Grali rywale w Lidze Europy (11-12.09)

ligaeuropyW dniach 11-12 września w swoich ligach rywalizowali rywale Lecha Poznań w grupie I Ligi Europy. Najbliższy przeciwnik zebrał solidny łomot.

W sobotę kolejne zwycięstwo i to prestiżowe odniosło FC Basel, które pokonało Sankt Gallen 2:1. Znów bramkę z rzutu karnego strzelił Matias Delgado. Mistrz Szwajcarii po 8. kolejkach ma komplet 24 punktów i bilans 8-0-0, 22:7.

FC Basel – FC Sankt-Gallen 2:1 (1:0)
Bramki: 12.Delgado – k. 82.Janko – 88.Aratore
Widzów: 27736
Skład: Vaclik – Lang, Hoegh, Suchy, Degen – Elneny (62.Xhaka), Zuffi – Kakitani (79.Kuzmanović), Delgado (72.Embolo), Bjarnason – Janko.

W sobotnim spotkaniu Fiorentina zmieniła system gry na 4-3-3. Jedyna bramka padła w 60. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony i celnej główce. W 80. minucie debiut we włoskiej drużynie zaliczył Jakub Błaszczykowski. Po tym zwycięstwie Fiorentina z 6 punktami po 3 meczach i bilansem 2-0-1, 4:3 jest na 7. pozycji.

AC Fiorentina – Genoa 1:0 (0:0)
Bramka: 60.Babacar
Widzów: 30000
Skład: Tatarusanu – Tomović, Astori, Marcos Alonso, Pasqual – Borja Valero (80.Błaszczykowski), Badelj, Vecino – Bernardeschi, Babacar (66.Mario Suarez), Rossi (63.Kalinić).

Belenenses zostało w piątek zlane w derbach Lizbony przez Mistrza Portugalii, Benfikę aż 0:6. Rywal Lecha zaprezentował się fatalnie w każdej formacji. Po tej porażce Belenenses z bilansem 0-3-1, 5:11 jest na 16. pozycji, a więc tuż nad strefą spadkową. Gracze Ricardo Sa Pinto stracili na razie najwięcej goli w lidze.

Benfica Lizbona – Belenenses Lizbona 6:0 (3:0)
Bramki: 5 i 53.Mitroglu 17 i 40.Jonas 60.Gaitan 63.Talisca
Skład: Hugo Ventura – Goncalo Brandao, Tonel, Joao Amorim, Geraldes – Miguel Rosa, Carlos Martins (61.Camara), Ricardo Dias, Ruben Pinto (73.Andre Sousa), Sturgeon – Kuca (46.Luis Leal).