120 tysięcy euro żenady + 58 zdjęć z meczu

lechbelenensesW meczu 1. kolejki grupy I piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016, Lech Poznań zaledwie zremisował u siebie z Belenenses Lizbona 0:0. Spotkanie stało na bardzo słabym poziomie, jednak to Kolejorz był w tym meczu lepszy, ale nie potrafił zamienić sytuacji na gole. Remis na Bułgarskiej stawia Mistrza Polski w bardzo trudnej sytuacji przed kolejnymi pojedynkami w Lidze Europy.

19:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś… uniknięcia kolejnego ośmieszenia.

19:37 – Na stadionie na razie garstka widzów. I niestety tak będzie przez całe zawody.

19:43 –

19:45 – Na stadionie w sektorze gości jest niewielka grupa kibiców gości.

19:50 – Lechici dziś wyszli tylko na krótki spacer po murawie.

19:50 – Jak widzicie na zdjęciu wyżej, na murawie oprócz bannerów reklamowych (pisaliśmy o nich wczoraj) są emblematy Ligi Europy. To jedna z nielicznych rzeczy, które przypominają nam powrót Lecha do Europy.

19:45 – Za parę minut poznamy składy.

19:59 – Poniżej skład Lecha.

20:04 – Poniżej również skład gości. Jest optymalny.

20:05 – Co do składu Lecha. Jest sporo zmian. Największe braki to boczni obrońcy i brak Hamalainena.

20:06 – Do meczu godzina. Na stadionie jest niewiele więcej osób niż wtedy, kiedy zaczynaliśmy raport.

20:11 – Aura do gry jak na 17 września jest idealna. Przynajmniej nieliczni, którzy tu dziś przyjdą nie zmarzną.

20:17 – Kibiców powitał właśnie spiker. Nie miał mu nawet kto poklaskać.

20:18 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce.

20:22 – W Kotle w porywach ze 100 osób.

20:27 – Lech już w komplecie na rozgrzewce. Rywale jeszcze nie wyszli.

20:32 – Belenenses grało do tej pory z 1 polskim klubem. W 1976r. w Pucharze Intertoto wygrało u siebie z Pogonią 2:0 a w Szczecinie zremisowało 2:2.

20:33 – Bilans polskich klubów z portugalskimi to 3-7-12, gole: 13:40 w 22 meczach. 1 zwycięstwo należy do Lecha (z Bragą 1:0 w 2011).

20:35 – Współczynnik Lecha na nowy sezon to na razie 9.150. Dziś możemy dostać tylko małą cząstkę z rankingu krajowego. Pierwsze zwycięstwo lub dwa remisy nie są w LE punktowane. Dopiero potem otrzymuje się 2.000 za wygraną i 1.000 za remis.

20:36 – Rywale również już się rozgrzewają. Do meczu niecałe 30 minut. Trzeba przyznać, że III trybuna wygląda nieco lepiej.

20:39 – W Kotle jest wywieszana fana Kibolski Klub Sportowy.

20:40 – Przed chwilą z głośników poleciało Kalwi&Remi – Victory, ale nie hymnu LM dziś posłuchamy. Po 21:00 line-up Ligi Europy + 30 sekundowy hymn, który wraca do Poznania po 5 latach.

20:45 – Nie czuć zupełnie atmosfery co było do przewidzenia. Smutno to wszystko wygląda, ale nad tym pochylimy się niżej jutro.

20:48 – ale przynajmniej oldschoolowe Manieczki z awansu Lecha do Ekstraklasy lecą na stadionie.

20:52 – PRZED stadionem został wywieszony trans „Stop Islamizacji”.

20:54 – Boisko jest jeszcze zraszane.

20:56 – Spiker czyta składy. Na gości nie ma nawet kto gwizdać. W Kotle (przypominamy, że dopingu nie będzie) z ok. 300 osób.

20:08 – Jeszcze parę minut. Ruszamy a właściwie to ruszaj w nieznane.

21:04 – Odegrano nowy hymn Ligi Europy.

22:00 – Trybuny dzisiaj:

5 min. – Dobry początek Lecha. Dośrodkowanie Gergo z prawej strony zostało jednak zablokowane.
8 min. – Niebezpieczne wejście Dudki. Na szczęście tylko żółta.
10 min. – Pierwsza poważna akcja gości. Leal źle opanował piłkę.
15 min. – Tempo gry na razie bardzo słabe.

20 min. – W końcu jakaś akcja. Formella uderzył na bramkę po wcześniejszym rajdzie, lecz za lekko.
23 min. – Niecelny strzał z daleka. Lechici od paru minut mają optyczną przewagę.
27 min – Gra Lecha wygląda słabo. Gości jeszcze gorzej.
30 min. – Celny strzał Thomalli z daleka.

33 min. – Niecelna główka Portugalczyków po rogu.
36 min. – Poprzeczka dla gości po rożnym. Po chwili kolejny stały fragment i piłka minimalnie minęła bramkę Buricia.
40 min. – Ventura wyłapał groźne dośrodkowanie Gergo.
45 min. – Fatalny strzał Trałki po piąstkowaniu Ventury.
45 min. – Do przerwy 0:0. Słaba gra obu ekip. Lech miał mimo wszystko lekką przewagę.

47 min. – Druga połowa rozpoczęła się od dwóch niecelnych strzałów obu ekip z daleka.
49 min. – Kombinacyjna akcja gości. Lecha ratuje słupek.
54 min. – Kolejna świetna wrzutka Gergo i znów lepszy Ventura.
60 min. – Lech największe zagrożenie stwarza dziś po rajdach Gergo.

65 min. – Ceesay świetnie podaje w pole karne, a piłkę jakimś cudem na linii broni Ventura. Jak to nie wpadło ?!?!?!?!
72 min. – Sędzia dostosował się niestety do bardzo słabego widowiska.
73 min. – Strzał Szymka świetnie broni Ventura.

80 min. – Lech po przerwie ma bardzo dużą przewagę, jednak nie umie wykorzystać okazji.
88 min. – Osiem minut żenady za nami.
90 min. – Główka gości tuż obok słupka.
90+1 min. – A teraz minimalnie niecelny strzał.
90+3 min. – Koniec. Szkoda 2 straconych punktów.

KKS Lech Poznań – CF Os Belenenses Lizbona 0:0

Żółte kartki: Dudka, Ceesay, Kadar – Amorim

Sędzia: Serhei Boiko (Ukraina)

Widzów: 7934

KKS Lech: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka (46.Linetty), Dudka – Lovrencsics (67.Pawłowski), Kownacki (60.Hamalainen), Formella – Thomalla.

Rezerwowi: Gostomski, Douglas, Kędziora, Linetty, Tetteh, Pawłowski, Hamalainen.

CF Os Belenenses: Vemtura – Amorim, Tonel, Goncalo Brandao, Geraldes – Pinto, Sousa (81.Dias) – Sturgeon (63.Kuca), Carlos Martins (89.Gomes), Rosa – Leal.

Rezerwowi: Ribeiro, Ferreira, Silva, Dias, Gomes, Tiago Caeiro, Kuca.

Kapitanowie: Trałka – Goncalo Brandao