Zadanie wykonane, jesteśmy w ćwierćfinale + 47 zdjęć z meczu

lechruchW meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał u siebie z Ruchem Chorzów 1:0 (0:0) i awansował do ćwierćfinału. Kolejorz zagrał dziś znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach, ale znów był nieskuteczny, dlatego zwyciężył bardzo skromnie. Gra Mistrza Polski wyglądała dużo lepiej niż choćby w Białymstoku co napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniami.

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy licząc dziś na przełamanie.

19:18 – Obie drużyny spacerują właśnie po murawie.

19:21 – Poniżej skład Lecha i Ruchu. W obu ekipach wiele zmian.

19:22 – Na ulicach i przed stadionem jest więcej kibiców niż w zeszły czwartek. Frekwencja będzie wyższa.

19:23 – Wielu kibiców się pewnie ucieszy. Nawet na ławce nie ma Thomalli.

19:29 – Pogoda do gry jak na wrzesień idealna. Jest w miarę ciepło, nie wieje i przynajmniej na razie nie pada.

19:31 – Co do składu Lecha. Widać, że Skorża znów rotuje, nie wystawia tych samych zawodników przez co zgranie drużyny jest niemożliwe. Mechanizmy w grze nadal mogą nie funkcjonować.

19:35 – Cieszy na pewno gra od początku Tetteha. Czas, by wreszcie dostał poważną szansę i zaczął się spłacać.

19:36 – W razie awansu w 1/4 PP zagramy w dwumeczu z Zagłębiem Lubin, które pokonało na wyjeździe Jagę 2:0.

19:50 – Piłkarze Lecha są już na rozgrzewce. Czekamy na gości.

19:51 – Transparent w Kotle – „PP wygranie to wasz obowiązek, nie wyzwanie!!!”

19:55 –

19:56 – Kibiców powitał właśnie spiker informując o wyższej frekwencji niż ostatnio.

20:00 –

20:11 – Lech w tym meczu walczy nie tylko o awans do 1/4 PP, ale również o polepszenie statystyk. Nie przegrał z Ruchem u siebie od 16 lat. Wygrał 7 meczów z rzędu w tym 4 do zera.

20:17 – Statystyka w PP z Ruchem jeszcze lepsza. 4-0-0, 6:0.

1984, Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:1 (1/2 PP)
1984, Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (1/2 PP – rewanż)
2002, Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:0 (1/16 PP)
2009, Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:1 (Finał PP)

20:17 – Na razie na trybunach pustki. 10 tysięcy dziś nie będzie. Góra 8000.

20:22 – Spiker czyta składy. Jeszcze parę minut i zaczynamy.

20:25 – Kibiców Ruchu nie ma dziś ze względu na zakaz.

20:26 – W Kotle wisi jeszcze jeden trans – „W sobotę wszyscy na mecz”.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech w tradycyjnych strojach, Ruch zagra na żółto-niebiesko.

20:38 – Panorama trybun:

21:26 – Kocioł i trójka dzisiaj:

21:51 – W Kotle kolejny trans „Niby wielkie ideały, a za kasę się sprzedały”.

22:00 – Fotki transu:

4 min. – Lech ambitnie od początku. Główkę Kamyka po rożnym złapał Skaba.
6 min. – Celny strzał Szymka z lewej nogi po ładnej akcji.
10 min. – Na razie Lech kontroluje mecz, ale to nic nowego.
14 min. – Pawłowski dobrze zagrał w pole karne, jednak Formella fatalnie przestrzelił. To powinien być gol.

17 min. – Zły strzał Kadara z daleka.
18 min. – Pawłowski sam na sam… nie trafia!
21 min. – Celny, ale słaby strzał Formelli z wolnego.
24 min. – Kolejna zepsuta setka. Tym razem niecelny strzał Kownackiego.
28 min. – Ruch dopiero teraz wydostał się z połowy.
30 min. – Linetty pięknie do Hamalainena. Ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale zaplątał się z piłką.

31 min. – Ruch broni się bardzo szczęśliwie. Już dawno powinno być po meczu.
34 min. – Celna, choć za słaba główka Pawłowskiego.
41 min. – Pierwszy strzał Ruchu. W boczną siatkę.
42 min. – Zły strzał Kownackiego. Kolejna zmarnowana dobra okazja.
43 min. – Kamiński w ostatniej chwili zatrzymuje kontrę Ruchu.
43 min. – Główka Grodzickiego po rożnym nad bramką.
45 min. – Doskonały rajd Pawłowskiego, który świetnie wyłożył piłkę na 15 metr, jednak tam nikogo nie było.
45+2 min. – Do przerwy 0:0. Już dawno powinno być po meczu. Tylko fatalna skuteczność sprawia, że Lech nie prowadzi minimum 3 golami.

48 min. – Początek II połowy jak całą I odsłona. Lech w mocnym ataku.
50 min. – No w końcu! Gol dla Lecha, ale tę bramkę po podaniu Jevticia strzela Grodzicki.
57 min. – Po bramce nic się nie zmienia. Nadal atakuje Lech.
58 min. – Minimalnie niecelny strzał Gigolaeva po kontrze.

65 min. – Bardzo mało się dzieje. Lech już tak mocno nie atakuje, natomiast Ruch nie ma zbytnio ochoty.
74 min. – Szkoda, że Lech przestał grać.

76 min. – Świetny rajd Linettego, podanie w pole karne, a tam akcji nie zamknął Gergo. To już kolejna zmarnowana setka.
79 min. – Zablokowany strzał Gergo. Szkoda.
80 min. – Tym razem Jevtić z paru metrów nie trafia w bramkę.
85 min. – Płaski strzał Gergo łapie Skaba.
86 min. – Jevtić to nie Douglas. Zły strzał z wolnego.
88 min. – Bezskutecznie przedzierał się Formella.
88 min. – Dobrze Gostomski. Wyłapuje groźną wrzutkę.
90 min. – Niecelny strzał Kownasia. Sporo dzieje się w końcówce.
90+2 min. – Koniec! Po dobrym, ale nieskutecznym meczu gramy dalej. Kolejnym rywalem w ćwierćfinale Zagłębie.

KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramka: 50.Grodzicki – sam.

Żółte kartki: Tetteh – Grodzicki

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 11273

KKS Lech: Gostomski – Ceesay, Arajuuri (72.Dudka), Kamiński, Kadar – Tetteh, Linetty – Formella, Hamalainen (46.Jevtić), Pawłowski (59.Lovrencsics) – Kownacki.

Rezerwowi: Burić, Kędziora, Douglas, Dudka, Holman, Jevtić, Lovrencsics.

Ruch: Skaba – Szyndrowski, Grodzicki, Koj, Oleksy (11.Cichocki) – Lenartowski, Iwański – Podgórski, Lipski (79.Surma), Gigolaev – Stępiński (60.Mazek).

Rezerwowi: Putnocky, Cichocki, Surma, Mazek, Zieńczuk.

4. DepeZ pisze:

Takie piły takie prezenty i żeby nie strzelić Parodia…

5. fr pisze:

Mam pytanie czy ma ktos numer do wróżbity Macieja? Bo mam pytanie czy którys napastnik w tym sezonie odpali?Czy tylko samobojcze beda wpadac dla Lecha

6. kks kolo pisze:

My powinniśmy mieć bramkę od rugby

7. kks kolo pisze:

Do fr my mamy w kadrze napastnika? To kto nim jest?

8. DepeZ pisze:

A tak poza tym, nie wiedziałem że w lidze jest zespół słabszy od naszego.

9. ScoobyCMG pisze:

Bramka od rugby wcale nie taka duża jak by się mogło wydawać. Była i jest kaszana, ale liczy się wynik………….. oby go dowieźli.

10. Blocx pisze:

Takiego Kebbe to ja chcę oglądać

11. fan pisze:

Nie wiem czy cieszyć się, czy nie..

12. sternbek pisze:

cieszyc sie i sciskac dupe za nastepny mecz…

13. tomek27 pisze:

No i jedziemy dalej , w weekend ogrywamy Gornik i ruszamy z kopyta…:)

14. ArekCesar pisze:

No wreszcie wygrana. Do tego Basel przegrało, za Fiorentina prowadzi z Bolonią po golu Kuby.

15. Gorac pisze:

Gratulacje Panowie, a teraz Zagłębie. :D:D:D

16. Fabler pisze:

Oglądając grę Tetteha mam wrażenia, że gość gra na zaciągniętym ręcznym i to pomimo jego bardzo dobrej gry. Jeżeli nie wyjdzie w następnym meczu uznam to za sabotaż.

17. BRAGA pisze:

W końcu coś się ruszyło w tym zespole!!! Kurwa tylko ta pierdolona skuteczność, Ruch powinien z 6-7 bramkami wyjechać stąd!!!

18. Michu87 pisze:

Zadanie wykonane, ale nadal gracie kaszane.

19. v80 pisze:

Przynajmniej bylo widac jakas poprawe, nie wiem na ile bylo to spowodowane slaba postawa ruchu czy naszym wiekszym zaangazowaniem. Tak czy siak pelna kontrola byla. Zobaczymy czy w lidze zagraja tak samo…..

20. olos77 pisze:

Ludzie co wy pierdolicie!To najlepszy mecz od SP!Zapierdalali aż miło!Walka,walka i jeszcze raz walka !Brakowało jedynie wykończenia ,ale sama gra to dzień do nocy!Rozegranie z rozmachem,presing,podania i oskrzydlenia!K..wa macie zryte dekle pojeby!Przerzućcie się na Bajerny i Reale malkontenci !Qrwa już nie wytrzymałem tych pojebanych komentów i kręcenia nosem!W

21. kks kolo pisze:

Dudka i tak zagra bo to chyba chrzesniak skorzy i młodego rutka

22. 07 pisze:

Gratulacje za awans. Mój komentarz do tego meczu przemilczę. Czy ktoś wie w co gra Lech?

23. olos77 pisze:

W ocenach same 5 i dwie 6 dla Teteha i Kadara!

24. fox pisze:

mat może ta gra jeszcze nie jest taka jak być powinna,ale dzisiaj to już wyglądało lepiej jak ostatnio.Niestety dopóki nie będzie napastnika z prawdziwego zdarzenia a w najbliższym czasie nie będzie to wygrywać będzie ciężko, ale powiem ci,że momentami mi się ta gra podobała.Najlepsi moim zdaniem Tetteh i Kadar który zawsze powinien grać na lewej obronie.Zastanawiam się czy Arajuri doznał jakieś kontuzji czy Skorża nie wytrzymał i musiał wpuścić swojego kolegę Dudkę.

25. tylkoLech pisze:

Tetteh, Ceesay i Kadar naprawdę dobry mecz. Ten skład wygląda lepiej od tego z Jaga. Z tą skutecznością to jakiś dramat. Może trzeba jakieś egzorcyzmy odprawić, bo to jest nienormalne. Trzy setki w pierwszej połowie wykorzystane i Lech by ich rozjechal.
    Najważniejsze, że w końcu coś wygrali.

26. kibic007 pisze:

Cieszy zwycięstwo, ale ta skuteczność…
    Liczyłem na Kownackiego, on jednak nie jest rozwiązaniem naszych problemów.

27. kksjanek pisze:

Lepiej to dzis wyglądało, jeśli chodzi pod względem stwarzania sytuacji, ale niesamowite jest to, ze nie potrafią takich setek wykorzystać.

Skorza w końcu postawił ja Tetteha a nie Dudke, niebo a ziemia, bo Thomalla i Dudka nie nadają sie do tego zespołu.

28. dyzio pisze:

Najważniejsza wygrana szkoda sytuacji nie wykorzystanych Kownacki niech się obudzi dzisiaj na boisku najsłabszy.

29. KKSLECH.com pisze:

Tradycja. Lech wygrał, nikogo nie ma, kibiców mało, komentarzy też. No prawie z wyjątkiem stałych użytkowników, którym dziękujemy.

30. Toruń pisze:

ruuuuuuuuuuuuuuszyła maszyna!!!!!!!!!!!!!!KOLEJORZ!!!!!!!!!!!!!!

31. Samek pisze:

Tetteh dzisiaj pokazał że jest milion razy lepszy od dudki

32. Łysy pisze:

Swietny Tetteh i Kadar oraz calkiem niezly Ceesay. Kownacki nie potrafi grac jako 9. Wciaz brakuje skutecznosci.

33. ArekCesar pisze:

Kurde jak ja się cieszę, że wreszcie wygrali. Chyba w niedzielę dam na tacę jak jeszcze w sobotę wygrają z Górnikiem. A może lepiej na oprawę? Dobra, najpierw niech wygrają.
    Jedna jaskółka wiosny nie czyli, ale w naszym położeniu trzeba być optymistą i żyć nadzieją.
    Dzięki Lech dzisiaj za walkę i wygraną.

34. kks kolo pisze:

Tu trzeba tak na trzy meczet zrobić atmosferę i frekwencje jak na zawiszy może zarząd coś sobie przemysli z Górnikiem będzie bardzo ciężko toni tez mają nóż na gardle ruch to dzisiaj mógł ale nie musiał

35. JERICHO pisze:

Niech trener zamówi jakieś egzorcyzmy czy coś, bo to nie jest normalne żeby tyle sytuacji w meczu zmarnować! Ruch powienien wyjeżdżać z Poznania z minimum 4 w plecy. Fajnie, że Ceesay się przebudził po tym co wcześniej robił. Teraz czas zacząć wygrywać w lidze. Do boju Kolejorzu!

36. ArekCesar pisze:

Kownaś żyje jeszcze dychą Kownasia. Pora by go ktoś w tego snu wybudził.

37. qba pisze:

że niby „najwierniejsi” byli na meczu ? właśnie nie bardzo. Najwierniejsi nie dali się nabrać, bo nawet jak wygramy z Górnikiem i atmosfera się uspokoi to później znowu wróci apatia i przechodzenie obok meczu… ale obym się mylił i już teraz będzie tylko z górki

38. david_uk pisze:

Tetteh i Kadar na bardzo duży plus. Cessay bardzo dobrze. Tylko ta cholerna skuteczność…ogólnie mecz dobry

39. ssok pisze:

No k… w końcu. Oby to był pierwszy krok w dobrą stronę. Nie rozumiem jak można marudzic po wygranym meczu (tym bardziej w kontekście tego co się ostatnio dzieje). Mnie ta wygrana bardzo cieszy bo daje e końcu jakiś poztywny impuls nam wszystkim (no może nie wszystkim, ale przynajmniej większości).

40. kks kolo pisze:

Nam nie jest potrzebny napastnik tylko napastnicy jeden do podstawowej „11”drugi na ławę w razie W Dudka a thomalla oraz ceesey oraz hamalainen aut zdania nie zmieniam a i w pakiecie kadar

41. RobertLech!!! pisze:

Udało się i to jest najważniejsze, oby to był jakiś bodziec do korku na przód. Co tak naprawdę dała nam dzisiaj ta wygrana, okaże się w meczu z Górnikiem, HEJ KOLEJORZ!!!

42. seniorka pisze:

Ja tam wierzę w Kownasia. W końcu zaskoczy i zacznie zdobywać bramki. Tylko musi dalej grać na swojej pozycji. Zbyt długo był przestawiany.
    Co do meczu, to naprawdę nie ma się co czepiać. Widzę światełko w tunelu. Jak z takim zaangażowaniem zagrają z Górnikiem i do tego przełamią się z niemocy strzeleckiej, to dalej powinno już iść do przodu.

43. endrjiu kom pisze:

Teraz oby juz tylko z górki 😉

44. Leon pisze:

Pierwszy krok zrobiony, jest „jakas” poprawa w grze no i w koncu zwyciestwo. Teraz powtorka w sobote i kolejny krok do przodu.

45. Alcatraz pisze:

Drgnęło, tak bym określił to co dziś zaserwował nam Lech.
    Ważna wygrana !
    Środek pola za sprawą Tetteha dominował w odbiorze piłki, gorzej było z rozegraniem , ale to gorzej było rewelacją w stosunku do poprzednich meczy.
    Denerwująca niemoc i brak wiary w wykańczaniu akcji oraz ekonomiczność po golu.

Oprócz wspomnianego Tetteha na wyróżnienie zasługują jeszcze Kadar, który w pierwszej połowie kipiał energią w ofensywie , oraz w całym meczu nienaganną grą obronną. Wejście Jevticia też na duży plus. Ceesay też postęp w stosunku do swoich poprzednich występów.

46. ww pisze:

Fakt, Kownacki chociaż oddaje strzały (inna sprawa jakie). Gorszy od Thomalli nie będzie. Mimo wszystko dałbym też szansę w ataku Holmanowi.

47. ssok pisze:

Kownas na pewno odpali tylko potrzebuje czasu i gry na swojej pozycji.

48. seniorka pisze:

kks kolo
    Skończ waść, wstydu oszczędź.

49. Gadzuki pisze:

po pierwsze na bank Dudka ma zapis w kontrakcie że jeżeli rozegra ileś tam meczy to dostanie bonus – a Maciuś mu to załatwi
    po drugie niech oni w końcu zmienią buty bo jak widzę jak grają w tych seledynowych rózowych papciach to potem strzelają jak pizdy
    po trzecie Kadar Teteh Karola ( poza początkiem meczu) na plus
    w końcu było trochę biegania a nie stania i czekania za piłką
    i ostatnie Hammalainen jest już chyba duchem i umysłem gdzieś indziej
    cieszy wygrana i optycznie lepsza gra martwi nadal brak skuteczności

50. Pszczółka pisze:

kurcze ta skuteczność to już jakaś paranoja.To wygląda tak jakby sami nie chcieli strzelić tego gola albo tak im się nogi trzęsą.Faktem jest że Kolejorz jest w dołku ale powiedzmy gdzie byśmy teraz byli w tabeli gdyby wykorzystali choć 1 z trzech sytuacji w poprzednich meczach.Na pewno nie zamykaliby tabeli i nie tracili tyle oczek do najgroźniejszego rywala.Tylko tu nikt nie potrafi załadować bramki!!Chwała za awans bo to ważna sprawa dla nas w tym momencie ale kurwa strzelać w bramkę strzelać!!Cieszę się że kibole się nie odwrócili całkowicie i zawitali dziś na Bułgarskiej i chwała im za to.pozdrawiam bo wreszcie jest się z czego cieszyć.

51. MarioWlkp pisze:

Jak widać jest życie po Trałce. Nazywa się Tetteh i w końcu dostał szansę od Naszego wspaniałego sztabu. Gość wyglądał dzisiaj naprawdę nieźle ale znając życie z Górnikiem wyjdzie Dudka. I znowu zobaczymy niemoc, klepanie w obronie i brak umiejętności stworzenia sobie jakichkolwiek sytuacji. Co do meczu to aż żal patrzeć jak marnuję się sytuację za sytuacją. Dobrze że jest awans i tyle.

52. Pszczółka pisze:

aha zapomniałem pozdrowienia dla @Anfila który jak zwykle po zwycięstwie nie pojawia się na stronie:))

53. Pawelinho pisze:

Zasłużone zwycięstwo Lecha i pewny awans, ale skuteczność już w kolejnym meczu pozostawia wiele do życzenia. Fajnie, że Kolejorz wygrał jednak teraz jest już najwyższa pora, aby również w meczach ligowych MP zaczął w końcu punktować.

54. Mouze pisze:

Cos drgnęło.Oczywiście razi ogromna nieskuteczność,ale w końcu stwarzaliśmy sobie na prawdę dobre okazje bramkowe.Kownacki fatalnie pudłuje,ale i tak muszę go pochwalić za ten mecz.Na 9-tce się zachowuje tak jak powinien się zachowywać napastnik,nie ucieka od gry.Oczywiście ogromnym problemem jest wykończenie,ale w przeciwieństwie do Thomalli chociaż próbuje zdobywać bramki.Tylko w nim jest nadzieja na przyzwoita grę w ataku,bo pozostali „napastnicy” to nic wiece jak szufla lajna.
    Dodatkowo w końcu byl pressing,na plus Ceesay,Kadar i Tetteh.
    W sobotę zobaczymy czy wychodzimy z tego bagna,czy to jednorazowy wyskok.

55. xyz pisze:

Ogólnie poza ambicją to większość „klasa Formeli”. Zabrakło kilku pociskow dla Rutkowskich.

56. aliz pisze:

może wreszcie odbiją się od dna, pójdą w górę a nie ugrzęzną w mule….

57. Woj pisze:

Już bez takiego narzekania. W odróżnieniu od większości poprzednich meczów Kolejorza tym razem poza przewagą w posiadaniu piłki przełożyła się ona na okazje strzeleckie. W końcu Lech konstruował akcje i stworzył sobie z 10 niezłych i bardzo dobrych okazji. Owszem – skuteczność była zła, ale jak się tworzy akcje, to wtedy można liczyć, że jak samemu się nie uda, to może padnie samobój. Bez sytuacji i strzałów nie ma na to szans. Teraz czekamy na Górnika i zobaczymy co będzie – jeśli sama gra będzie wyglądała podobnie, to o wynik jestem spokojny. W końcu w Lechu nie grają aż tacy wirtuozi, żeby byli w stanie ciągle walić obok bramki lub w bramkarza. W końcu komuś musi piłka „zejść” tak, że padnie bramka… 😉

58. KotorFan pisze:

Zagraliśmy dziś zdecydowanie lepiej od przeciwnika. Tetteh, Kadar, Ceesay, Formella na duży plus. Kownacki mimo że marnuje 100, to widać, że jest po prostu lepszym piłkarzem od Thomalli, lepiej się ustawia, jest silniejszy, dobrze biega i oddaje mocne strzały tylko kierunek zły.

59. konan222 pisze:

Oglądając dzisiaj mecz miałem wrażenie że zawodnicy albo za bardzo chcą albo nie chcą strzelić gola i to robią specjalnie
    Choć nie jestem kibicem Lecha to odnoszenie wrażenie że coś jest na rzeczy.

60. macgog pisze:

Najgorsi Dudka i Thomalla 😉

61. Oldi pisze:

🙂 mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej; dzięki za walkę WSZYSTKIM! Tetteh – SUPER – dla mnie dzisiaj nr 1

62. dzejkob pisze:

Kumple sorry ale my nic dzisiaj nie zrobiliśmy. Rywal był słabszy! Nasza forma jest bez zmian!!!

63. Dawid pisze:

z perspektywy trybun wyglądało to kiepsko… dużo setek ale co z tego skoro nic nie strzelamy… póki Nasi zawodnicy nie strzelą kilku bramek nie będzie mowy o przełamaniu

64. Mary pisze:

Jak można tyle setek marnować? Oni się już chyba boją strzelać. Wydawało mi sie nawet, że nikt nie chciał podejść do ostatniego wolnego. Za to czarna siła Lecha dziś dała radę 🙂 Jest awans i jedziemy dalej. Smutne te puste trybuny, ale kiedyś z dołka wyjdziemy.

65. kibol z IV pisze:

162 komentarze po wygranym meczu ?!!! Gdzie jesteście wy kurwa „wielcy” kibice ? Bo nie wierzę że byliście wśród Nas tych 11300 którzy pojawili się na Bułgarskiej i darli ryja … Gdzie jesteście internetowe trolle ? Za drogie bilety , za daleko , pogoda po chuju , srodek tygodnia …czy wasz olew i ciągłe narzekanie ? Dziś wygrał Lech i jego kibole….rozliczacie wszystko i wszystkich…zacznijcie od siebie…mam nadzieję że Lech i ci NAJWIERNIEJSI rolziczą was już niedługo…a teraz hejtować !!!… a do tych którzy dziś byli ” NIEBIESKO Z BIAŁYM NA NIEBIE SIĘ MIENI ” ci co byli wiedzą…reszta nie musi 🙂 LECHITO WSTAŃ MISTZROWIE STOJĄ ….Nareszcie !!! 🙂

66. MaPA pisze:

@macgog,@dzekob-jaki Thomalla,jaki słabszy rywal?Przecież my jestesmy na ostatnim miejscu w lidze a Ruch bodaj na 6.Tymczasem fajnie wypadł Tetteh.Jeszcze trochę ogrania i będzie wart uwagi.Równie dobrze na lewej obronie wypadł Kadar.Natomiast gracze odpowiedzialni za ofensywę raczej nie olśnili.Jednak gdy ustabilizujemy obronę to może i uspokoi się w pomocy i ataku.Dzisiaj widać bylo że się starali i widać było że im nie idzie.Do przerwy powinnismy wygrywać 2-0 przynajmniej.Jest nadzieja.Do soboty.

67. Pyraman pisze:

Ufff ale czym My się podniecamy że nasi w bramke trafić nie potrafią. Przecież obrona ruchu to kabaret warszafka pokazała jak sie wjeżdza w takich amatorów a My sie cieszymy po 1- 0 u siebie bo samobuju kownas to chyba powinnien w rezerwach troche pobiegac Pawłowski fajnie ale wykonczenia brak , Formela też calkiem niezle ale to był tylko ruch

68. Łazarz pisze:

Tak to jest u nas że do narzekania więcej niż do chwalenia . Może w sobote poprawią chociaż troche skuteczność i zgarniemy 3 punkty.

69. szulaj pisze:

Widzę, że trochę ludzi nie kuma na jakiej pozycji gra Tetteh. Jest od Defensywnym pomocnikiem i do niego nie należy kreowanie gry a destrukcja. Znakomicie się sprawdził. Jak w następnych meczach też będziemy stwarzać tyle sytuacji, to na pewno zaczniemy strzelać.

70. Mary pisze:

Kibol z IV
    Napisałam coś po przyjeździe ze stadionu tylko dlatego co by nikt nie mówił, że po wygranym meczu cisza tu panuje.
    Zalew negatywnych komentarze niektórych użytkowników działa na mnie ostatnio gorzej niż gra Lecha, więc poczekam na lepsze czasy 🙂

71. kibol z IV pisze:

@Mary – „Niebiesko z białym na niebie się mieni ” … dla tych co zawsze , dla tych co zwykle , dla tych niepokonanych…dla tych co nie zwątpili

72. Mary pisze:

Kibol z IV Ach Ci faceci i te ich problemy z kolorami 🙂 „Niebieski z białym.. „

73. kibol z IV pisze:

@Mary – KOLORUJE MY ;)…bez problemów 🙂

74. Mary pisze:

Jak już jesteśmy przy kolorach.. To mnie bardzo cieszy dobra gra Kebbaby dziś. Faceta po kontuzji zniszczyli lechowi lekarze i Lecha obowiązkiem było dać mu szansę na odbudowę, ale tego nie zrozumieją młodzi kibice sukcesu.

75. KotorFan pisze:

Ogólnie mam takie wrażenie, że boki obrony Kadar+Ceesay dają obecnie drużynie więcej jakości niż Douglas+Kędziora. Kadar na lewej obronie gra o wiele lepiej niż na stoperze, natomiast forma Ceesaya zaczęła iść w górę od meczu z Belenenses. Jego podłączanie się do akcji ofensywnych praktycznie zawsze rodzi zagrożenie pod bramką przeciwnika. Natomiast Kadar na boku gra mniej ofensywnie, ale za to jest nie do przejścia w defensywie.

76. Soku pisze:

Kebba faktycznie ambitnie zagrał. Nareszcie. W ogóle dawno nie widziałem agresji u naszych, gorzej z dokładnością. I nie wiem co oni ćwiczą na treningach, ale podanie piłki do własnego bramkarza nie powinno być pod żadnym pozorem w światło bramki, a przy stałych fragmentach gry powinno się kogoś wyznaczać do stania koło długiego słupka. Słaby Lech wygrał z rozbitym psychicznie Ruchem. Absolutnie nie ma się czym ekscytować.

Ogólnie, na tym poziomie rozgrywek musi być ktoś do stałych elementów gry, bo zdawanie się na Darka/Darko to sabotaż.

77. romek pisze:

od Zagłębia będzie wpierdol i tyle w temacie

78. zibi pisze:

Jest 1/4 PP ale oczy i serce bolą.

79. zibi pisze:

@seniorka a z kim tutaj wygrać jak nie z Górnikiem? Tak sobie myślę, przecież piłkarze to w większości dorośli faceci, dzieciaci, żonaci i zarabiający kilkanaście średnich krajowych na miesiąc. O co tutaj chodzi?

80. kibol69 pisze:

Cieszmy się w końcu wygranym meczem. Teraz najważniejsze są wygrane, styl musi na jakiś odejść na bok. Potrzebujemy serii 5-6 wygranych meczów, żeby wydostać się z tego gówna.
    Pochwały za ten mecz należą się Tettehowi, Kadarowi, Kebbie i Karolowi. Zjeba dla całej formacji ofensywnej za seryjne marnowanie setek. I tyle o tym meczu.
    Co do najwierniejszych. Na meczu nie byłem pomimo karnetu na cały sezon. W sobotę też się nie wybieram. Powód? Muszę się zresetować i nabrać chęci po upadlających ostatnich dwóch miesiącach. To jest właśnie efekt działań Rutkowskich & co. Coraz większa obojętność i zmuszanie się do pójścia na mecz po 33 latach „Czy wygrywasz, czy nie”…

81. roby pisze:

Trzeba się cieszyć, kiedy wygraliśmy mecz ostatnio?
    Tetteh wymiatał wczoraj wszystko…

82. leftt pisze:

20 zł na Ruch postawione, rundka rowerem w czasie meczu zrobiona – łudu (nie woodoo) poskutkowało, w weekend zrobię tak samo.

83. mms pisze:

Zwycięstwo na pewno cieszy, ale skutecznosć porażajaca.niewiem czy oni potrzebują dwa razy większej bramki by w końcu strzelać gole

84. BULI pisze:

Czesc. Mam prosbe. Moglby ktos mi wytlumaczyc o co chodzi z tym transem? z gory dziekuje.

85. seba pisze:

Wygranym meczem trzeba się cieszyć tylko co teraz? Napastnika brak. Znacie ludzi ze skautingu? Chciałbym ich poznać.

86. KKs7 pisze:

najważniejszy awans, graty Lechu!!, Kownaś i Pawłowski to pomyłka, jak jebali sytuację

87. BULI pisze:

Macie racje dzisiaj nie umieli trafic w brame. plus jest taki ze dzisiaj bylo widac ze im sie chce choc byli tacy co przeszli kolo meczu-hama ale on to od dawna powinien posiedziec. Greg calkowicie bez formy…….

88. kks kolo pisze:

Seniorka w czym problem?

89. Al pisze:

Mecz pokazał że kadrowo Lech źle nie wygląda . Nowe nabytki Tamas Kadar i Abdul Azis Tetteh dobrze sobie radzą i przy umiejętnym wkomponowaniu w zespół będą dużym wzmocnieniem . Fatalna skuteczność była aż nadto widoczna nawet przy tak słabym przeciwniku jak Ruch . Następny rywal jest jeszcze słabszy ale przy tak rozregulowanych celownikach nie będzie łatwo . Zwycięstwo i zaangażowanie cieszy ale jest dużo do poprawienia .

90. deel pisze:

Nareszcie coś drgnęło w grze. Wreszcie były sytuacje. Kadar zagrał w końcu na swojej pozycji, pojawił się Tetteh – i okazało się, że aż tacy słabi nie są! Cessay chyba powoli odblokowuje się po kontuzji. Oby tylko był to ostatni mecz z tak słabą skutecznością. Jedna rzecz mnie tylko zastanawia – po jaką cholerę Dudka zmienił Paulusa?

91. Glos pisze:

Niestety dzieki chorym ukladom w naszym kraju nie moglem w tv obejrzec tego meczu wiec na temat tego kto jak gral nie wypowiem sie. Wygrali i… no wlasnie czy taka wygrana ich obudzi? Czy wygrana po bramce samobojczej da im na tyle satysfakcji by ich to pchnelo do przodu? Zobaczymy co bedzie z Gornikiem. Na ten mecz akurat jestem w Poznaniu wiec jestem na stadionie. Czytam tu ze Kadar po raz kolejny pokazal sie z dobrej strony na lewej obronie. Moze czas by Szkot bardziej popracowal nad zadaniami defensywnymi bo inaczej straci miejsce? Zeby Kadar potrafil choc w polowie tak dosrodkowywac jak Duaglas. Dudka do rezerw i tam niech zostanie, pozbyc sie go niech nie zajmuje miejsce w zespole. Moze w koncu przyszedl czas na Tetteha?! W ataku bez zmien czyli na „0” choc na plus zaliczyc trzeba fakt ze Thomalla mial czas by zbierac sily na nastepny mecz:)

92. Boguś pisze:

@KKs7 – Masz rację. Dzięki.

93. Soku pisze:

Powiem Wam szczerze, że spodziewam się ciężkiego meczu. Górnik nie ma co liczyć na oddanie przez Lecha gwiazdkowego prezentu (w końcu biorąc pod uwagę tabelę to mamy mecz o 6 punktów) i będzie dodatkowo podbudowany wygraną z Malinowymi Nosami, moim zdaniem są teraz na fali wznoszącej. Lech ma nóż na gardle, ograł co prawda żenująco słaby Ruch, ale ogólnie mnie nie przekonał. Spora liczba straconych piłek w środku przy bardzo słabym rywalu, a dla takiego Gergela czy nawet Kosznika to może być woda na młyn. Kolejorz z kolei koniecznie musi grać o pełną pulę, a jak mają się sprawy z „muszeniem” w Poznaniu w ostatnich meczach… widać. 😉

Jestem ciekaw, jak tym razem będzie przyjęty w Poznaniu Madej.

94. przemo86 pisze:

Wreszcie wygrana, szału nie było tym bardziej iż Ruch zaprezentował się bardzo słabo ale cieszy ilość okazji stworzonych pod bramką rywala, inna sprawa to skuteczność. Na wielki plus Tetteh i Kadar, myśle, że wczoraj najlepsi na boisku, dobrze Karol, nieoczekiwanie Keba, przyzwoicie zagrała również para stoperów choć cieżko to rzetelnie ocenić patrząc na ataki Ruchu. Bardzo słaby mecz nie po raz pierwszy Kownackiego i przede wszystkim Kaspra, on chyba już jest myślami poza Lechem. Podsumowując cieszy wygrana i ilość okazji stworzonych, ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć skuteczność. Czekam na sobotę…

95. Soku pisze:

Niech mi ktoś jeszcze powie bo przegapiłem wczoraj na meczu w tym całym tumulcie. Za co Grodzicki dostał wczoraj tę żółtą kartkę? Z tego co słyszałem, podobno za ściągnięcie koszulki po strzelonej bramce?

96. greg pisze:

Niewiem czy naszego klubu nie stać na jednego!przyzwoitego napastnika,Thomalla -beznadziejny, Kownacki niewiele lepszy, Kurbiel chyba jeszcze za młody na pierwszą jedenastkę.Pozostaje Robak , ktory najlepsze lata miał w Szczecinie.Tak to pozniej wyglada że strzelilismy w 9 meczach 5 bramek tyle co Lewandowski w jednym meczu.

97. citizen pisze:

Może jakby dodać kasę za Thomalle + Robak + Kownacki = Naprawdę dobry napastnik ?

98. morswin pisze:

Za każdą straconą setkę należałby dawać tracącemu z liścia. To na pewno pomoże!!!

99. kks kolo pisze:

Ogladam powtórkę meczu ja żadnej poprawy nie widzę ci którzy twierdzą że jest inaczej to albo mają coś ze wzrokiem albo oszukują samych siebie a hamalainen i formella to do rezerw juz teraz Sanocki jest lepszy od formelli 3 razy

100. szulaj pisze:

kks kolo. Z tv nie widać tyle ile ze stadionu. Byłem wczoraj na meczu i widać było sportową złość i chęć gry. W poprzednich meczach tego nie było widać. Wcześniej grali przechodząc obok meczu. 0 pressingu i tu był problem. Wczoraj widać było, że chcą wygrać. Druga sprawa to zmarnowane setki. Ale najważniejsze, że wygraliśmy. Oby się teraz chłopcy odblokowali i walczyli z zębem, a nie przechodzili obok meczu