Grali rywale z Ligi Europy (01-04.10)

ligaeuropyW miniony weekend w swoich krajach rywalizowali rywale Lecha Poznań w grupie I Ligi Europy. Najbliższy przeciwnik Kolejorza jest w świetnej formie i dzięki kolejnej wygranej lideruje w Serie A. W swojej lidze prowadzi też FC Basel, natomiast Belenenses Lizbona jest w podobnej dyspozycji co Lech Poznań.

Zanim zaczniemy przegląd niedzielnych wyników naszych rywali w Lidze Europy warto bliżej przyjrzeć się pojedynki 2. kolejki grupy I, Belenenses – Fiorentina. Włosi podobnie jak na mecz z FC Basel wystawili rezerwowy skład, ale tym razem wygrali bez problemu aż 4:0. Belenenses momentami nie mogło wyjść z własnej połowy. Spotkanie z Włochami przyciągnęło na stadion tłumy. Mecz w czwartek obejrzało 6886 ludzi co jest dla maleńkiego klubu z Lizbony absolutnym rekordem.

Belenenses Lizbona – AS Fiorentina 0:4 (0:2)
Bramki: 18.Bernardeschi 45.Babacar 83.Tonel – sam. 90.Rossi
Widzów: 6886
Skład Beleneses: Ventura – Geraldes, Tonel, Goncalo Brandao, Ferreira – Sousa, Pinto – Kuca (63.Fabio Nunes), Carlos Martins (78.Tiago Caiero), Sturgeon (40.Dalcio) – Leal.
Skład Fiorentiny: Sepe – Tomović, Astori, Marcos Alonso – Rebić (81.Błaszczykowski), Vecino, Mario Suarez, Fernandez, Bernardeschi (60.Badelj) – Babacar (78.Verdu), Rossi.

Mistrz Szwajcarii po raz 2 tej jesieni stracił punkty tym razem pechowo remisując z FC Zurich. FC Basel przegrywało na wyjeździe 0:1, ale w 84. minucie wyszło na prowadzenie, by stracić gola na 2:2 już w doliczonym czasie gry. Gracze Ursa Fischera po 11. kolejkach z 28 punktami są na 1. miejscu w tabeli notując do tej pory bilans 9-1-1, 30:14.

FC Zurich – FC Basel 2:2 (1:0)
Bramki: 35.Gavranović 90+3.Sadiku – 52.Janko 84.Ajeti
Skład: Vaclik – Degen, Suchy, Samuel, Lang – Kuzmanović, Zuffi (75.Elneny) – Bjarnason, Embolo, Gashi (87.Calla) – Janko (80.Ajeti).

Fiorentina cały czas jest w świetnej formie. W niedzielę sprała u siebie Atalantę. Jest liderem po 7. kolejkach z 18 punktami na swoim koncie i bilansem 6-0-1, gole: 14:4. Fiorentina to w tej chwili najskuteczniejszy zespół Serie A mający też najmniej straconych bramek.

AS Fiorentina – Atalanta Bergamo 3:0 (2:0)
Bramki: 6.Ilicić 34.Borja Valero 90.Joan Verdu
Skład: Tatarusanu – Tomović, Astori, Rodriquez – Błaszczykowski, Badelj, Borja Valero (82.Fernandez), Marcos Alonso – Bernardeschi (67.Vecino), Kalinić, Ilicić (74.Joan Verdu).

Belenenses 2 raz z rzędu przegrało 0:4. Po czwartku tym razem wczoraj uległo na wyjeździe FC Porto 0:4, choć do przerwy remisowało. Gracze Ricardo Sa Pinto po tej przegranej z 7 punktami po 7. kolejkach są na 13. miejscu. Dotąd klub z Lizbony zanotował bilans 1-4-2, 9:17 tracąc najwięcej bramek w lidze.

FC Porto – Belenenses Lizbona 4:0 (0:0)
Bramki: 53.Corona 56.Brahimi 80.Osvaldo 87.Marcano
Skład: Ventura – Amorim, Tonel, Goncalo Brandao, Geraldes – Sousa (67.Dias), Pinto – Kuca (67.Traquina), Carlos Martins (77.Dalcio), Sturgeon – Leal.