (46.Thomalla) – Lovrencsics (46.Formella), Linetty, Pawłowski – Hamalainen.

Rezerwowi: Gostomski, Kamiński, Ceesay, Tetteh, Formella, Thomalla, Kurbiel.