Grali rywale z Ligi Europy (20-21.09)

ligaeuropyW dniach 20-21 września w swoich krajach rywalizowali rywale Lecha Poznań w grupie I Ligi Europy. Najbliższy przeciwnik cały czas znajduje się w bardzo wysokiej formie.

Zanim przejdziemy do przeglądu meczów na krajowym podwórku 3 pucharowych przeciwników bliżej warto przyjrzeć się 2 spotkaniu 1. kolejki grupy I Ligi Europy. Fiorentina nieco zlekceważyła rywala i wystawiła nieco inny skład niż na spotkania w Serie A. Mimo to, Włosi prowadzili ze Szwajcarami od 3. minuty po nieporozumieniu obrony. W 71. minucie FC Basel wyrównało, a w 79. minucie wyszło na prowadzenie za sprawą cudownego gola Mohameda Elneny, który mocną bombą pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi i zapewnił swojej drużynie wyjazdowy triumf 2:1. Starcie we Florencji obejrzało zaledwie 15212 widzów.

Grupa I Ligi Europy – 1. kolejka
AS Fiorentina – FC Basel 1:2 (1:0)
Bramki: 3.Kalinić – 71.Bjarnason 79.Elneny
Żółte kartki: Roncaglia – Suchy, Xhaka, Janko
Widzów: 15212
Skład Fiorentiny: Sepe – Roncaglia, Rodriquez, Astori (68.Pasqual) – Błaszczykowski, Borja Valero, Badelj, Marcos Alfonso – Ilicić (46.Babacar), Kalinić, Fernandez (68.Tomović).
Skład FC Basel: Vaclik – Xhaka, Suchy, Hoegh, Lang – Elneny, Zuffi – Bjarnason, Embolo, Boetius (72.Delgado) – Janko (87.Calla).

FC Basel będące liderem ligi szwajcarskiej po 8. kolejkach z kompletem punktów w ten weekend rywalizowało w 1/16 pucharu krajowego. Mecz z Young Fellows odbył się na obiekcie Mistrza Szwajcarii, ale pojedynek z dużo niżej notowanym przeciwnikiem obejrzało tylko 4606 osób. Podopieczni Ursa Fischera grający w tym meczu w mocno rezerwowym składzie, a zwłaszcza w obronie łatwo wygrali 4:1.

SC Young Fellows Juventus – FC Basel 1:4 (0:2)
Bramki: 85.Da Silva – k. – 15 i 80.Calla 30 i 50.Delgado
Widzów: 4606
Skład: Vailati – Degen, Akanji, Samuel, Aliji – Kuzmanović, Zuffi (65.Elneny) – Calla, Delgado (72.Ajeti), Gashi – Kakitani (83.Huser).

AS Fiorentina po porażce w czwartek z FC Basel szybko się zrehabilitowała. W niedzielę pokonała na wyjeździe beniaminka Serię A, Carpi 1:0. „Violę” znów uratował Khouma Babacar, który tym razem strzelił gola w dość niekonwencjonalny sposób. Dzięki tej wygranej Fiorentina po 4. kolejkach z 9 punktami i bilansem 3-0-1, gole: 5:3 zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Carpi – AS Fiorentina 0:1 (0:0)
Bramka: 35.Babacar
Skład: Tatarusanu – Tomović, Rodriquez, Roncaglia – Gilberto, Borja Valero, Mario Suarez, Pasqual (46.Marcos Alonso) – Bernardeschi (78.Joan Verdu), Babacar, Rossi (58.Kalinić).

Belenenses Lizbona po ostatnich paru słabszych meczach w poniedziałek w końcu odbiło się od dna i wygrało z niżej notowanym Moreirense 2:0. „Niebiesko-biali” przy stanie 2:0 zmarnowali jeszcze rzut karny. Dzięki pierwszemu zwycięstwu w tym sezonie teraz Belenenses z 6 punktami i bilansem 1-3-1, gole: 7:11 zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Belenenses Lizbona – Moreirense 2:0 (2:0)
Bramki: 8.Leal 22.Rosa
Widzów: 2045
Skład: Ventura – Geraldes, Tonel, Carlos Brandao, Ferreira – Sousa (73.Dias), Pinto – Kuca, Carlos Martins (63.Sturgeon), Rosa – Leal (87.Tiago Caeiro).