Zadanie wykonane, jesteśmy w ćwierćfinale + 47 zdjęć z meczu

lechruchW meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał u siebie z Ruchem Chorzów 1:0 (0:0) i awansował do ćwierćfinału. Kolejorz zagrał dziś znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach, ale znów był nieskuteczny, dlatego zwyciężył bardzo skromnie. Gra Mistrza Polski wyglądała dużo lepiej niż choćby w Białymstoku co napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniami.

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy licząc dziś na przełamanie.

19:18 – Obie drużyny spacerują właśnie po murawie.

19:21 – Poniżej skład Lecha i Ruchu. W obu ekipach wiele zmian.

19:22 – Na ulicach i przed stadionem jest więcej kibiców niż w zeszły czwartek. Frekwencja będzie wyższa.

19:23 – Wielu kibiców się pewnie ucieszy. Nawet na ławce nie ma Thomalli.

19:29 – Pogoda do gry jak na wrzesień idealna. Jest w miarę ciepło, nie wieje i przynajmniej na razie nie pada.

19:31 – Co do składu Lecha. Widać, że Skorża znów rotuje, nie wystawia tych samych zawodników przez co zgranie drużyny jest niemożliwe. Mechanizmy w grze nadal mogą nie funkcjonować.

19:35 – Cieszy na pewno gra od początku Tetteha. Czas, by wreszcie dostał poważną szansę i zaczął się spłacać.

19:36 – W razie awansu w 1/4 PP zagramy w dwumeczu z Zagłębiem Lubin, które pokonało na wyjeździe Jagę 2:0.

19:50 – Piłkarze Lecha są już na rozgrzewce. Czekamy na gości.

19:51 – Transparent w Kotle – „PP wygranie to wasz obowiązek, nie wyzwanie!!!”

19:55 –

19:56 – Kibiców powitał właśnie spiker informując o wyższej frekwencji niż ostatnio.

20:00 –

20:11 – Lech w tym meczu walczy nie tylko o awans do 1/4 PP, ale również o polepszenie statystyk. Nie przegrał z Ruchem u siebie od 16 lat. Wygrał 7 meczów z rzędu w tym 4 do zera.

20:17 – Statystyka w PP z Ruchem jeszcze lepsza. 4-0-0, 6:0.

1984, Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:1 (1/2 PP)
1984, Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (1/2 PP – rewanż)
2002, Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:0 (1/16 PP)
2009, Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:1 (Finał PP)

20:17 – Na razie na trybunach pustki. 10 tysięcy dziś nie będzie. Góra 8000.

20:22 – Spiker czyta składy. Jeszcze parę minut i zaczynamy.

20:25 – Kibiców Ruchu nie ma dziś ze względu na zakaz.

20:26 – W Kotle wisi jeszcze jeden trans – „W sobotę wszyscy na mecz”.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech w tradycyjnych strojach, Ruch zagra na żółto-niebiesko.

20:38 – Panorama trybun:

21:26 – Kocioł i trójka dzisiaj:

21:51 – W Kotle kolejny trans „Niby wielkie ideały, a za kasę się sprzedały”.

22:00 – Fotki transu:

4 min. – Lech ambitnie od początku. Główkę Kamyka po rożnym złapał Skaba.
6 min. – Celny strzał Szymka z lewej nogi po ładnej akcji.
10 min. – Na razie Lech kontroluje mecz, ale to nic nowego.
14 min. – Pawłowski dobrze zagrał w pole karne, jednak Formella fatalnie przestrzelił. To powinien być gol.

17 min. – Zły strzał Kadara z daleka.
18 min. – Pawłowski sam na sam… nie trafia!
21 min. – Celny, ale słaby strzał Formelli z wolnego.
24 min. – Kolejna zepsuta setka. Tym razem niecelny strzał Kownackiego.
28 min. – Ruch dopiero teraz wydostał się z połowy.
30 min. – Linetty pięknie do Hamalainena. Ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale zaplątał się z piłką.

31 min. – Ruch broni się bardzo szczęśliwie. Już dawno powinno być po meczu.
34 min. – Celna, choć za słaba główka Pawłowskiego.
41 min. – Pierwszy strzał Ruchu. W boczną siatkę.
42 min. – Zły strzał Kownackiego. Kolejna zmarnowana dobra okazja.
43 min. – Kamiński w ostatniej chwili zatrzymuje kontrę Ruchu.
43 min. – Główka Grodzickiego po rożnym nad bramką.
45 min. – Doskonały rajd Pawłowskiego, który świetnie wyłożył piłkę na 15 metr, jednak tam nikogo nie było.
45+2 min. – Do przerwy 0:0. Już dawno powinno być po meczu. Tylko fatalna skuteczność sprawia, że Lech nie prowadzi minimum 3 golami.

48 min. – Początek II połowy jak całą I odsłona. Lech w mocnym ataku.
50 min. – No w końcu! Gol dla Lecha, ale tę bramkę po podaniu Jevticia strzela Grodzicki.
57 min. – Po bramce nic się nie zmienia. Nadal atakuje Lech.
58 min. – Minimalnie niecelny strzał Gigolaeva po kontrze.

65 min. – Bardzo mało się dzieje. Lech już tak mocno nie atakuje, natomiast Ruch nie ma zbytnio ochoty.
74 min. – Szkoda, że Lech przestał grać.

76 min. – Świetny rajd Linettego, podanie w pole karne, a tam akcji nie zamknął Gergo. To już kolejna zmarnowana setka.
79 min. – Zablokowany strzał Gergo. Szkoda.
80 min. – Tym razem Jevtić z paru metrów nie trafia w bramkę.
85 min. – Płaski strzał Gergo łapie Skaba.
86 min. – Jevtić to nie Douglas. Zły strzał z wolnego.
88 min. – Bezskutecznie przedzierał się Formella.
88 min. – Dobrze Gostomski. Wyłapuje groźną wrzutkę.
90 min. – Niecelny strzał Kownasia. Sporo dzieje się w końcówce.
90+2 min. – Koniec! Po dobrym, ale nieskutecznym meczu gramy dalej. Kolejnym rywalem w ćwierćfinale Zagłębie.

KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramka: 50.Grodzicki – sam.

Żółte kartki: Tetteh – Grodzicki

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 11273

KKS Lech: Gostomski – Ceesay, Arajuuri (72.Dudka), Kamiński, Kadar – Tetteh, Linetty – Formella, Hamalainen (46.Jevtić), Pawłowski (59.Lovrencsics) – Kownacki.

Rezerwowi: Burić, Kędziora, Douglas, Dudka, Holman, Jevtić, Lovrencsics.

Ruch: Skaba – Szyndrowski, Grodzicki, Koj, Oleksy (11.Cichocki) – Lenartowski, Iwański – Podgórski, Lipski (79.Surma), Gigolaev – Stępiński (60.Mazek).

Rezerwowi: Putnocky, Cichocki, Surma, Mazek, Zieńczuk.