Grali rywale z Ligi Europy (23-27.09)

ligaeuropyW dniach 23-27 września w swoich krajach rywalizowali rywale Lecha Poznań w grupie I Ligi Europy. Najbliższy przeciwnik Kolejorza ostatnio przegrał, ale nadal pewnie przewodzi w swojej lidze. Liderem Serie A po zaskakującym zwycięstwie została natomiast Fiorentina.

FC Basel nie zawodzi, choć kilka dni temu przegrało pierwsze spotkanie w tym sezonie. Mistrz Szwajcarii uległ na wyjeździe Young Boys Berno, które w Lidze Europy ośmieszyło się z Azerami. Po wyjazdowej porażce 3:4 w sobotę FC Basel szybko wróciło na właściwy tor i ograło u siebie FC Lugano 3:1. Gracze Ursa Fischera po 10. kolejkach z 27 punktami i bilansem 9-0-1, 28:12 są na 1. miejscu w tabeli.

Young Boys Berno – FC Basel 4:3 (2:1)
Bramki: 5 i 45.Sulejmani 64 i 81.Gerndt – 23.Embolo 74.Suchy 90.Janko
Skład: Vaclik – Lang, Suchy, Hoegh (76.Samuel), Aliji – Xhaka, Kuzmanović (72.Calla) – Bjarnason, Delgado (43.Zuffi), Gashi (62.Janko) – Embolo.

FC Basel – FC Lugano 3:1 (1:0)
Bramki: 39 i 57.Zuffi 84.Bjarnason – 90.Culina
Widzów: 26083
Skład: Vaclik – Degen, Suchy, Hoegh, Lang – Kuzmanović, Elneny – Calla, Zuffi (89.Akanji), Kakitani (77.Bjarnason) – Janko.

Fiorentina w Serie A cały czas zachwyca. Po środowym zwycięstwie u siebie z Bologną 2:0 (jedną z bramek strzelił Jakub Błaszyczkowski) dziś pokonało na wyjeździe lidera, Inter Mediolan aż 4:1. Fiorentina po 23. minutach prowadziła już 3:0. Od 30. minuty rywale grali w „10”. Dzięki tej wygranej „Viola” po 6. kolejkach z bilansem 5-0-1, bramki: 11:4 i 15 punktami jest na 1. pozycji w lidze włoskiej.

Fiorentina – Bologna 2:0 (0:0)
Bramki: 71.Błaszczykowski 82.Kalinić
Skład: Tatarusanu – Roncaglia, Rodriquez, Astori, Marcos Alonso – Borja Valero (85.Fernandez), Badelj, Vecino – Błaszczykowski, Babacar (56.Kalinić), Rebić (79.Ilicić).

Inter Mediolan – Fiorentina 1:4 (0:3)
Bramki: 60.Icardi – 4.Ilicić 19, 23 i 76.Kalinić
Skład: Tatarusanu – Roncaglia (76.Gilberto), Rodriquez, Astori, Marcos Alonso – Borja Valero, Badelj (85.Fernandez), Vecino – Błaszczykowski (69.Tomović), Kalinić, Ilicić.

Belenenses Lizbona po poniedziałkowym zwycięstwo wróciło do swojego słabego poziomu. Mimo prowadzenia po 71. minutach na wyjeździe z Aroucą 2:0 tylko zremisowało dziś 2:2. Zawodnicy Sa Pinto po 6. kolejkach z bilansem 1-4-1, gole: 9:13 i 7 punktami są na 13. miejscu.

Arouca – Belenenses Lizbona 2:2 (0:2)
Bramki: 76.Nuno Valente 86.Hugo Basto – 41.Sousa 71.Luis Leal
Skład: Ventura – Geraldes, Tonel, Goncalo Brandao, Ferreira – Pinto, Sousa (89.Tiago Caeiro) – Kuca, Carlos Martins (81.Tiago Silva), Rosa (73.Sturgeon) – Leal.