Oprawa „Nieważne czy dozwolone. Było, jest i będzie palone”. Derby na remis

W hitowym meczu 4. kolejki ligi okręgowej grupa: Poznań (wschód), KKS Wiara Lecha Poznań zremisowała na osiedlu Wichrowe Wzgórze z TPS-em Winogrady Poznań 1:1 (1:1).

Mecz od początku był bardzo wyrównany, ale po błędzie obrony w 24. minucie fanatycy Kolejorza przegrywali 0:1. Na szczęście w 45. minucie wyrównali za sprawą uderzenia z rzutu karnego. Po zmianie stron kilkuset kibiców zobaczyło przeciętne widowisko. Dobrych sytuacji było jak na lekarstwo, choć DWL w końcówce mocno ruszyła do przodu. W 85. minucie piłka po strzale lechity trafiła w słupek i była to najlepsza okazja do zdobycia gola w drugiej odsłonie. Derby Poznania ostatecznie zakończyły się remisem 1:1.

Po tym spotkaniu KKS Wiara Lecha Poznań z 6 punktami i z bilansem 1-3-0, gole: 6:4 znajduje się w górnej połówce tabeli i do lidera, TPS-u Winogrady traci 4 oczka. Podczas dzisiejszych derbów fanatycy Lecha Poznań z Fyrtla Północ w obu połowach odpalili kilkadziesiąt rac. Większość z nich wylądowała potem na murawie. W drugiej odsłonie przedstawiono także oprawę „Nieważne czy dozwolone. Było, jest i będzie palone” z użyciem transparentu, rac świetlnych, świec dymnych i pojedynczych petard. Poniżej filmik i kilka zdjęć.