… + 60 zdjęć z meczu

lechgornikW meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań zaledwie zremisował u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:0). Kolejorz przez cały mecz miał ogromną przewagę, jednak znów nie potrafił wygrać. Mimo prowadzenia 1:0 lechitom nie udało się utrzymać wyniku przez błąd sędziego, który podyktował niesłuszny rzut karny dla gości. Kolejna strata punktów to dla Mistrza Polski kolejna kompromitacja.

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy pełni optymizmu przed meczem.

19:22 – Poniżej składy. Górnik defensywnie, natomiast Lech niemal identycznie jak w środę!

19:23 – Kilka minut temu Gergo Lovrencsics wściekły opuścił klub i oddalił się ze stadionu. Dziś nie zagra.

19:25 – Na stadionie są już pierwsi kibice Górnika. Będzie ich grubo ponad 1000.

19:25 – Będzie oprawa:

19:35 – Czekamy na rozgrzewkę obu drużyn. Elementy są już porozkładane tak samo jak oprawy w Kotle.

19:44 –

19:46 – Górnicy wywiesili już pierwsze fany.

19:55 – Obie drużyny są już na rozgrzewce.

19:56 – Przypominamy o dobrej passie. Lech nie przegrał z Górnikiem u siebie od 16 lat. 11 ostatnich meczów tutaj to bilans 10-1-0.

19:58 – Spiker poinformował o wyniki Cracovii, która pokonała Ruch 2:1. Oczywiście na stadionie nagrodzono to brawami.

20:05 – Z pośpiechu zapomnieliśmy wrzucić Wam dolnego hasła oprawy „”Miejsce 1 czy 16. Pewne rzeczy wciąż są jasne”.

20:08 – Wstyd to pisać, ale jak Lech wygra opuści ostatnie miejsce. Od czegoś trzeba jednak zacząć pogoń za czołówką…

20:12 – Frekwencja będzie dziś ciut wyższa niż w środę.

20:18 – Jeden Lech dziś już wygrał. Rezerwy pokonały w Kaliszu tamtejszy KKS 1:0 po golu Piotra Kurbiela.

20:20 – Spiker czyta składy. Są gwizdy na górników.

20:20 – Sektor Górnika doskonale wypełniony. Jest tam lekko ponad 1500 osób. Już dawno nie było u nas tak dobrej grupy kibiców gości.

20:24 – Na vipach jest słynny pan z Górnika z dzwonkiem 🙂

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech zagra dziś w tradycyjnych strojach, Górnik na biało.

20:35 –

20:59 – Filmik z oprawą:

21:22 – Pierwsze fotki z trybun:

21:45 – W Kotle transparent „Komisjo Ligi dokąd zmierzasz”.

4 min. – Na razie bardzo wyrównany początek bez sytuacji.
6 min. – Dobry rajd Ceesaya. Niestety podanie było złe.
7 min. – Celny strzał Linettego z daleka.
9 min. – Dobry, ale zablokowany strzał Gajosa.
15 min. – Kwadrans pod dyktando Lecha. Z przewagi nic jednak nie wynika.

22 min. – Dobry strzał Górnika po kontrze. Broni Burić.
28 min. – Mało dzieje się od paru minut.
30 min. – Celna główka. Za słaba, by zaskoczyć Kasprzika.

33 min. – Strzał Pawłowskiego w środek obronił Kasprzik.
38 min. – Z optycznej przewagi Lecha nic nie wynika. Górnik jest bardzo dobrze ustawiony.
41 min. – Minimalnie niecelny strzał Linettego z daleka.
45 min. – Do przerwy 0:0. Optyczna przewaga na nic się zdaje. Mało akcji, mało strzałów. Tak się z Górnikiem nie wygra.

47 min. – Błąd obrony Górnika. Lechici przejęli szybko piłkę, ale podanie w pole karne wyłapał Kasprzik.
51 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego z daleka.
56 min. – Górnik już się zamurował. Lech bije głową w mur.
59 min. – Zamieszanie po rogu. Nie ma gola dla Lecha!
59 min. – Strzał Szymka z daleka trafia w poprzeczkę!

63 min. – Celny strzał Kadara z daleka.
65 min. – Bombę z daleka broni Kasprzik!
66 min. – GOOOOOOOOOL !!!!! Wreszcie! Kownacki z bliska wykańcza akcję Jevticia!
70 min. – Zablokowany strzał Jevticia.
75 min. – Karny dla Górnika… praktycznie z niczego. Gol dla Górnika.

78 min. – Niecelny strzał Jevticia. Będzie nerwówka do końca po błędzie sędziego i dziwnym karnym.
80 min. – Burić broni płaski strzał Gergela.
82 min. – Znów Jevtić, jednak znów źle.
86 min. – Strzał Robaka z woleja broni Kasprzik !!!
88 min. – Niecelna główka Robaka. Było blisko.
90+2 min. – Czas ucieka…
90+3 min. – Dziękujemy. Tylko nie wiadomo komu. Chyba sędziemu.

KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Bramki: 66.Kownacki – 76.Gergel – k.

Żółte kartki: Kadar, Arajuuri – Kosznik

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 15467

KKS Lech: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Linetty (79.Robak) – Gajos (86.Formella), Hamalainen (60.Jevtić), Pawłowski – Kownacki.

Rezerwowi: Gostomski, Douglas, Kędziora, Dudka, Formella, Jevtić, Robak.

Górnik: Kasprzik – Vidanov, Danch, Szeweluchin, Kosznik – Przybylski (73.Jeż), Dźwigała (73.Kurzawa) – Gergel, Kwiek, Madej – Korzym (60.Słodowy).

Rezerwowi: Janukiewicz, Słodowy, Kopacz, Kurzawa, Jeż, Cerimagić, Urynowicz.